POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.08.2016, 14:25:42] • Świnoujście

Grechuta Festival wystartował! Na początek Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego!

Grechuta Festival wystartował! Na początek Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego!

fot. Agnieszka Puszcz

To dopiero pierwszy dzień Grechuta Festivalu, a już jego organizatorzy zadbali, aby był dla widzów wyjątkowy! Punktualnie o godzinie 12.00 w kinie 3D w galerii Corso rozpoczął się Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Wykład inauguracyjny wygłosił znany krytyk filmowy- Wiesław Kot. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się zamienić leżaki na wygodne fotele kinowe na pewno nie żałowali. Przegląd rozpoczął film pod tytułem ”Podwójne życie Weroniki”.

Prelekcja Wiesława Kota ”Filmy Krzysztofa Kieślowskiego. Mapa drogowa” przybliżyła widzom postać reżysera. Prelekcji towarzyszyły najważniejsze fragmenty filmów Kieślowskiego. ”Podwójne życie Weroniki” to dramat opowiadający historię dwóch dziewczyn o tym samy imieniu, urodzonych w tym samym miejscu, mających te same przeżycia, ale mieszkających w innych krajach. Jedna mieszka w Polsce, w Krakowie, a druga we Francji.

Grechuta Festival wystartował! Na początek Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego!

fot. Agnieszka Puszcz

Podwójne życie Weroniki to pierwszy film w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, który można było obejrzeć w ramach Grechuta Festivalu.

Grechuta Festival wystartował! Na początek Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego!

fot. Agnieszka Puszcz

Pierwszy, ale nie ostatni. Już dzisiaj o godzinie 22.30 w muszli koncertowej na wszystkich zainteresowanych twórczością reżysera czeka „Trzy kolory: Niebieski” .

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Wtorek [02.08.2016, 17:35:02] • [IP: 83.89.40.***]

Informacjom związanym z tematyką kulturalną, zazwyczaj towarzyszy mało komentarzy. Te cztery to jeszcze mniej niż zazwyczaj, a trzy spośród nich jeszcze bardziej wulgarne i chamskie. I cokolwiek byście trzech/troje odpisali, ilekolwiek więcej inwektyw dorzucili, nie zmieni to faktu, że wasze wpisy są wulgarne, chamskie i o niczym. Najwyżej będą jeszcze bardziej wulgarne, chamskie i o niczym. Na domiar złego zapomnieliście napisać, że Kieślowski był beznadziejny, fotele kinowe są w kretyńskich kolorach, a Kot się nazywa jeszcze gorzej, niż wygląda. W ogóle was nie pozdrawiam i jestem spokojna o to, że nigdy nie spotkamy się w kinie. Za to dziękuję Kieślowskiemu szczególnie. I za" Dekalog".

Gość • Wtorek [02.08.2016, 09:50:34] • [IP: 50.7.78.***]

00:59:02 - Opowiedzieć Ci bajkę, jak kot palił fajkę, a kocica papierosa, usmoliła kawał nosa...?d Domyślam się, że choćbyś miała do wyboru Birol i Budapren, to rzuciłabyś się na oba delirianty, żeby sobie przyziuchać przy słowach piosenki" Co się k%$#wa gapisz, Ty w d^pę yeah bunny?!"...

Gość • Wtorek [02.08.2016, 01:40:28] • [IP: 62.69.203.***]

Ale tłok na widowni.Ten pierwszy wpis za...ty.

Gość • Wtorek [02.08.2016, 00:59:02] • [IP: 92.42.115.***]

do Gościa • Poniedziałek [01.08.2016, 14:38:07] • [IP: 95.154.230.***] - domyślam się, że choćby Mickiewicz ożył tylko po to by osobiście powiedzieć Ci Pana Tadeusza to Ty i tak wybierzesz... piwo.

Gość • Poniedziałek [01.08.2016, 14:38:07] • [IP: 95.154.230.***]

Ale bezideowy plebs. Normalnie tłumy. Impreza zaebysta jak żmura tenis.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■