POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.10.2015, 14:06:01] • Świnoujście

Reżyser teatru Ujście - Marek Kościółek nagrodzony w Gdańsku za spektakl To Face!

Reżyser teatru Ujście - Marek Kościółek nagrodzony w Gdańsku za spektakl To Face!

fot. Organizator

Marek Kościółek od dwóch lat razem ze Stowarzyszeniem Teatr Krzyk prowadzi świnoujską grupę "Ujście", ale jak zaznaczył w rozmowie z nami, w przyszłym roku raczej zrezygnuje z prowadzenia zespołu w Świnoujściu ze względu na brak możliwości próbowania z zespołem, a także braku podjęcia działań zmierzających do budowy centrum Sztuki Współczesnej w Świnoujściu, a to było jednym z celów działania na wyspach. Reżyser za to został doceniony w Gdańsku, gdzie pokazano nowy spektakl Marka Kościółka - To Face! Na scenie wystąpiła Lena Witkowska oraz Mateusz Zadala.

Za dobrą wiadomością, stoi niestety też ta mniej pozytywna. Okazuje się, że świnoujska grupa teatralna może najpierw stracić reżysera a później przestać istnieć.

Jak mówi Marek Kościółek, Grupa Ujście, to świetni młodzi ludzie, którzy przez dwa lata niesamowicie się rozwinęli. Reprezentowali Świnoujście na wielu festiwalach w Polsce, zdobywali nagrody, brali udział w warsztatach, poznawali artystów i poszerzali swoje horyzonty. Jak widać to za mało, by móc planować przyszły rok. Najbardziej w tej kwestii zrozumienie wykazują rodzice tych młodych ludzi, za co im bardzo dziękuję, a także przyjaciele, z którymi współpracujemy, jak Andrzej Pawełczyk, czy Dariusz Oleksyk, Karolina Leszczyńska, a także Dariusz Ryższak.

Z wypowiedzi reżysera grupy Ujście, wynika że grupa po dwóch latach owocnej pracy, prawdopodobnie przestanie istnieć... Czyżby nadmorski klimat nie sprzyjał rozwojowi sztuki?

Póki co zapraszam do Maszewa na naszą premierę, którą chcemy pokazać również w listopadzie lub w grudniu w Świnoujściu - zaznacza Kościółek.


Zaktualizowano: Środa [28.10.2015, 16:00:38]

komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Czwartek [29.10.2015, 22:53:21] • [IP: 92.42.116.**]

MAREK NIE DAJ SIE -NIE PODDAWAJ-WALCZ O TA MLODZIERZ-WIERZE W CIEBIE ZE ICH NIE ZOSTAWISZ NA FASTWE LOSU-wiesz kto pisze

Gość • Środa [28.10.2015, 21:10:46] • [IP: 92.42.116.**]

ZENADA-jak można nie pomoc takim swietnym młodym talentom-tyle pracy na marne?, gdzie jest nasza wladza i MDK?-lepiej niech siedza pod blokiem zostawieni sami sobie-znam ta ekipe i widziałem ich występy-SA SUPER-rozgoryczony" RODZIC"

jakiż brak ambicji: teatr • Środa [28.10.2015, 16:35:24] • [IP: 46.112.199.***]

Jak to, a nie chcą ci młodzi ludzie spełniać marzeń świnoujścian i być kelnerami i sprzątaczami u Niemców? Zarabia się o wiele więcej...

Gość • Środa [28.10.2015, 16:06:42] • [IP: 92.42.114.***]

Jak to Ujścia nie będzie?

Gość • Środa [28.10.2015, 15:09:28] • [IP: 62.69.231.***]

(-: Fajnie :-)

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 08:00 dnia 06.04.2026 do godz. 21:00 dnia 06.04.2026. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do około 85 km/h, z północnego zachodu. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony ■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■