POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [16.05.2008, 14:09:46] • Świnoujście

Prokuratura bada grunt dr Ireny Eris

Prokuratura bada grunt dr Ireny Eris

fot. Sławomir Ryfczyński

Prokuratura w Kamieniu Pomorskim wszczęła śledztwo w sprawie bezprzetargowego wydzierżawienia 3-hektarowego terenu przy świnoujskiej plaży firmie "Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris".

Umowę podpisał prezydent Świnoujścia, po uzyskaniu zgody większości radnych tamtejszej Rady Miasta. Radni opozycyjni z Platformy Obywatelskiej złożyli jednak doniesienie do prokuratury.

Jak poinformował prokurator Jarosław Przewoźny śledztwo dotyczy "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych". - To dobra informacja, mam nadzieję, że prokuratura wyjaśni wszystkie wątpliwości - mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz.

W tej sprawie prokuratura zamierza przesłuchać m.in. prezydenta oraz radnych, prawdopodobnie też przedstawicieli firmy. Śledztwo ma być zakończone za 2 miesiące.iesiące.


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 83

Gość • Poniedziałek [19.05.2008, 23:05:57] • [IP: 217.97.199.*]

Fakt, że tylko taczka się ostała bo prawnicy trzymają z bogatymi.

Gość • Poniedziałek [19.05.2008, 08:10:55] • [IP: 80.245.190.*]

Lepiej sie do nich nie dotykać. Niedługo będą leżeli na glebie.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 20:58:49] • [IP: 217.97.199.*]

Widziały gały co brały czy nie? A taczki to wypalały faktycznie jak ludzie nie pilnowali tylko własnej du... Teraz reagują jak ich ktoś kopnie bo jak kopią sąsiada to patrzą obojętnie.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 19:53:24] • [IP: 217.97.199.*]

taczka jest. .to do dzieła..rodacy !!

Gość • Niedziela [18.05.2008, 12:05:44] • [IP: 83.227.42.***]

DO WSZYSTKICH MIESZKANCOW. A GDZIE SIE PODZIALA WASZA SOLIDARNOSC?!GDZIE MACIA TA TACZKE??!! WYWOZKA I TYLE!! OSTATNIO ZADZIALALO.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 10:12:50] • [IP: 80.245.190.*]

Od zwykłego czlowieka to egzekwowane jest bezprawie, np. wymuszanie na Państwu Tyszkiewiczach służebności gruntowej zamiast dokonanie usuniecia bezprawnego zapisu z aktu notarialnego. U prezia wszystko jest odwrotnie, ale ma to sie zacząc odkręcać we właściwą stronę. Oby jak najszybciej, bo czeka na to polowa Mieszkanców.

Gość • Niedziela [18.05.2008, 09:49:46] • [IP: 217.97.193.**]

ręka rękę myje, nic jej nie zrobią, u nas nie ma sprawiedliwości.prawo owszem jest egzekwowane, ale od zwykłego szarego człowieka, reszta to fikcja

Gość • Sobota [17.05.2008, 23:02:59] • [IP: 217.97.193.**]

A ciekaw jestem jak zostały wycięte drzewa na placu pod obecną jedynie słuszną myjnią? Może też były chore, to by znaczyło że to jakaś plaga...

Gość • Sobota [17.05.2008, 22:42:41] • [IP: 83.21.6.**]

Byłam dziś na spacerze i widziałam te niby chore drzewa powycinane na dziełce Erisowej, jak one były chore to większość drzew w naszym mieście jest chora. Mógłby ktoś się tym zainteresować puki jeszcze nie wywieźli wszystkich drzew. Ciekawe że dotychcas przyroda na wydmach była pod ochroną a teraz drzewa wycinają bez skrupułów.

Gość • Sobota [17.05.2008, 20:52:05] • [IP: 80.245.190.*]

No i sprawa działki szwagra tez nie przyschła, pomimo że " umorzenie po raz pierwszy, umorzenie po raz drugi". Działka cały czas obija sie po prokuraturach. żeby sprawa sie nie przedawniła. Jeden umorzy, dostanie drugi.

Gość • Sobota [17.05.2008, 20:36:30] • [IP: 217.97.199.*]

do goscia z 15.12: wynika z tego że liczysz iż i tą sprawę umorzą.Niekoniecznie, mimo że ta sama pani prokurator prowadzi.Sprawa jest na tyle głośna że trudno będzie tak jak poprzednio zamieść ją pod dywan.No i zwierzchnicy pani prokurator interesują się przebiegiem sprawy.

