POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [04.09.2014, 11:11:53] • Świnoujście

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

To ma być jedna z największych drogowych inwestycji w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Polacy i Niemcy chcą zbudować wspólną drogę. Trasa ma prowadzić ze Świnoujścia do Ahlbecku. Umowę o współpracy podpisali już prezydent nadmorskiego kurortu oraz władze niemieckiego samorządu.

Drogę chcą wybudować dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przeznaczonych na projekty transgraniczne. To ma być największa, obok tunelu, inwestycja drogowa planowana w Świnoujściu. Pochłonie ponad 30 milionów złotych.

- Po jej zakończeniu zmieni się ulica Wojska Polskiego, która jest główną dojazdową do granicy. Będą tam dwa pasy ruchu. Wydzielona zostanie też jezdnia dla autobusów, a drogowcy wyleją nowy asfalt - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia, Robert Karelus.

Miasto ogłosiło już przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa drogi zakończy się w 2020 roku.

2014-09-04, 10:29 Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 104

Gość • Sobota [06.09.2014, 20:46:56] • [IP: 94.254.144.**]

Mam nadzieje ze rondo zrobia na skrzyzowaniu z moniuszki bo ten cykl swiatel co tam jest to maks i nieporozumienie

Gość • Piątek [05.09.2014, 15:47:09] • [IP: 62.69.241.*]

Kto jest kłamcą, Karelus czy Michalska. Wydaje mi się że prawdę mówi Pani Prezydent.

Gość • Piątek [05.09.2014, 14:07:35] • [IP: 94.254.128.***]

5 lat mają taki krótki odcinek robić ??!! A no tak to przecież wiadomo kto to nadzoruje tzw I zastępca ! Buahaha tylko niech nie zapomni o kilku mini rondach :-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:59:15] • [IP: 93.94.187.***]

5 lat będą modernizować drogę masakra, chyba 2 osoby będą ją tyle czasu robiły!! Żal!!

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:39:03] • [IP: 62.69.251.***]

a z mostem tak nie mozna bylo ?? czyli pozyskac srodkow z uni Moze wybory i kolejny sukces gumisia??

Gość • Piątek [05.09.2014, 10:16:59] • [IP: 195.205.242.**]

Nie chciałbym krakać, ale znając życie po stronie PL zaasfaltują kostkę, wymalują pasy farbą o jakości plakatówek, wbiją parę dodatkowych znaków, otrzepią ręce i fajrant - gotowe. I będzie inwestycja za ponad 30 mln. Efekt nietrudny do przewidzenia.

Gość niedzielny • Piątek [05.09.2014, 09:20:52] • [IP: 95.129.224.**]

dobrze niech robią... a jeśli chodzi o wyścigi to dwa fotoradary i progi z pasami jak teraz i max 50 i bedzie najbezpieczniejsza w miescie.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:43:02] • [IP: 88.156.233.***]

Super w końcu tak jak myślałam rozwiązanie ;)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:27:05] • [IP: 95.129.229.**]

No to zwijamy targowisko:-)

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:13:26] • [IP: 83.4.37.***]

Tu goście sie dobrze zastanawiają, co stanie się z tą kostką? co na to konserwator zabytków? W pewnym miasteczku też kilka lat temu zmieniali wybrukowaną kamieniami zabytkowy rynek.Owszem ułożono, od nowa kamieniami ale tamte się trzymały, a teraz kamienie wypadają, samochodem źle przejechać a o butach na szpileczkach trzeba zapomnieć. Wymyślono odpłatne parkowanie, pomalowano pasy i co? konserwator zabytków nakazał zmyć namalowane pasy wyznaczone do parkowania i nałożył kare finansową dla burmistrza, gdyż rynek jest zabytkowy i nie może być pomalowane.

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:03:01] • [IP: 92.42.112.**]

w Szwecji rondo rondem rondo pogania, a tu znasz li ten kraj?

