POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.10.2012, 22:08:58] • Świnoujście

Wichura nad Świnoujściem. Runęły ściany na budowie!

Wichura nad Świnoujściem. Runęły ściany na budowie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od czwartku na całym wybrzeżu występują silne podmuchy wiatru. Gałęzie i drzewa nie stanowią dla niego żadnej przeszkody. Silna wichura może zniszczyć dosłownie wszystko, nawet zdmuchnąć ściany budynku!



Strażacy mieli już dziś kilka interwencji. M.in. przewalone drzewo przy ulicy Matejki i Konstytucji 3 Maja. Nikt nie spodziewał się jednak, że ucierpi nowo budowany budynek przy ulicy Lutyckiej 2.

Wichura nad Świnoujściem. Runęły ściany na budowie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Inwestycja realizowana na terenie, gdzie niegdyś stał hotel pielęgniarek, przeżywała dziś swój horror. Przez silne podmuchy wiatru runęły dwie ściany. O zdarzeniu poinformował nas mieszkaniec jednego z pobliskich bloków.

Wichura nad Świnoujściem. Runęły ściany na budowie!

fot. Sławomir Ryfczyński

– Był jeden wielki huk. Spojrzałem przez okno, a tam kompletnie rozwalone dwie ściany. Dobrze, że ochroniarz który pilnuje tego terenu akurat tamtędy nie przechodził, bo byłaby tragedia – mówił w rozmowie telefonicznej mężczyzna.

Wichura nad Świnoujściem. Runęły ściany na budowie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 19:22:44] • [IP: 93.94.188.***]

my też przed zakupem tam mieszkania zapraszamy do obejrzenia domu przy Grunwaldzkiej 48, a jeśli to nie odstraszy potencjalnego nabywcy, m to niech najpier poprosi o plany, jakie znajdują się w biurze przy Sonacie i niech zobaczy, jak pięknie miał wyglądać nasz budynek. może to go zniechęci, a jak nie, to niech porozmawia z mieszkańcami, my chętnie opowiemy o" zaletach" naszych mieszkań i o tym, jak pani Krystyna wywiązuje się ze swoich zobowiązań i obietnic. nawet porządnej firmy zarządzającej nie możemy znaleść, bo nikt nie chce się tego podjąć. każdy wie, że z p. Krysią się nie wygra. także zanim weźmiecie Państwo kredyt lub zdecydujecie się ulokować swoje ciężko zarobione pieniędze w mieszkanie wybudowane przez p. Krystynę to naprawdę PORZĄDNIE SIĘ ZASTANÓWCIE!!

STEFCIO • Niedziela [07.10.2012, 21:50:18] • [IP: 80.245.188.***]

Do Gościa z soboty 6.10.2012r z godz.11.52. Palancie, jeżeli coś piszesz to sprawdz informację a nie pisz bzdur iglupot. Tej Pani mąż nie jest inżynierem. Musisz wiedziedz Palancie, że takie samo nazwisko nosi wiele ludzi. Jamyslałem, że jak ktoś pisze to ma sprawdzone informacje, ale widzę, że tak ograniczonemu człowiekowi zależy tylko oczerniac ludzi, i podejżewam ze nic nie potrafi sam zrobić tylko opluwać i wprowadzać ludzi w błąd. pozdrawiam!!

Gość • Niedziela [07.10.2012, 10:17:33] • [IP: 80.245.178.**]

Do 116, będziesz inaczej śpiewał po odbiorze.

Gość • Niedziela [07.10.2012, 04:46:12] • [IP: 79.188.75.***]

TY MŁZ wiem co czujesz wiedząc, że kupiłeś tam mieszkanie. Miałem podobnie z deweloperem w Szczecinie. I nie będąc na tym budynku widzę wielki błąd za, który będą płacić lokatorzy. Miałem to samo i nie pomógł styropian. Spoinowanie klejem na grubość ok 2-5 cm jest niedopuszczalna! Wynika z niechlujstwa, lenistwa i oszczędności czasu. A nadproża? będą z gotowego elementu już ocieplonego takiego, który nie przemarza? Jak już będą robili stolarkę poproś o ciepły montaż, najpierw poczytaj o tym bo nie kosztuje milionów a efekty są! Sprawdź też elektrykę czy masz wszędzie takie kable jak w projekcie. Czy jeśli masz do gniazdek 1, 5mm2 żyłę to bezpieczniki są 13A a nie 16! Bardzo ważne! czy posadzka nie pęka, nie ma przebarwień zwłaszcza jasnych i czy wszędzie dookoła ścian jest porządna dylatacja, czy ściany są ładnie obrobione w narożnikach itd.

