POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [26.06.2008, 09:39:26] • Świnoujście

Radni o przeprawach promowych w Świnoujściu

Radni o przeprawach promowych w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś na sesji Rady Miasta w Świnoujściu radni będą dyskutowali nad nowymi zasadami obowiązującymi na przeprawach promowych.

Powróci więc pytanie, kto będzie mógł korzystać z promów w centrum miasta. A cel jest jeden - zmniejszenie kolejek.

- Na razie tematu wprowadzenia opłat za korzystanie z przepraw w centrum nie ma - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Zmiany jednak będą. Na prom bez problemu będą mogły wjeżdżać samochody z rejestracją świnoujską ZSW, pozostali będą musieli mieć nowe identyfikatory. - Dziś wiele osób posiadało identyfikatory w sposób nie do końca legalny - uważa prezydent.

Radni będą musieli dziś rozstrzygnąć, kto oprócz kierowców ze Świnoujścia będzie mógł korzystać z promów w centrum. - Przedstawiłem radnym dwie kwestie: czy identyfikatory mają otrzymać osoby, które mają samochody zarejestrowane poza Świnoujściem, ale pracują w mieście na stałe i czy powinny je posiadać osoby mające nieruchomości w Świnoujściu, ale mieszkający poza kurortem.

Zmiany, jak zapowiada prezydent, miałyby być wprowadzone prawdopodobnie jeszcze w lipcu.

źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [28.06.2008, 10:54:09] • [IP: 92.42.119.***]

Dnia 27 kolejka była od promów do ulicy marynarzy.Zaprojektować most zwodzony.Wybudować go. Niech to trwa nawet pięć lat, ale niech coś się dzieje.Będę żył i męczł się przez te lata z nadzieją, że w końcu będzie.Potem sprzedać promy, lub zrobić z nich restauracje, jak nie to na złom.Część załogi zatrudnić do eksploatacji mostu, resztę zwolnić.Pieniądze przeznaczone na promy wykorzystać w eksploatacji mostu.Rubmy to, zaraz, teraz.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 21:52:32] • [IP: 80.245.182.***]

ok jestem za ZSW na promach bielik. w koncu to my mieszkancy jakby nie było jesteśmy poszkodowani.ale z tego co wiem to promiarze są państwówka, tak? tak samo jak policja. .. i wiecie co chodzi mi o to że nie raz byłam świadkiem jak na bielika wjeżdzają pojazdy z niemiecką rejestracja. myśle ze wynika to z tego ze promiarze nie znają języka i nie umieja porozumieć sie z obcokrajowcami.głowna bariera jaka jest to bariera językowa.dokładnie tak jak z nasza policja!! moze warto by było przeznaczyć pieniądze na jakies szybkie kursy jezykowe dla nich a nie na podwyżke dla jaśka fasoli??/

Gość • Czwartek [26.06.2008, 21:50:18] • [IP: 83.21.38.**]

A ja mam samochód w leasingu i mam rejestrację PO jak skoda prezia i co?

Gość • Czwartek [26.06.2008, 20:56:28] • [IP: 92.42.113.***]

ZSW bez wyjątków

Gość • Czwartek [26.06.2008, 14:54:46] • [IP: 217.97.199.*]

ha, ha, ha, no i co radni bezradni..ale dał wam lekcje prezio...gadajcie co chcecie..a ja i tak zrobie co bede chciał...a radni głowki pospuszczali i grzecznie reprymendy wysłuchali...ha, ha, ha, ha,. ..

Gość • Czwartek [26.06.2008, 14:28:04] • [IP: 217.97.199.*]

i widzicie wszelkiej masci prawicowcy pisiory i pofafranicy w majestacie miasta i zdziwionych ludzi 12 radnych zwołalo sesje tylko po to zeby przyznac oponie podwyzke...nie wazne wszystko inne bo to jest ble, ble, ble...co tam uczciwosc, prawomownosc, dbanie o interes miasta i luidzi..wazne jest zeby byc po wlasciwej stronie...

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:49:54] • [IP: 80.245.180.**]

W mieście pojazdy mające rejestrację ZSW a na przeprawie Karsibór trzy promy codziennie od godz 0800 do 2000

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:43:16] • [IP: 83.12.40.**]

Mieszkam w świnoujściu dokładnie na warszowie i mam akuto nie zarejstrowane na siebie i bede musiala jezdzić na karsibory, żeby zrobić większe zakupy, stać z turystami w kolecje bardzo rozsądne. Niech pływa więcej promów to nie bedzie kolejek, zamiast marnowac kase na tablice i debaty dotyczace promu, wzielibyście sie nasi szanowni Radni za robienie planow co do stalej przeprawy, żeby nie tracić kasy jaką dostaliśmy od skrbu państwa. Pomyslcie trochę, niby tacy wyksztalconych ludzi wybraliśmy do rządzenia naszym miastem...i co, zero inwencji i jakich kolwiek mądrych decyzji tylko same nie udane inwestycje...

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:35:47] • [IP: 212.125.240.**]

To moze zrobimy jeden wjazd do Szczecia dla mieszkancow Swinoujscia?? "jak Kuba Bogu, tak Bog kubie"

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:59:17] • [IP: 93.94.184.**]

Maxymalna podwyżka dla żmurkiewicza i jej uzasadnienie - żaneta ! A wczoraj dowiedzieliśmy się że przez jego ciężką pracę miasto straciło 800 tysięcy !

enoo • Czwartek [26.06.2008, 11:53:01] • [IP: 80.245.184.**]

do przeprawiania ciężarówek i autobusów sa od tego karsibory.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:22:52] • [IP: 93.94.184.**]

Popieram gościa poniżej, to ma sens.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:11:41] • [IP: 80.245.182.***]

Sami promiarze twierdzą, że trzeba zmienić organizację przepraw. Gdyby wydzielić jeden prom do wożenia ciężarówek i autobusów to pozostałe dwa dałyby sobie radę z osobówkami Tyle tylko że nie ma komu podjąc decyzji

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:50:21] • [IP: 80.245.181.***]

i co z tego ze jest sesja jak i tak nic z tego co tam ustala nie wejdzie w zycie.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:31:51] • [IP: 93.94.184.**]

i co to da? zmniejsy się ilość samochodów? Ja bym proponował żeby wogóle zrobić zakaz wjazdu na prom i problem kolejek zniknie !

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:22:03] • [IP: 80.245.177.***]

Brawo Panie Prezydencie!! Nowe identyfikatory muszą być - i rozlicznie się z nich przy sprzedaży auta! Wielokrotnie widzę jak przed promem Panowie i Panie z innymi rejestreacjami przyklejeją na ślinę znaczek!! i bezczelnie się smieja.. po czym oddają koledze znaczek i tak to działa - sio z Bielików

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:00:09] • [IP: 217.97.199.*]

szkoda czasu!!przez kilka godzin beda międlic temat, a potem i tak SLD i kapciowi zagłusaju za tym co przedstawi opona...i tak sie marnuja nasze pieniadze z podatkow..widzicie jak siła w podnoszeniu reki do gory!!

Gość • Czwartek [26.06.2008, 09:45:53] • [IP: 88.156.234.***]

!! ? !.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■