POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.06.2016, 11:24:42] • Świnoujście

Druga Runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu

Druga Runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu

fot. Organizator

W weekend 25-26 czerwca w Świnoujściu odbędzie się druga runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W pierwszych ogólnopolskich żeglarskich rozgrywkach ligowych udział bierze trzynaście klubów sportowych z całego kraju. Łącznie w sezonie odbędą się cztery rundy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, które wyłonią, pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, Klubowego Mistrza Polski.

Po pierwszej rundzie która odbyła się w maju w Szczecinie na jeziorze Dąbie, na czele tabeli znajduje się MBSW Rainmaker Gizycko (sternik Marek Stańczyk) przed DTP PMT TZR Szczecin (Szymon Szymik) oraz Yacht Club Sopot (Rafał Sawicki)

„W Świnoujściu spotykamy się po raz drugi. To inny akwen i zobaczymy jak to wpłynie na postawę załóg. W pierwszych regatach walka była bardzo wyrównana i do ostatniego wyścigu decydowała się końcowa kolejność. Po 26 wyścigach różnice między pierwszymi zespołami były jednopunktowe. Spodziewamy się, że podobnie będzie w Świnoujściu gdzie do dyspozycji mamy 2 akweny – Świnę lub Zatokę w zależności od kierunku wiatru i warunków nautycznych”.

Rozgrywki zorganizowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu uprościć uczestnictwo klubom. Udział w regatach nie wiąże się z żadną logistyką jachtów, gdyż te dostarczane są i obsługiwane przez organizatorów na miejscu regat. Zasady są bardzo przejrzyste i proste, co ułatwia ich zrozumienie nie tylko pasjonatom żeglarstwa, ale również publiczność i mediom nie związanym z dyscypliną.

Pierwsze dwa kluby Ligi, poza tytułami Mistrza i Wicemistrza Polski, otrzymają prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League http://sailing-championsleague.com/. Żeglarskie ligi krajowe cieszą się coraz większą popularnością. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców oraz w Danii istnieją już dwie ligi, a w tym roku rozgrywki zainaugurują również Austria, Finlandia, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania i Włochy.

Tegoroczny finał Ligi Światowej odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie – Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.


Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej jest Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego Polish Match Tour oraz firmy MT Partners i GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Partnerami regat są Miasto Świnoujście, TT-Line, Hampton by Hilton Świnoujście, Pomorze Zachodnie, D.A.D oraz Harken, Vavuud i wodoaktywni.com. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2016:
25-26.06.2015 – Świnoujście
23-24.07.2015 – Gdynia
13-14.08.2015 – Sopot


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [26.06.2016, 09:04:51] • [IP: 88.156.232.***]

A o regatach Dni Morza to nic?

Gość • Sobota [25.06.2016, 23:37:30] • [IP: 92.42.114.***]

Sru tu tu tu!! Może jakiś ciemniak walnie się w bańkę i poda dokładnie miejsce oraz godzinę. Chyba że zwyczajem w Świnoujściu takie informacje podaje się po zawodach. Brawo tak trzymać

Gość • Sobota [25.06.2016, 13:40:29] • [IP: 195.154.110.**]

krążków budowałem rozciągnąć medyczna duszpasterz pomyślenia szlafrok przeżywa

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie pierwszego stopnia, wydane przez IMGW, dotyczy wystąpienia silnego wiatru na wybrzeżu województwa zachodniopomorskiego. Od wtorku 16 września do czwartku 18 września przewidywany jest wiatr o średniej prędkości do 70 km/h, w porywach dochodzący do 85 km/h, który będzie wiał z południowego-zachodu. Na środę 17 września prognozy przewidują także intensywne opady deszczu, które mogą wynieść nawet 60 mm w ciągu 24 godzin. Dodatkowo, opadom deszczu mogą towarzyszyć burze. ■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■