Gość • Piątek [05.09.2014, 08:01:08] • [IP: 62.69.251.***]

drogowcy wyleja nowy asdfalt- moze i tak tylko gdzie niema starego to co wyleja bo ja widze kostke granitowa a starego asfaltu sie nie wylewa

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:41:27] • [IP: 188.33.91.**]

Już wybory tuż tuż :)

Gość • Piątek [05.09.2014, 07:38:51] • [IP: 93.94.190.**]

Położą NOWY asfalt na Wojska Polskiego-jupiiii!! :D

Gość • Piątek [05.09.2014, 04:31:57] • [IP: 95.129.229.***]

Ciekawe kto tą kostkę zwinie?? Najlepiej wszędzie ASFALT BETON I PRÓG ZWALNIAJĄCY!! Miasto progów. A Inżynier dróg do nagrody nobla szczególnie za znaki 30 km/h przed tymi progami niech swoim autem jeździ przez te GIGANTYCZNE zwalniacze tą prędkością

Gość • Piątek [05.09.2014, 00:01:42] • [IP: 92.42.114.***]

Czy ktoś w Świnoujściu przyjmuję zakłady co będzie szybciej nawierzchnia drogi czy tunel.

Sitting bull • Czwartek [04.09.2014, 23:30:09] • [IP: 77.254.91.**]

Jedno pytanko ?Co stanie się z tą kostką ?Czy ktoś to będzie to kontrolowł? Czy poleci jako odpad budowlany.JESTEM CIEKAWY CZY TO BĘDZIE UWZGLĘDNIONE W PRZETARGU.

troll • Czwartek [04.09.2014, 23:19:00] • [IP: 138.124.9.***]

Ciekawe co na to powie konserwator zabytków ??

Gość • Czwartek [04.09.2014, 23:04:50] • [IP: 206.190.136.***]

Kostka przez lata służyła, się trochę pokrzywiła, starła, a teraz przed wyborami chcą fundować asfalt co łatać będą co chwilę. Kostkę za to się odda komuś za darmo...

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:57:35] • [IP: 37.8.215.***]

Kurna ! Niektórym kostka odpowiada? To niech jeden z drugim pojeździ tak jak ja codziennie minimum dwa razy po tej ulicy i tej nawierzchni to mu się odechce!Mnie od początku roku juz trzy plomby z zębów wypadły po wstrząsach na tej drodze!Tam powinien być asfalt i cztery pasy - bo jest miejsce. Wypieprzyć te stare drzewa po jednej stronie to nawet piaty pas dla autobusów się zmieści!- trzeba myśleć perspektywicznie bo wyjdzie tak jak na 11-Listopada gdzie byle traktor albo dorożka potrafi zakorkować ulicę bo nie ma gdzie zjechać! Ówczesne mędrki przy władzy nie pomyśleli przy projektowaniu tej ulicy żeby zrobić choćby pobocza. Nie wspomnę o rondach - bo to przekraczało juz ich horyzonty myślowe. A Żmurkiewicz jak mi się zdaje też przy tym był. Ma okazję się teraz zrehabilitować i tą ulicę zrobić porządnie i na lata!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:52:55] • [IP: 95.129.228.**]

I będą mieli następną ulice do wyścigów samochodowych, kostka ich trochę odstraszała.Ci co narzekają na hałas przez kostkę, to będą mieć pisk opon po nocach. A kiedy wybudują ronda na Szkolna 11 Listopada oraz Matejki 11 Listopada to jest bardziej potrzebne.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:36:40] • [IP: 195.69.7.**]

wiecie co ja tak czytam i patrze ze tyle czsu maja zrobic ta droge to wiem jak to bedzie ha ha RECZNA ROBOTA, LOPATA, ASWALT I DROGA GOTOWA. PO PROSTU SMIECH NA SALI W TYCH CZASACH PRZY TAKIM SPRZECIE I TECHNOLOGI SMIECH . A WIEM NUMEROWAC BEDA KOSTKE HI HI

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:35:17] • [IP: 178.238.249.**]

Przedwyborcze przechwałki, czekaj tatka latka całe.

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:29:56] • [IP: 80.245.183.***]

ponad 100 lat temu szybciej niemcy ulozyli ta kostke!!

Gość • Czwartek [04.09.2014, 22:11:55] • [IP: 83.4.37.***]

Głupi pomysł żeby zrywać tę kostkę i budować asfaltową drogę, potem będą stale dziury łatać. Lepiej te fundusze przeznaczyc na most lub tunel.

Oglądasz 1-25 z 104
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■