POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.11.2012, 08:25:55] • Świnoujście

Ludzie przechodzą przez ulicę... bo nie ma przejścia dla pieszych

Po zmodernizowaniu ulicy Konstytucji 3 Maja, mieszkańcy miasta idąc od ul. Zaułek Kościelny w stronę ulicy Staszica muszą nadrabiać drogę, aby dojść do przejścia dla pieszych. Wielu woli złamać przepis i przejść w miejscu do tego nieprzeznaczonym. - Robią to na własną odpowiedzialność! – ostrzega Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Konieczność zaprojektowania w tym miejscu przejścia dla pieszych widać gołym okiem. Co kilka minut ludzie przebiegają z jednej strony ulicy na drugą. Narażają się tym na niebezpieczeństwo potrącenia. Urzędnicy tłumaczą, że nie zamierzają specjalnie lokalizować w tym miejscu „zebry”, ani barierek.

- Są kraje w których dozwolone jest przechodzenie przez ulicę w dowolnym miejscu. Można przejść nawet na czerwonym świetle. Ludzie robią to na własną odpowiedzialność – stwierdziła Barbara Michalska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 23:27:16] • [IP: 80.245.180.**]

To nie jest wieś, ze można chodzić byle gdzie. Jednak dużo mieszkańców naszego miasta nie zapomniało skąd pochodzą i ma problem.

Shirō Ishii • Poniedziałek [26.11.2012, 23:23:08] • [IP: 31.63.204.**]

U nas na Oddziale 731 nie było ulic, ale za to były duże ponure korytarze.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 15:40:46] • [IP: 92.42.114.***]

Pozmieniali ludziom przejscia, teraz jest problem, bo nie moga sie przyzwyczaic do nowych, trzeba chodzic naokolo, zrobcie moze pasy przy karsiborach by ludzie sie dostosowali

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 12:20:15] • [IP: 92.42.116.***]

Postawić barierki (wystarczą w osi jezdni) i nie będzie problemu. Piesi chodzą na pamięć, przechodząc w miejscu bardzo niebezpiecznym, w którym nie może być przejścia! Trzeba pieszym" wdrożyć" nowe trasy, to wymaga czasu, ale też" pomocy" w postaci barierek. Zresztą od początku przebudowy, nawet na tym Portalu była mowa o konieczności montażu barierek właśnie w tym miejscu. Dziwne, że urzędnicy jeszcze na to nie wpadli?

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 12:16:15] • [IP: 80.245.180.***]

Najlepiej zrobić przejścia na księżycu, a ludzie niech się dostosują.

Widziadło • Poniedziałek [26.11.2012, 11:49:13] • [IP: 31.63.204.**]

Wymalować pasy wzdłuż jezdni.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 11:33:48] • [IP: 80.245.184.**]

bo chodza na pamiec, a tak nie mozna. Przejscie jest i trzeba sie w koncu przestawic i dostosowac do nowego.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 10:59:03] • [IP: 62.69.251.**]

najlepiej co 5 metrów porobić przejśćia i tak bedą chodzić miedzy nimi !!

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 10:57:43] • [IP: 80.245.181.***]

w naszym mieście pieszym jest cały czas za mało przejść nawet gdyby miasto zrobiło przejście co dziesięć metrów to i tak piesi przechodzili by pomiędzy przejściami. a prawda jest taka że w naszym mieście ulice są nafaszerowane przejściami dla pieszych a piesi jak to piesi przechodzi przez ulicę w miejscu niedozwolonym a pięć metrów dalej jest przejście i można powiedzieć to o wszystkich kierowca jedzie i psioczy na pieszego za chwilę staje na parkingu i przechodzi jak ten pieszy nie tam gdzie jest przejście tylko tam gdzie mu pasuje

Gościu • Poniedziałek [26.11.2012, 10:44:34] • [IP: 10.50.16.******]

Spoko Pani Basiu. Policja da im tylko ostrzezenie

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 10:30:39] • [IP: 77.88.190.***]

Dowalić barierkę i tyle! Mi jakoś nie przeszkadza przejść te 30m, a bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców jest najważniejsze.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 10:25:54] • [IP: 93.94.185.**]

Po prostu wielu ludzi nie dorosło do czegoś takiego jak ruch drogowy i przejścia dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:57:34] • [IP: 80.245.176.***]

"- Są kraje w których dozwolone jest przechodzenie przez ulicę w dowolnym miejscu. Można przejść nawet na czerwonym świetle." - KTÓRE?

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:55:34] • [IP: 95.129.226.**]

Złota myśl Barbary Michalskiej!!

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:51:55] • [IP: 178.238.249.**]

Zaraz, zaraz czy ta modernizacja została zrobiona jako sztuka dla sztuki, czy powinna służyć wygodzie mieszkańców.Tłumaczenie p.Michalskiej jest kuriozalne.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:40:07] • [IP: 46.76.223.***]

:-))) polaczki...ze Świnoujścia. ... :-))

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:23:12] • [IP: 80.245.178.**]

Czyli można?

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 09:18:24] • [IP: 92.42.116.***]

Nie przejście na barierki - przy chodniku lub w osi jezdni, wówczas ludzie nauczą się chodzić przez pobliskie przejścia. Rozwiązanie proste, oczywiste i sprawdzone, ale jak widać dla Pani Michalskiej to coś na miarę lotu na Księżyc.

Wierzbowy Pan • Poniedziałek [26.11.2012, 09:16:27] • [IP: 31.63.204.**]

Urzędnicy zaraz dostaną w cymbał i skończy się babci s_anie.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■