POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [04.09.2014, 11:11:53] • Świnoujście

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Polacy i Niemcy chcą zbudować wspólną drogę. Trasa ma prowadzić ze Świnoujścia do Ahlbecku. Umowę o współpracy podpisali już prezydent nadmorskiego kurortu oraz władze niemieckiego samorządu.

Drogę chcą wybudować dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przeznaczonych na projekty transgraniczne. To ma być największa, obok tunelu, inwestycja drogowa planowana w Świnoujściu. Pochłonie ponad 30 milionów złotych.

- Po jej zakończeniu zmieni się ulica Wojska Polskiego, która jest główną dojazdową do granicy. Będą tam dwa pasy ruchu. Wydzielona zostanie też jezdnia dla autobusów, a drogowcy wyleją nowy asfalt - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi zakończy się w 2020 roku.

2014-09-04, 10:29 Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:14:07] • [IP: 62.69.231.***]

I znowu będzie miasto zablokowane na kilkadziesiąt lat przez jakieś nikomu niepotrzebne inwestycje.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:17:03] • [IP: 178.37.136.***]

O nie! Nasza piękna kostka :(

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:18:14] • [IP: 193.69.22.**]

Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi zakończy się w 2020 roku. PIĘĆ LAT BUDOWY??

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:20:07] • [IP: 77.168.106.***]

W 2020?to tunel pewnie w 2050?

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:28:29] • [IP: 80.245.176.***]

5 lat 5 km zarąbiste tempo gratulacje

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:30:40] • [IP: 89.66.202.***]

Przez te pliki video w niektórych pozycjach nie mozna na smartfonie przeczytać artykułów. Pliki automatycznie się otwierają. Zróbcie coś z tym!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:32:29] • [IP: 80.50.26.***]

Ludzie jakieś jaja jak berety 4 km drogi budować 5 lat to s-3 ze Szczecina do Zielonej wybudowali w 5 lat

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:36:53] • [IP: 92.42.119.***]

budowa drogi zakończy się w 2020 roku - HAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAH
HAHHA i jeszcze raz HA !!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:40:55] • [IP: 178.238.246.**]

COOO taki kawalek beda budowac piec lat!! bbuuuuhhhhaaaa!

Odyseusz • Czwartek [04.09.2014, 11:42:10] • [IP: 88.156.235.***]

Chinczycy w ciągu piecie lat budują 40 tys km autostrad..a tu 3 km ? Jakieś jaja...

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:44:26] • [IP: 109.241.63.**]

TYLKO ZEBY ASFALT ROBILI NIEMCY A NIE POLACY BO ZA ROK BEDZIE TRZEBA ŁATAĆ!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:44:26] • [IP: 92.42.114.**]

To mi się podoba i jeszcze starą autostradę od Szczecina betonową przydałoby się.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:46:18] • [IP: 92.42.119.***]

No właśnie" nie do Poznania" lecz do Ahlbecku.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:46:24] • [IP: 62.92.33.**]

bangladesz niech zaleja asfaltem

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:47:01] • [IP: 31.1.161.***]

Jaki nowy asfalt jak tam wcale nie ma

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:49:11] • [IP: 93.94.186.***]

Droga dla Niemców w odzyskaniu ziem zachodnich będzie otwarta.!!Najpierw zniszczyli wejście do portu pozbawione szans przez rurę, stocznię zniszczyli dla rozwoju stoczni w Rostocku, a teraz wielcy chlebodawcy torują sobie wejście do Polski.Brawo-dziwne są te" inwestycje" pod patronatem naszych władz.

Seksowny Knur • Czwartek [04.09.2014, 11:53:39] • [IP: 109.243.201.**]

No to sobie pracownicy zarobia na tej kostce. Super materiał!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:55:26] • [IP: 62.69.253.***]

Ciekawe kto chapnie kostkę brukową wyszlifowana :)

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:55:36] • [IP: 62.69.231.***]

A co będzie z tą kostką? Też zniknie w tajemniczych okolicznościach, jak ta z Matejki?

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:56:08] • [IP: 77.253.238.**]

Drogowcy wyleją nowy asfalt !! A dlaczego nie wyleją starego asfaltu ?

Gość • Czwartek [04.09.2014, 11:56:44] • [IP: 80.55.205.***]

Mam nadzieję, że przy okazji buldożery zrównają z ziemią slumsy wzdłuż Wojska Polskiego

Stangret Pana Hrabiego • Czwartek [04.09.2014, 11:59:26] • [IP: 87.106.143.***]

Wreszcie będę mógł rozwinąć większą prędkość swoją dorożką

Gość • Czwartek [04.09.2014, 12:09:33] • [IP: 5.173.101.**]

5 lat beda droge budowac?

Gość • Czwartek [04.09.2014, 12:16:35] • [IP: 80.245.182.**]

no to pięć lat będą teraz kopać doły na Wojska Polskiego

Gość • Czwartek [04.09.2014, 12:19:24] • [IP: 31.61.130.***]

Tyle lat budowac droge wstyd na cala polske!!smiechu warte!!

Oglądasz 1-25 z 104
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■