POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.07.2015, 11:43:40] • zachodniopomorskie

Podsumowanie kolejnego wakacyjnego weekendu na zachodniopomorskich drogach

Za nami kolejny wakacyjny weekend. Niestety mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi na drodze doszło do 13 wypadków, w których 17 osób zostało rannych a dwie zginęły.

Do najtragiczniejszych wypadków doszło w niedzielę 26 lipca 2015r. w powiecie wałeckim i gryfińskim.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce nad ranem, około godz. 6:00 na DK 22 na wysokości miejscowości Rusinowo w powiecie wałeckim. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic ( przewożący czterech pasażerów) chcąc uniknąć czołowego zderzenia z kierującym pojazdem BMW, który po wykonaniu manewru wyprzedzania nie powrócił na swój pas ruchu , pomimo wykonania manewru skrętu w prawo został uderzony w lewy bok pojazdu, lewym bokiem BMW a następnie zjechał na prawe pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zaczął koziołkować, po czym w trakcie dachowania jeden z pasażerów 45- letni mężczyzna wypadł z pojazdu i został przygnieciony przez Renault, ponosząc śmierć na miejscu.
Ponadto w skutek zdarzenia obrażenia ponieśli dwaj pasażerowie Renault Trafic oraz 22 – letni kierujący BMW.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę około godz.22:25 w powiecie gryfińskim na DK 31 w miejscowości Pastuszka. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda na łuku drogi skręcającym w prawo w miejscu nieoświetlonym uderzył w idącego prawą stroną bez elementów odblaskowych 46 – letniego pieszego. W wyniku tego zderzenia pieszy został odrzucony na prawe pobocze a kierujący po przejechaniu kilkudziesięciu metrów spadł z motocykla i uderzył w słup energetyczny. W wyniku obrażeń 23 – letni kierujący motocyklem zmarł na miejscu. Pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Wszystkie te wypadki są teraz wyjaśniane pod nadzorem prokuratora.
Policjanci ponownie apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

st. asp. Irena Kornicz


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■