POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [16.05.2008, 14:09:46] • Świnoujście

Prokuratura bada grunt dr Ireny Eris

Prokuratura bada grunt dr Ireny Eris

fot. Sławomir Ryfczyński

Prokuratura w Kamieniu Pomorskim wszczęła śledztwo w sprawie bezprzetargowego wydzierżawienia 3-hektarowego terenu przy świnoujskiej plaży firmie "Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris".

Umowę podpisał prezydent Świnoujścia, po uzyskaniu zgody większości radnych tamtejszej Rady Miasta. Radni opozycyjni z Platformy Obywatelskiej złożyli jednak doniesienie do prokuratury.

Jak poinformował prokurator Jarosław Przewoźny śledztwo dotyczy "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych". - To dobra informacja, mam nadzieję, że prokuratura wyjaśni wszystkie wątpliwości - mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

W tej sprawie prokuratura zamierza przesłuchać m.in. prezydenta oraz radnych, prawdopodobnie też przedstawicieli firmy. Śledztwo ma być zakończone za 2 miesiące.iesiące.


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 83

Gość • Poniedziałek [19.05.2008, 23:05:57] • [IP: 217.97.199.*]

Fakt, że tylko taczka się ostała bo prawnicy trzymają z bogatymi.

Gość • Poniedziałek [19.05.2008, 08:10:55] • [IP: 80.245.190.*]

Lepiej sie do nich nie dotykać. Niedługo będą leżeli na glebie.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 20:58:49] • [IP: 217.97.199.*]

Widziały gały co brały czy nie? A taczki to wypalały faktycznie jak ludzie nie pilnowali tylko własnej du... Teraz reagują jak ich ktoś kopnie bo jak kopią sąsiada to patrzą obojętnie.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 19:53:24] • [IP: 217.97.199.*]

taczka jest. .to do dzieła..rodacy !!

Gość • Niedziela [18.05.2008, 12:05:44] • [IP: 83.227.42.***]

DO WSZYSTKICH MIESZKANCOW. A GDZIE SIE PODZIALA WASZA SOLIDARNOSC?!GDZIE MACIA TA TACZKE??!! WYWOZKA I TYLE!! OSTATNIO ZADZIALALO.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 10:12:50] • [IP: 80.245.190.*]

Od zwykłego czlowieka to egzekwowane jest bezprawie, np. wymuszanie na Państwu Tyszkiewiczach służebności gruntowej zamiast dokonanie usuniecia bezprawnego zapisu z aktu notarialnego. U prezia wszystko jest odwrotnie, ale ma to sie zacząc odkręcać we właściwą stronę. Oby jak najszybciej, bo czeka na to polowa Mieszkanców.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 09:49:46] • [IP: 217.97.193.**]

ręka rękę myje, nic jej nie zrobią, u nas nie ma sprawiedliwości.prawo owszem jest egzekwowane, ale od zwykłego szarego człowieka, reszta to fikcja

Gość • Sobota [17.05.2008, 23:02:59] • [IP: 217.97.193.**]

A ciekaw jestem jak zostały wycięte drzewa na placu pod obecną jedynie słuszną myjnią? Może też były chore, to by znaczyło że to jakaś plaga...

Gość • Sobota [17.05.2008, 22:42:41] • [IP: 83.21.6.**]

Byłam dziś na spacerze i widziałam te niby chore drzewa powycinane na dziełce Erisowej, jak one były chore to większość drzew w naszym mieście jest chora. Mógłby ktoś się tym zainteresować puki jeszcze nie wywieźli wszystkich drzew. Ciekawe że dotychcas przyroda na wydmach była pod ochroną a teraz drzewa wycinają bez skrupułów.

Gość • Sobota [17.05.2008, 20:52:05] • [IP: 80.245.190.*]

No i sprawa działki szwagra tez nie przyschła, pomimo że " umorzenie po raz pierwszy, umorzenie po raz drugi". Działka cały czas obija sie po prokuraturach. żeby sprawa sie nie przedawniła. Jeden umorzy, dostanie drugi.

Gość • Sobota [17.05.2008, 20:36:30] • [IP: 217.97.199.*]

do goscia z 15.12: wynika z tego że liczysz iż i tą sprawę umorzą.Niekoniecznie, mimo że ta sama pani prokurator prowadzi.Sprawa jest na tyle głośna że trudno będzie tak jak poprzednio zamieść ją pod dywan.No i zwierzchnicy pani prokurator interesują się przebiegiem sprawy.

