POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [30.12.2014, 18:57:14] • Polska

Uwaga na marznące opady które powodować będą gołoledź i oblodzenia dróg!

Uwaga na marznące opady które powodować będą gołoledź i oblodzenia dróg!

fot. Organizator

Już od godzin porannych w Sylwestra, aż przez cały 1 dzień Nowe Roku 2015 będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50-100 metrów.

Jak widać na załączonych modelach nie dane nam będzie, żeby spędzić spokojnie Sylwestra i przywitać Nowy Rok bez zagrożeń meteorologicznych.

Uwaga na marznące opady które powodować będą gołoledź i oblodzenia dróg!

fot. Organizator

Kolejnym zagrożeniem w Sylwestra oraz w Nowy Rok, będzie marznący opad deszczu i deszczu ze śniegiem, a także mżawki.

Uwaga na marznące opady które powodować będą gołoledź i oblodzenia dróg!

fot. Organizator

W momencie napływu fali ciepła w górnych warstwach atmosfery nastąpi tam wzrost temperatury powyżej 0°C, przez co wystąpią wyżej omawiane opady, natomiast bezpośrednio nad ziemią będziemy mieli nadal temperatury znacznie i nieznacznie jeszcze poniżej 0°C. Taki stan rzeczy będzie powodować gołoledź na drogach i chodnikach w wielu miejscach naszego kraju.

W jakich rejonach oraz od kiedy do kiedy będą występować ww. zagrożenia podamy w naszych ostrzeżeniach meteorologicznych po kolejnych aktualizacjach modeli.

Źródło: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [30.12.2014, 22:00:41] • [IP: 62.69.231.***]

To niech marznące opady uważają, a nie ja.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■