POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [04.09.2014, 11:11:53] • Świnoujście

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Polacy i Niemcy chcą zbudować wspólną drogę. Trasa ma prowadzić ze Świnoujścia do Ahlbecku. Umowę o współpracy podpisali już prezydent nadmorskiego kurortu oraz władze niemieckiego samorządu.

Drogę chcą wybudować dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przeznaczonych na projekty transgraniczne. To ma być największa, obok tunelu, inwestycja drogowa planowana w Świnoujściu. Pochłonie ponad 30 milionów złotych.

- Po jej zakończeniu zmieni się ulica Wojska Polskiego, która jest główną dojazdową do granicy. Będą tam dwa pasy ruchu. Wydzielona zostanie też jezdnia dla autobusów, a drogowcy wyleją nowy asfalt - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi zakończy się w 2020 roku.

2014-09-04, 10:29 Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Sobota [06.09.2014, 20:46:56] • [IP: 94.254.144.**]

Mam nadzieje ze rondo zrobia na skrzyzowaniu z moniuszki bo ten cykl swiatel co tam jest to maks i nieporozumienie

Gość • Piątek [05.09.2014, 15:47:09] • [IP: 62.69.241.*]

Kto jest kłamcą, Karelus czy Michalska. Wydaje mi się że prawdę mówi Pani Prezydent.

Gość • Piątek [05.09.2014, 14:07:35] • [IP: 94.254.128.***]

5 lat mają taki krótki odcinek robić ??!! A no tak to przecież wiadomo kto to nadzoruje tzw I zastępca ! Buahaha tylko niech nie zapomni o kilku mini rondach :-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:59:15] • [IP: 93.94.187.***]

5 lat będą modernizować drogę masakra, chyba 2 osoby będą ją tyle czasu robiły!! Żal!!

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:39:03] • [IP: 62.69.251.***]

a z mostem tak nie mozna bylo ?? czyli pozyskac srodkow z uni Moze wybory i kolejny sukces gumisia??

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:16:59] • [IP: 195.205.242.**]

Nie chciałbym krakać, ale znając życie po stronie PL zaasfaltują kostkę, wymalują pasy farbą o jakości plakatówek, wbiją parę dodatkowych znaków, otrzepią ręce i fajrant - gotowe. I będzie inwestycja za ponad 30 mln. Efekt nietrudny do przewidzenia.

Gość niedzielny • Piątek [05.09.2014, 09:20:52] • [IP: 95.129.224.**]

dobrze niech robią... a jeśli chodzi o wyścigi to dwa fotoradary i progi z pasami jak teraz i max 50 i bedzie najbezpieczniejsza w miescie.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:43:02] • [IP: 88.156.233.***]

Super w końcu tak jak myślałam rozwiązanie ;)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:27:05] • [IP: 95.129.229.**]

No to zwijamy targowisko:-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:13:26] • [IP: 83.4.37.***]

Tu goście sie dobrze zastanawiają, co stanie się z tą kostką? co na to konserwator zabytków? W pewnym miasteczku też kilka lat temu zmieniali wybrukowaną kamieniami zabytkowy rynek.Owszem ułożono, od nowa kamieniami ale tamte się trzymały, a teraz kamienie wypadają, samochodem źle przejechać a o butach na szpileczkach trzeba zapomnieć. Wymyślono odpłatne parkowanie, pomalowano pasy i co? konserwator zabytków nakazał zmyć namalowane pasy wyznaczone do parkowania i nałożył kare finansową dla burmistrza, gdyż rynek jest zabytkowy i nie może być pomalowane.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:03:01] • [IP: 92.42.112.**]

w Szwecji rondo rondem rondo pogania, a tu znasz li ten kraj?

