POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.09.2014, 12:55:04] • Świnoujście

Kompletnie pijany 37- latek wsiadł za kierownicę. Teraz grożą mu dwa lata za kratkami

Kompletnie pijany 37- latek wsiadł za kierownicę. Teraz grożą mu dwa lata za kratkami

fot. Policja

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena transportera, którego w czwartek w godzinach porannych do kontroli drogowej zatrzymali funkcjonariusze z Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. 37- letni mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, stąd częste kontrole policyjnych patroli sprawdzających trzeźwość kierujących pojazdami.

Dziś przed godziną 8.00 policjanci ze świnoujskiej drogówki na ulicy Grunwaldzkiej, jednej z najruchliwszych ulic miasta, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Volkswagen Transporter. Już po krótkiej rozmowie funkcjonariuszy z kierowcą pojazdu pewne było, że 37-letni mężczyzna jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło te przypuszczenia. Świnoujścianin "wydmuchał" na alkomacie blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów na czas orzeczony przez sąd.

Oficer prasowy KMP w Świnoujście
st.asp. Beata Olszewska


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [05.09.2014, 12:07:48] • [IP: 62.69.254.***]

oj.

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:59:34] • [IP: 80.245.188.**]

Należy pić tylko w krawacie pijak w krawacie jest mniej awanturujący SIĘ!

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:47:24] • [IP: 93.94.184.***]

a liszowska miała 1, 2 promila i dostała 400 zł i gdzie tu równe prawo dla wszystkich /?

Gość • Piątek [05.09.2014, 00:26:26] • [IP: 92.42.114.***]

Jakie dwa lata? Ilu pijanych złapano na promilach i dalej mają się dobrze. W Świnoujściu tylko pijani piesi i rowerzyści trafiają za kratki. Można wymieni tuzin pijanych kierowców których nie skazano. Nazwisk nie trzeba wymieniać wiadomo o co chodzi.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:20:37] • [IP: 31.61.138.***]

Radny tez jeździł i nic mu nie zrobili ot sprawiedliwość

Gość • Czwartek [04.09.2014, 20:57:51] • [IP: 50.7.78.**]

Nie jeden pijany jeździ lepiej od Was trzeźwych. Ile powodują wypadków trzeźwi, a ile pijani?

Gość • Czwartek [04.09.2014, 17:35:29] • [IP: 31.61.140.**]

Powinno się ujawniać dane takich bałwanów.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 17:19:20] • [IP: 88.156.232.***]

powinno grozić co najmniej 10 za usiłowanie morderstwa

Gość • Czwartek [04.09.2014, 17:12:30] • [IP: 80.245.180.**]

ogolic i do przedszkola, brak odpowiedzialnosci-co za dureń, przez te picie to mózg juz mu sie zrobił jak orzeszek, chwała ze nikogo nie przejechał a teraz dzieciaczki chodza do szkoły az strach pomyslec jaką tragedie mógł zrobic zabrac prawo jazdy i mandat 1tys, albo 2tys wtedy pijaki nie siadali tak czesto za kierownic

Gość • Czwartek [04.09.2014, 16:41:06] • [IP: 82.170.42.***]

Co to znaczy grozi 2 lata to za malo, powinni wsadzac kazdego pijanego za kratki na minimum 3 lata i powinni zaplacic kare na rzecz miasta minimum 100 000 zl...od razu bylby porzadek, a tak pijanii zabijaja niewinnych, ludzi i potem rte kretynskie wypociny, bicia sie w piersi i przepraszanie, obrzydliwosc.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 15:06:54] • [IP: 89.174.73.**]

Niektórzy nie muszą mieć prawie 2 promile alkoholu, żeby jeździć jak pijani. .. , oczywiście zachowanie kierowcy było naganne i powinien ponieść karę, warto tez wiedzieć , że w naszym mieście ustawione na kliku krzyżówkach niedorzeczne znaki drogowe tez powodują częste kolizje, ale jest to zgodne z prawem.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:48:42] • [IP: 62.69.231.***]

Prawo litościwe dla bandytów pijanych za kierownicą, duże kary finansowe mogą to powstrzymać, ale czy to w niby" wyzwolonym"kraju jest możliwe.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:35:51] • [IP: 80.245.176.***]

kompletny brak odpowiedzialnosci :(

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:19:40] • [IP: 93.94.186.**]

pijany za kierownica to potencjalny morderca, ja nie mam najmniejszej litości dla takich osób, dopiero jakby potrącił kogoś, zabił to by się za niego wzięli. ... tyle, że prze niego już czyjaś rodzina by cierpiała. siada pijany za kierownicę znaczy morderstwo z premedytacją

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:18:07] • [IP: 92.42.118.***]

tępic pijanych

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:11:31] • [IP: 83.8.55.***]

ten naród niczego sie nie uczy żalllll

Gość • Czwartek [04.09.2014, 14:03:49] • [IP: 92.42.119.***]

2 promile na chłopa, co to jest. Tyle to miała ta aktoreczka co spowodowała kolizje, bo jej się stringi na oczy zsunęły. Czy może zdejmowała, już dokładnie nie pamiętam...

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:49:53] • [IP: 95.129.226.***]

ALKOHOLICY!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:49:42] • [IP: 62.69.254.***]

1, 01 promila, to też jest blisko 2 promile ??, , konkrety ile ?? blisko to ma palec do nosa

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:26:49] • [IP: 80.245.191.***]

Sensacja!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:22:30] • [IP: 80.245.179.***]

NALEŻY KONIECZNIE eliminować z ruchu PIJAKÓW, ale, czy są sprawiedliwie karani??!! Mamy przykład AKTORKI - alkoholiczki J.L.- czy sprawiedliwie ją ukarano ŚMIESZNĄ kwotą mandatu i pkt ??!! DLACZEGO NIE MA ZABRANEGO PRAWKA !! Czy pijak pijakowi nierówny - a czym się różnią??!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:21:22] • [IP: 93.94.184.**]

takich do więzienia to potencjalni mordercy!! imię i nazwisko tego impotenta umysłowego!! niech ludzie się dowiedzą kim jest ten bandyta!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:18:42] • [IP: 89.66.202.***]

I tak bedzie jeździł narąbany, tylko ze bez prawka. Wtedy jest lepiej bo tylko kara pieniężną go ukarają. Teraz nie opłaca sie zdawać na prawko. Zresztą co to za przestępstwo 2 promile za zalegalizowany w państwie alkohol, lepiej jeździ się po narkotykach bo jeden raz na milion sprawdzają.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:10:28] • [IP: 62.69.231.***]

Jechał, to jechał.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 13:07:24] • [IP: 37.7.6.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 26
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■