POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.06.2008, 05:40:23] • Świnoujście

Sami muszą sobie radzić

Sami muszą sobie radzić

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Handlowcy z targowiska przy granicy muszą sami zadbać o odprowadzenie wody po ulewnych deszczach. Kanalizacja nie działa jak trzeba. Nikt się nie interesuje tym problemem. Sprzedawcy we własnym zakresie muszą sprowadzać pompy i wylewać nadmiar wody.

We wszystkich dyskusjach na temat targowiska od razu podnoszą się głosy, że to „Bangladesz", że powinno się rozebrać „te budy" – jak nazywają stoiska niektórzy mieszkańcy.

- Wini się za taki stan nas samych - mówi jedna ze sprzedających. – A przecież nie możemy stawiać ładnych budek, jak od paru lat żyjemy na niewiadomym. Bo wciąż się mówi o likwidacji targowiska. Poza tym to nie jest nasz teren. My tylko dzierżawimy miejsce od miasta. Słono za to płacąc.

Sami muszą sobie radzić

fot. Sławomir Ryfczyński

Dlatego od lat handlowcy proszą władze miasta o postawienie ładnych budek. Zgodnie przyznają, że mogliby za nie nawet sami zapłacić, mając gwarancję, że miasto pozwoli im handlować w tym miejscu.

- A tak jesteśmy zostawieni sami sobie, dlatego takie prowizoryczne budki tutaj powstały – mówią handlowcy. – Nie dba się o nas i turystów, którzy tu przychodzą. A nie ma ani chodników porządnych, ani nawet porządnej kanalizacji deszczowej. Jak popada, to woda stoi i tworzą się wielkie bajora.

Handlowcy we własnym zakresie muszą wszystko uporządkować.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Sobota [14.06.2008, 23:22:40] • [IP: 83.21.41.***]

Wszystko to dzięki naszemu panu prezydentowi. Dziekujemy panu, panie prezydencie.

Gość • Piątek [13.06.2008, 17:00:13] • [IP: 62.21.76.***]

prawda jest taka ze nawet jesli miasto zajelo by konkretne stanowisko w tej sprawie i pozwolilo by zostac tym buda tam to i tak nic by sie nie zmienilo... moze jedna dwie osoby postawilo by jakis nowy pawilon reszta tak jak teraz lepianki i sciany z kartonow...

Gość • Piątek [13.06.2008, 09:33:08] • [IP: 83.29.141.***]

Czy wiesz jakie masz IQ? Nie? Sprawdź się -> www.iq-test.pl/?d=7342

Gość • Piątek [13.06.2008, 03:34:45] • [IP: 81.105.23.***]

MIASTO *WAM W * POPIERAM

Gość • Czwartek [12.06.2008, 22:41:11] • [IP: 217.97.199.*]

Słuchasjcie ciule.Macie zatrudnienie to wyjecie na rynkowiczów.Prosta propozycja - oddajcie im swoje miejsca pracy a rynek wtedy do likwidacji!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 21:39:00] • [IP: 92.42.113.***]

To za co miasto zbiera codziennie opłatę targową ja tam nie ma targowiska?

Autochton • Czwartek [12.06.2008, 19:57:26] • [IP: 92.42.112.***]

Należy skończyć z tym bangladeszem, tylko żadna władza nie ma odwagi po tym jak kiedyś handlowcy prezydenta na taczkach wywieźli. A co do kanalizacji deszczowej to jej tam nie ma i nigdy nie było bo całe targowisko powstało jako samowola budowlana na cząści trawnika między ulicą Wojska Polskiego a budynkami mieszkalnymi. Zgodnie z prawem o powstaniu targowiska decyduje uchwałą Rada Miasta, której jest to wyłaczna kompetencja, a wg mojej wiedzy nikt nigdy nie uchwalił powstania targowiska wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 19:40:59] • [IP: 88.156.232.***]

a niby kto sobie sam nie musi radzić? wszyscy (z małymi wyjątkami) tak mamy!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 18:53:23] • [IP: 92.42.113.***]

[12.06.2008, 17:45] • [IP: 80.245.181.***] O widzę że do pajaców dołączyli dupki.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 18:24:27] • [IP: 213.158.196.**]

Dajcie już spokój! Nie ma tygodnia żebyście nie pisali o" handlowcach spod granicy". Sponsorują was czy co?

