POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.02.2013, 11:02:21] • Świnoujście

Zarzuty armatorów do Zarządu Portów

50-procentowy rabat na opłaty ładunkowe otrzymał niemiecki operator promowy TT Line. Ma on obsługiwać połączenie promowe Świnoujście-Trelleborg.

Armatorzy, którzy pływają od wielu lat do południowej Szwecji uważają, że narusza to ich interesy. Zarząd Portu Szczecin - Świnoujście tłumaczy, że każdy armator, który wprowadzi na linie nową jednostkę otrzymuje bonifikatę na obsługę na terminalu promowym w Świnoujściu.

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin - Świnoujście Jarosław Siergiej potwierdza, że TT Line otrzymał rabat zgodnie z taryfą. - Każda jednostka nowo wprowadzona na terminal otrzymuje przez pierwsze sześć miesięcy zmniejszone stawki w taryfie usług terminalowych - mówi Siergiej.

Armatorzy, którzy pływają już na tej linii mówią, że taryfa jest źle skonstruowana i preferuje nowe podmioty. Dyskryminuje firmy, które od wielu lat płacą opłaty na terminalu.

Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński powiedział, że będzie chciał wyjaśnić tę sprawę. Zarząd Morskich Portów Szczecin - Świnoujście jako szczególna spółka nie powinien udzielać nadzwyczajnych ulg - powiedział Litwiński.

Polska Żegluga Morska, do której należy część promów pływających w barwach Unity Line nie komentuje tej sprawy, choć wiadomo, że rabaty najbardziej dotkną tego armatora.

2013-02-26, 13:05Autor: Grzegorz Gibas


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Środa [20.03.2013, 07:44:59] • [IP: 212.23.103.**]

wolny rynek w Polsce

Gość • Sobota [02.03.2013, 10:28:50] • [IP: 10.0.46.***]

Czy Unity Line wprowadzając w 2008 roku na linię Świnoujście - Ystad nowy prom" Skania" również dostała taki rabat??. Czy Polferries, który w ubiegłym miesiącu wprowadził do nas prom Baltivia także dostał?. Czy może jest to jakaś specjalna ulga dl TT-Line za transakcję częściowo dokonaną" pod stołem"??

Gość • Piątek [01.03.2013, 11:30:11] • [IP: 83.8.4.***]

Danke

Gość • Czwartek [28.02.2013, 13:29:34] • [IP: 195.205.120.**]

Panie Siergiej! Czy Polska Żegluga Bałtycka, która" wprowadziła na linię Świnoujście - Ystad nową jednostkę" Baltivię w m-cu styczniu także otrzymała rabat? Panie redaktorze, może sprawdzić" u źródła"?

Gość • Środa [27.02.2013, 17:34:49] • [IP: 5.173.187.**]

Prezesem powinny zainteresować sie odpowiednie służby.

Gość • Środa [27.02.2013, 17:05:28] • [IP: 93.94.190.***]

prokuratura może powinna się zainteresować...??

Gość • Środa [27.02.2013, 16:37:39] • [IP: 178.238.247.***]

to kpina jest co tu sie wyrabia lapowke ktos wziol czy co jest grane rabaty powinny dostawac obecne firmy co sa tu od wielu lat a nie nowe firmy

Gość • Środa [27.02.2013, 13:16:59] • [IP: 164.126.146.***]

To jakaś masakra.Naszych sie obdziera z kasy a Niemcy mają ulgi.Gdzie jest prokurator, gdzie CBA??Kto wziął w łapę??Panie Sergiej Pan jest Polakiem??Dlaczego nie dba pan o interesy naszego kraju i naszych firm??Pan powinien podać sie do dymisji, gdyby miał Pan honor.Co to w ogóle jest??Jakas kpina z Polaków i Polski.

Gość • Środa [27.02.2013, 13:12:39] • [IP: 79.188.75.***]

"rabaty najbardziej dotkną tego armatora." Nie rabaty o, które jest żal a samo to, że kolejna firma weszła do obsługi ciężarówek. Chyba nie sądzicie, że chodzi tylko o rabaty!

Gość • Środa [27.02.2013, 11:50:43] • [IP: 193.69.22.**]

Polska...tutaj sie nie dba o wlasne interesy...

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■