Gość • Sobota [06.10.2012, 23:29:04] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [06.10.2012, 23:01] • [IP: 92.42.116.**] będę miszkał w TYM budynku pod 11tką i na przekór wszelkim malkontentom, fachowcom i pseudo-fachowcom, innym developerom, dobrze i źle poinformowanym oraz innym cudakom NIE wycofam wkładu, bo jestem pewien, że w przyszłym roku będę miał miszkanie idealne,. ...PEWNY JESTES??

Gość • Sobota [06.10.2012, 23:01:37] • [IP: 92.42.116.**]

będę miszkał w TYM budynku pod 11tką i na przekór wszelkim malkontentom, fachowcom i pseudo-fachowcom, innym developerom, dobrze i źle poinformowanym oraz innym cudakom NIE wycofam wkładu, bo jestem pewien, że w przyszłym roku będę miał miszkanie idealne, które będzie mi służyło przez wiele lat. Pozdrawiam Świnoujścian, którzy zdają sobie sprawę, że położenie ścian to zwłoka w spełnieniu marzeń kilku młodych ludzi, którzy czekają na własne M. Pozdrawiam również pracowników na budowie i cieszę się, że nikomu nic się nie stało. Pani K...?(czyżby byla Pani o coś oskarżona?:-) życzę spokoju i opanowania.M.Ł.Z.

Gość • Sobota [06.10.2012, 22:20:16] • [IP: 80.245.189.***]

to sie GAMONIU. ..zgadza tylko ze ZASRANYM obowiazkiem i profenoslionalizmem jest taka sciane zaszalowac i zalac ze słopami wzmacniajacymi albo zabezpieczyc podporami do nastepnego dnia...chyba ze to przekracza wyobrażnie komunistycznych inżynieroów za gęsi..żal tu BARANÓW UCZYĆ.

Gość • Sobota [06.10.2012, 21:33:20] • [IP: 68.67.9.***]

jaki horror ja sie pytam?? sciana z tego co widze wolnostojaca jeszcze byla, kto choc kilka lat na budynkach przepracowal wie ze taka sciane to mozna recznie opierajac sie mocniej obalic.gamonie zabieracie glos, a pojecia bladego wam brak.na bank macie w sasiedztwie waszym jakiegos sasiada ktory zarabia na zycie stawiajac sciany czy leje stropy, pogadajcie a sie dowiecie, a nie p... od zeczy

Gość • Sobota [06.10.2012, 19:34:38] • [IP: 88.156.233.***]

za komuny były normy i grubość ścian była obliczana z zapasem na wytrzymałość na ściskanie, nie ważne było czy silikat czy cegła ceramiczna budynki stoją niektóre ponad sto lat i sa też powojenne 60 letnie.Teraz po roku po budowie pekają mury są rysy i mówi się że to ruchomy grunt.Sranie w banie wtedy nie było ruchomego gruntu , też był ale była budowa ustawiona na jakość a teraz na kaskę i nicość

Gość • Sobota [06.10.2012, 19:06:40] • [IP: 109.243.6.**]

ja też mieszkam przy Grunwaldzkiej 48 - przyjdźcie i zobaczcie jaka fuszerka! grube pieniądze płaciliśmy a tu się wszystko sypie. Porozmawiajcie z kimkolwiek i powiedzą jaki to inwestor!

Gość • Sobota [06.10.2012, 18:57:26] • [IP: 80.245.189.***]

baranie...obronco...niewarzne na co murowana a jak zle robota wykonana i ściana poleciała to czyja wina??wiaterku??BARAN.

Gość • Sobota [06.10.2012, 18:50:44] • [IP: 37.47.205.**]

A co pani Joanna S. prezes która rozłożyła Tęczę ma z tym wspólnego ?