Gość • Sobota [17.05.2008, 19:38:08] • [IP: 217.97.199.*]

stare pudło./. znalazała sobie. .zmurcia prawie ze kleczy...

Gość • Sobota [17.05.2008, 15:12:27] • [IP: 83.21.53.**]

Przecież działkę szwagra już wyjaśnili - UMOżONE. Nie ma co się podniecać wyjaśnią i tą sprawę ;)

Gość • Sobota [17.05.2008, 15:01:40] • [IP: 217.97.199.*]

podobno nie ma DYMU bez OGNIA...tak mowia 2w miescie..

Pikaczu • Sobota [17.05.2008, 14:15:36] • [IP: 217.97.193.***]

rynnio znów masz rację. Największe Aktywa Mc Donald's to też nieruchomości. Mam nadzieję, że w Prokuraturze będzie wystarczająco dobrej woli i rozumu, aby wyjasnić kwestie działki szwagra, działki eris i zwolnienia p. radnej F.

Mieszkanka • Sobota [17.05.2008, 14:14:07] • [IP: 92.42.112.***]

Nasz Drogi Pan Prezydent woli liczyć sobie za nieużytki przyległe do posesji prywatnych po 500 złotych za 1 metr kwadratowy, wychodząc z założenia, że wyrówna to straty afery" Eris".

Gość • Sobota [17.05.2008, 13:28:28] • [IP: 80.245.190.*]

www.iswinoujscie.pl/artykuly/4977/

Gość • Sobota [17.05.2008, 13:21:34] • [IP: 88.156.234.***]

Eris -SPAdaj stad!.

ryynio • Sobota [17.05.2008, 12:54:43] • [IP: 83.249.93.**]

wychodzi na to ze ona najwieksze lody robi na obrocie ziemia...ale cwana baba, kosmetyki to przykrywka, a SPA kazdy by zrobil w takim miejscu, 10gr/m2

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:48:47] • [IP: 80.245.190.*]

W Krynicy kupiła nieruchomość na SPA od biura nieruchomości, we Wzgórzach Dylewskich pewnie z naruszeniem prawa /bez przetargu/ 200 ha, ale to gołe pola, gdzie psy d... szczekaja i ma szamba. ze 198 ha z tego podzielili na działki budowlane i maja opchnąć dyktując inwestorom warunki zabudowy. A najlepsza działke na polskim /jeszcze/ wybzeżu ma wziąść za 10 groszy od metra z opcja wykupu / może 20 groszy od metra/ Czy to nie jest chore ??

Gość 7 • Sobota [17.05.2008, 12:45:13] • [IP: 217.97.193.**]

prokuratura w kamieniu to to samo co w świnoujściu (sami swoi) a więc Kur-a Kur-ie łba nie urwie

ryynio • Sobota [17.05.2008, 12:41:50] • [IP: 83.249.93.**]

grunt za 10 groszy za metr daje sie w najgorszej czesci miasta i jeszcze taka firma musi zobowiazac sie ze zatrudni np. 50 osób minimum...a Irisowa zatrudni paru cieci, paru masazystów, dwie sprztaczki, dwie kucharki, góra 8-10 osób...mozliwe ze nawet nie z miasta... , , , , takie promocje daje sie tez gdy jest mala nieznana miejscowosc, gdzie nikt nie inwestuje, psy dupami szczekaja...ale w swinoujsciu..? po otwarciu granic o polaczenia kolejowego z niemcami...no i Zmurkiewicz robi konkurencje uzdrowisku...i 30..juz dzialajacym kosmetyczkom w Swinoujciu... moze gdyby to byl swiatowej slawy SPA we wspólpracy z np. nivea czy innym francuskim...pierwszy i jedyny w Polsce...to tak, ale tez wtedy daje sie im tylko jeden hektar albo mniej...

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:37:27] • [IP: 88.156.234.***]

Nie dac Eris tych terenow!.Chce niech buduje swoje sanatorium przy plazy za Lunowem, po wygraniu przetargu...

Gość • Sobota [17.05.2008, 12:36:59] • [IP: 83.21.53.**]

w koncu przyjdzie kryska na matyska

Gość • Sobota [17.05.2008, 10:06:32] • [IP: 195.117.222.***]

MAM PYTANIE. KTO ZEZWOLIŁ NA WYCINKĘ DRZEW KOŁO RUSKIEGO SZPITALA I na tyłach domu LECH Te drzewa też chorują ? Czy prokurator też o tym Wie ?

Oglądasz 1-25 z 83
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■