Gość • Sobota [17.05.2008, 19:38:08] • [IP: 217.97.199.*]

stare pudło./. znalazała sobie. .zmurcia prawie ze kleczy...

Gość • Sobota [17.05.2008, 15:12:27] • [IP: 83.21.53.**]

Przecież działkę szwagra już wyjaśnili - UMOżONE. Nie ma co się podniecać wyjaśnią i tą sprawę ;)

Gość • Sobota [17.05.2008, 15:01:40] • [IP: 217.97.199.*]

podobno nie ma DYMU bez OGNIA...tak mowia 2w miescie..

Pikaczu • Sobota [17.05.2008, 14:15:36] • [IP: 217.97.193.***]

rynnio znów masz rację. Największe Aktywa Mc Donald's to też nieruchomości. Mam nadzieję, że w Prokuraturze będzie wystarczająco dobrej woli i rozumu, aby wyjasnić kwestie działki szwagra, działki eris i zwolnienia p. radnej F.

Mieszkanka • Sobota [17.05.2008, 14:14:07] • [IP: 92.42.112.***]

Nasz Drogi Pan Prezydent woli liczyć sobie za nieużytki przyległe do posesji prywatnych po 500 złotych za 1 metr kwadratowy, wychodząc z założenia, że wyrówna to straty afery" Eris".

Gość • Sobota [17.05.2008, 13:28:28] • [IP: 80.245.190.*]

www.iswinoujscie.pl/artykuly/4977/

Gość • Sobota [17.05.2008, 13:21:34] • [IP: 88.156.234.***]

Eris -SPAdaj stad!.

ryynio • Sobota [17.05.2008, 12:54:43] • [IP: 83.249.93.**]

wychodzi na to ze ona najwieksze lody robi na obrocie ziemia...ale cwana baba, kosmetyki to przykrywka, a SPA kazdy by zrobil w takim miejscu, 10gr/m2

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:48:47] • [IP: 80.245.190.*]

W Krynicy kupiła nieruchomość na SPA od biura nieruchomości, we Wzgórzach Dylewskich pewnie z naruszeniem prawa /bez przetargu/ 200 ha, ale to gołe pola, gdzie psy d... szczekaja i ma szamba. ze 198 ha z tego podzielili na działki budowlane i maja opchnąć dyktując inwestorom warunki zabudowy. A najlepsza działke na polskim /jeszcze/ wybzeżu ma wziąść za 10 groszy od metra z opcja wykupu / może 20 groszy od metra/ Czy to nie jest chore ??

Gość 7 • Sobota [17.05.2008, 12:45:13] • [IP: 217.97.193.**]

prokuratura w kamieniu to to samo co w świnoujściu (sami swoi) a więc Kur-a Kur-ie łba nie urwie

ryynio • Sobota [17.05.2008, 12:41:50] • [IP: 83.249.93.**]

grunt za 10 groszy za metr daje sie w najgorszej czesci miasta i jeszcze taka firma musi zobowiazac sie ze zatrudni np. 50 osób minimum...a Irisowa zatrudni paru cieci, paru masazystów, dwie sprztaczki, dwie kucharki, góra 8-10 osób...mozliwe ze nawet nie z miasta... , , , , takie promocje daje sie tez gdy jest mala nieznana miejscowosc, gdzie nikt nie inwestuje, psy dupami szczekaja...ale w swinoujsciu..? po otwarciu granic o polaczenia kolejowego z niemcami...no i Zmurkiewicz robi konkurencje uzdrowisku...i 30..juz dzialajacym kosmetyczkom w Swinoujciu... moze gdyby to byl swiatowej slawy SPA we wspólpracy z np. nivea czy innym francuskim...pierwszy i jedyny w Polsce...to tak, ale tez wtedy daje sie im tylko jeden hektar albo mniej...

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:37:27] • [IP: 88.156.234.***]

Nie dac Eris tych terenow!.Chce niech buduje swoje sanatorium przy plazy za Lunowem, po wygraniu przetargu...

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:36:59] • [IP: 83.21.53.**]

w koncu przyjdzie kryska na matyska

Gość • Sobota [17.05.2008, 10:06:32] • [IP: 195.117.222.***]

MAM PYTANIE. KTO ZEZWOLIŁ NA WYCINKĘ DRZEW KOŁO RUSKIEGO SZPITALA I na tyłach domu LECH Te drzewa też chorują ? Czy prokurator też o tym Wie ?

Oglądasz 1-25 z 83
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■