CCCatch • Sobota [06.10.2012, 18:18:51] • [IP: 95.129.224.***]

haha znowu przekret ktoś (?) chciał z budową zrobić i nie wyjdzie. Można tylko wspomnieć jak Tęcza była rozłożona przez kogoś (?) no i drygiego rozkładu to już nie przeżyła... Powodzenia na budowie - no i pozdrowienia dla nowych właścicieli!!

Gość • Sobota [06.10.2012, 18:16:59] • [IP: 88.156.233.***]

he he a ja murowałem silikat na zaprawę cementowo wapienna i mi nic sie nie zawaliło, a nawet na klej to niema nic do rzeczy nie powinno sie zawalić, ale teraz buduje sie szybko i byle jak aby kase wyrwać i duzo kaski

Gość • Sobota [06.10.2012, 18:10:02] • [IP: 93.94.189.***]

Ludzie czy wy macie w ogóle pojęcie o czym piszecie? Bo mi się zdaje że nie. Od kiedy Silkę na zaprawę się kładzie? Bałwany jedne do szkoły a nie obrażać kobietę bo była wichura. Nauczyliście się od PIS-owców że za każdą klęską rząd odpowiada.I teraz też języki sobie strzępicie jak potłuczeni.

Gość • Sobota [06.10.2012, 16:49:19] • [IP: 79.188.75.***]

DO 09:32. Bo u nas nikt nie wie co to jest tzw ciepły montaż okien. Okna zamówiłem i sam wstawiłem bo wiodąca firma w mieście nie miała pojęcia jak to zrobić. W Niemczech nikt od ponad 5 lat nie montuje okien na piankę!! Chyba, że w stodole. Są nawet gotowe systemy z soudala i nie trzeba być budowlańcem aby wiedzieć jak to zrobić!

Andrea • Sobota [06.10.2012, 16:22:13] • [IP: 95.48.34.***]

Gość • Sobota [06.10.2012, 13:56] • [IP: 109.243.26.***] to byla zaprawa B1:) na tone piachu worek cementu :) Laiku to silka więc na klej się muruje a nie na zaprawę :)))))

Świnoujścianin • Sobota [06.10.2012, 15:32:57] • [IP: 93.94.189.***]

To buduje pani K. więc będzie się sypać, tak samo wybudowała budynek przy ul. Grunwaldzkiej 4b. Blok stoi już ponad 4 lata i usterki do tej pory nie potrafi naprawić, robi fuszerkę. Ludzie, którzy chcą kupić od tej pani mieszkanie niech przyjdą i zobaczą budynek na Grunwaldzkiej i spytają sie mieszkańców jak ta pani oszukuję.

Gość • Sobota [06.10.2012, 15:27:04] • [IP: 80.245.189.***]

na Barlickiego??poczekaj jak te doklejone balkony sie oderwa..tylko kilka marek trafili zeby dospawac.

Gość • Sobota [06.10.2012, 14:49:48] • [IP: 178.238.245.***]

chyba nikt nie chciałby tam mieszkać, mogłoby się ludziom na głowy podczas snu zawalić!!

Michalina • Sobota [06.10.2012, 14:47:46] • [IP: 93.154.148.***]

zaczynają się wichury:-((((((((((((((

Gość • Sobota [06.10.2012, 14:36:16] • [IP: 178.183.179.**]

ja kupiłem mieszkanie od Pani K. w bloku na Barlickiego i jestem bardzo zadowolony, wszystko solidnie, a tu widać, ze słupów jeszcze nie ma, każda ściana bez podpurek się przy takim wietrze wywali.

Gość • Sobota [06.10.2012, 13:56:56] • [IP: 109.243.26.***]

to byla zaprawa B1:) na tone piachu worek cementu :)

Gość • Sobota [06.10.2012, 13:22:56] • [IP: 80.245.190.*]

Czy to te lokale w Sonacie reklamuje pani mecenas, co przerąbała sprawę w sadzie, gdzie chciała wymusić nielegalną służebność gruntowa dla powoda, który w ogóle nie istnieje ? Strach w tym budynku kupować lokale.

Gość • Sobota [06.10.2012, 13:20:04] • [IP: 178.238.246.***]

Budowa idzie szybko, ale ściany cieniuśkie... Jak ktos meble albo TV zawiesi to chyba mu to wszystko sie zawali...

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■