POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.05.2014, 12:49:12] • Polska

Z więźniami o przemocy domowej

Z więźniami o przemocy domowej

fot. Policja

Drawscy policjanci po raz trzeci gościli w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. W ramach programu „żółta kartka dla sprawcy przemocy” z więźniami odbyło się spotkanie dotyczące przemocy domowej.

To już trzecie tego typu spotkanie. Funkcjonariuszka drawskiej komendy omówiła z biorącymi udział w spotkaniu skazanymi samo zjawisko przemocy domowej. Szczególną uwagę zwróciła na różnice między negatywnymi emocjami wyrażającymi się poprzez złość i agresję, do których wszyscy mamy prawo a przemocą, która zarówno moralnie jak i prawnie jest niedopuszczalna.

Spotkanie miało na celu uświadomienie odbywającym karę jak szerokie jest pojęcie przemocy domowej i to, że nie wiąże się ono jedynie z tą najbardziej widoczną formą, jaką jest przemoc fizyczna.

Przemoc psychiczna, ekonomiczna czy przez zaniedbanie to często „cichy” powód cierpienia całej rodziny, która przez lata, nie zauważalnie dla środowiska zewnętrznego, w czterech ścianach zmaga się z upokorzeniem, poniżeniem i nie możnością realizacji własnych potrzeb.

Ważnym aspektem spotkania było pokazanie więźniom, że pomimo wyroku skazującego nadal mają szansę poprawnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym.

Decyzja „przemoc czy pomoc” zależy tylko od nich samych i od tego czy zechcą skorzystać z szerokiego wachlarza instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

mł.asp. Agnieszka Waszczyk / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■