POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.05.2014, 11:13:30] • zachodniopomorskie

Podsumowanie majowego tygodnia

Majówka w tym roku trwała pięć dni. Już od 30 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Od początku długiego majowego tygodnia na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych. W wypadkach tych niestety 2 osoby poniosły śmieć a 8 osób zostało rannych.

Dla porównania w ubiegłym roku majówka trwała aż 9 dni i doszło wówczas do 20 wypadków, w których 4 osoby poniosły śmierć a 26 zostało rannych.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie gryfińskim, gdzie kierujący- jak się okazało - nietrzeźwy mężczyzna jadąc samochodem marki Peugeot w kierunku Mieszkowic na łuku drogi z nieustalonych na tą chwile przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pasażer 44- letni mężczyzna zmarł w karetce, natomiast 48- letni kierowca jest w szpitalu.

Drugi poważny wypadek miał miejsce w Białogardzie i był spowodowany także przez nietrzeźwego kierowcę. 58 – latek jadąc samochodem marki Kia Pride na łuku drogi stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo i wpadł do rowu. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala na natomiast 28 letni pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Niestety pomimo apeli, podczas majowego tygodnia na naszych drogach znów zatrzymano wielu nietrzeźwych kierujących. W tym toku było ich od środy 30 kwietnia - 48.

Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwość grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Jeżeli, osoba nietrzeźwa spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym to kara ta, może wzrosnąć nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zespół Prasowy KWP / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■