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:01:08] • [IP: 62.69.251.***]

drogowcy wyleja nowy asdfalt- moze i tak tylko gdzie niema starego to co wyleja bo ja widze kostke granitowa a starego asfaltu sie nie wylewa

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:41:27] • [IP: 188.33.91.**]

Już wybory tuż tuż :)

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:38:51] • [IP: 93.94.190.**]

Położą NOWY asfalt na Wojska Polskiego-jupiiii!! :D

Gość • Piątek [05.09.2014, 04:31:57] • [IP: 95.129.229.***]

Ciekawe kto tą kostkę zwinie?? Najlepiej wszędzie ASFALT BETON I PRÓG ZWALNIAJĄCY!! Miasto progów. A Inżynier dróg do nagrody nobla szczególnie za znaki 30 km/h przed tymi progami niech swoim autem jeździ przez te GIGANTYCZNE zwalniacze tą prędkością

Gość • Piątek [05.09.2014, 00:01:42] • [IP: 92.42.114.***]

Czy ktoś w Świnoujściu przyjmuję zakłady co będzie szybciej nawierzchnia drogi czy tunel.

Sitting bull • Czwartek [04.09.2014, 23:30:09] • [IP: 77.254.91.**]

Jedno pytanko ?Co stanie się z tą kostką ?Czy ktoś to będzie to kontrolowł? Czy poleci jako odpad budowlany.JESTEM CIEKAWY CZY TO BĘDZIE UWZGLĘDNIONE W PRZETARGU.

troll • Czwartek [04.09.2014, 23:19:00] • [IP: 138.124.9.***]

Ciekawe co na to powie konserwator zabytków ??

Gość • Czwartek [04.09.2014, 23:04:50] • [IP: 206.190.136.***]

Kostka przez lata służyła, się trochę pokrzywiła, starła, a teraz przed wyborami chcą fundować asfalt co łatać będą co chwilę. Kostkę za to się odda komuś za darmo...

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:57:35] • [IP: 37.8.215.***]

Kurna ! Niektórym kostka odpowiada? To niech jeden z drugim pojeździ tak jak ja codziennie minimum dwa razy po tej ulicy i tej nawierzchni to mu się odechce!Mnie od początku roku juz trzy plomby z zębów wypadły po wstrząsach na tej drodze!Tam powinien być asfalt i cztery pasy - bo jest miejsce. Wypieprzyć te stare drzewa po jednej stronie to nawet piaty pas dla autobusów się zmieści!- trzeba myśleć perspektywicznie bo wyjdzie tak jak na 11-Listopada gdzie byle traktor albo dorożka potrafi zakorkować ulicę bo nie ma gdzie zjechać! Ówczesne mędrki przy władzy nie pomyśleli przy projektowaniu tej ulicy żeby zrobić choćby pobocza. Nie wspomnę o rondach - bo to przekraczało juz ich horyzonty myślowe. A Żmurkiewicz jak mi się zdaje też przy tym był. Ma okazję się teraz zrehabilitować i tą ulicę zrobić porządnie i na lata!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:52:55] • [IP: 95.129.228.**]

I będą mieli następną ulice do wyścigów samochodowych, kostka ich trochę odstraszała.Ci co narzekają na hałas przez kostkę, to będą mieć pisk opon po nocach. A kiedy wybudują ronda na Szkolna 11 Listopada oraz Matejki 11 Listopada to jest bardziej potrzebne.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:36:40] • [IP: 195.69.7.**]

wiecie co ja tak czytam i patrze ze tyle czsu maja zrobic ta droge to wiem jak to bedzie ha ha RECZNA ROBOTA, LOPATA, ASWALT I DROGA GOTOWA. PO PROSTU SMIECH NA SALI W TYCH CZASACH PRZY TAKIM SPRZECIE I TECHNOLOGI SMIECH . A WIEM NUMEROWAC BEDA KOSTKE HI HI

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:35:17] • [IP: 178.238.249.**]

Przedwyborcze przechwałki, czekaj tatka latka całe.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:29:56] • [IP: 80.245.183.***]

ponad 100 lat temu szybciej niemcy ulozyli ta kostke!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:11:55] • [IP: 83.4.37.***]

Głupi pomysł żeby zrywać tę kostkę i budować asfaltową drogę, potem będą stale dziury łatać. Lepiej te fundusze przeznaczyc na most lub tunel.

Oglądasz 1-25 z 104
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■