POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [01.06.2012, 12:29:28] • Polska

Dobry Dukat UNICEF jest już w obiegu

Dobry Dukat UNICEF jest już w obiegu

fot. Organizator

Rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci „Reszta w Twoich rękach” – charytatywny Dobry Dukat UNICEF jest już w obiegu!

W tym roku prosząc o wydanie reszty w Dobrych Dukatach pomagamy dzieciom w Gruzji. Program, już po raz trzeci, wspiera Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Honorowy patronat nad kampanią, której główne hasło brzmi „Pomóżmy dzieciom w Gruzji cieszyć się szkołą”, objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska.

Połowa rodzin w Gruzji żyje poniżej granicy ubóstwa. Spadek zamożności społeczeństwa zagraża dostępowi dzieci do podstawowych usług, takich, jak edukacja na odpowiednim poziomie. Niektóre dzieci w wieku szkolnym są zmuszone porzucić szkołę i pracować, by wesprzeć finansowo rodzinę. Trudności w dostępie do edukacji mają dzieci niepełnosprawne i dzieci należące do mniejszości etnicznych. UNICEF pracuje w Gruzji od 1993 roku. Prowadzi szereg programów związanych z zapewnieniem dzieciom dostępu do edukacji, w tym edukacji dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Opiekuje się dziećmi ulicy i dziećmi – uchodźcami.

Dwie poprzednie edycje akcji (2010 i 2011 rok) przyniosły łącznie ponad 770 tysięcy PLN. W tym roku Dobre Dukaty są dostępne w sklepach 5.10.15, Abra, Black Red White, E.Leclerc, Komfort, MarcPol, Monnari, OBI, Solar, Społem Śródmieście, Traffic, Navo
oraz drogeriach Natura, Aster, Laboo, perfumeriach Douglas i kinach KINADS. Można o nie poprosić w kasie, przy okazji codziennych zakupów lub płacenia rachunków.

„Każdy Dobry Dukat to realne wsparcie dzieci, którymi opiekuje się UNICEF. Pięć złotych to dla wielu niewielka kwota, a dla potrzebujących dzieci w Gruzji oznacza prawdziwą pomoc i zmianę na lepsze. ” – mówi Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Często słyszymy – „Chciałbym pomóc, ale to dla mnie za skomplikowane, nie wiem jak” – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. „Akcja „Reszta w Twoich rękach” umożliwia to każdemu w bardzo prosty sposób. Widzisz sklep, który wydaję resztę w Dobrych Dukatach? Poproś o nie i pomóż dzieciom! Jeden Dobry Dukat wystarczy, by zapewnić dziecku z Gruzji dojazd i powrót ze szkoły”.

Patronat honorowy nad programem objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska, swoją decyzję uzasadniając słowami: „Inicjatywa ta, dzięki której w tym roku zebrane pieniądze mają być przeznaczone na wsparcie edukacji szkolnej w Gruzji, zasługuje na duże uznanie”.

Dobre Dukaty UNICEF zostały wybite w Mennicy Polskiej przez tych samych mincerzy i na tych samych prasach monetarnych, co monety wybijane dla Narodowego Banku Polskiego i innych emitentów spoza Polski. - „To małe dzieła sztuki, które łączą w sobie wartość numizmatyczną, artystyczną i dobroczynną. Zachęcam do ich kolekcjonowania”- mówi Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej.

Dobre Dukaty UNICEF dostępne będą w oznakowanych punktach handlowych i usługowych w całym kraju od 30.maja do 30.września 2012 r. UNICEF Polska uruchomił specjalną stronę internetową www.dobrydukat.pl, na której znajduje się pełna lista punktów handlowych w których dostępny jest Dobry Dukat. Patronami medialnymi programu Reszta w Twoich rękach są Pani Domu, Przyjaciółka, Twoje dziecko i portal babyonline.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■