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:55:32] • [IP: 80.245.180.**]

handlowcy sa bardzo zachlanni by sie pochlastali jak by mieli ladna bude postawic sobie oni ciagle biedni :(

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:45:57] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:31] • [IP: 92.42.113.***] Stan przed lustro i powiedz Pajac.

Szkuciak • Czwartek [12.06.2008, 17:40:41] • [IP: 217.97.199.*]

A zlikwidować te budy niemieckich przydupasów! Do czego to dochodzi, by w polskim mieście ceny były dla Niemców, towar dla Niemców, targowiska dla Niemców. Dla mnie te lizidupy * nie mają za grosz szacunku do samych siebie :/

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:34:24] • [IP: 217.97.193.**]

To nie jest żaden problem.Po każdym większym deszczu muszę wypompowywać wodę z piwnicy a o kanalizacji deszczowej mogę tylko pomarzyć.Mieszkam w Świnoujściu, płacę podatki(duże)i dlatego nie żałuję"handlowców"Niech postępują jak handlowcy i nie wstydzą się zainwestować z własnej kieszeni w wygląd tych"obiektów handlowych"

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:31:34] • [IP: 92.42.113.***]

A pisałem rano, że komentarzy od pajaców będzie do wieczora sporo.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 17:23:26] • [IP: 217.97.199.*]

postawic płot wzdłuz sciezki rowerowej. .ze stalowej siatki..tez byłam...debil stał pod drzewem i lał łajza..a niemcy dalej nie płaca za postoj..na setke aut moze 3 miały wykupione bilety zatkniete za wycieraczke..natychmiast rozwiazac ta groteskowa straz miejska. .szmal oddac policji i egzekwowac przestrzeganie prawa..zlikwidowac ten cały chłam..zrobic rzeczywiscie cos w rodzaju deptaka..zadne pierdzielenie o tym ze to mieszkancy straca prace..te 5% mieszkancow znajdzie robote ogłoszen w internecie od groma..a reszta niech spada do miejsca zamieszkania. .tam gdzie płaca podatki...albo i nie!!

Gość • Czwartek [12.06.2008, 16:39:40] • [IP: 80.245.181.***]

Nie raz slyszalem ze jak polak cos chcial kupic na rynku to mu powiedzieli ze to nei jest na sprzedaz a jak podchodzil niemiec to mu obrabiali dupsko, zamknac to dziadostwo w cholere i wybudowac jakis ladny deptak czy cos, zostawic tylko ogodki piwne a reszta holoty niech sie przeprowadzi na allegro. Przeciez te budy wygladaja jak slumsy w jakims afganistanie, postawic mur albo zaslonic krzakami zeby nie bylo widac. Dzisiaj przejezdzalem ulica Wojska Polskiego i handlowcy dalej sikaja w lesie przez ulice. ZAL I WSTYD.

Gość • Czwartek [12.06.2008, 16:29:31] • [IP: 80.245.180.**]

Co to za handlowcy, którzy w takich budach handlują tyle lat - wstyd

ehy • Czwartek [12.06.2008, 15:59:37] • [IP: 80.245.184.**]

nikt nie interesuje sie tym problemem, bo handlarze maja od groma kasy z tego jak widac na zdjeciu nowiutka pompa, że powinni sami o to zadbać

Gość • Czwartek [12.06.2008, 15:58:17] • [IP: 10.31.249.***]

:(

Gość • Czwartek [12.06.2008, 14:32:42] • [IP: 92.42.116.**]

już widzę jak budują na własny koszt :)

Gość • Czwartek [12.06.2008, 11:09:26] • [IP: 83.21.149.***]

CO?? U NAS W mIęDZYZDROJACH TO ZALEDWIE PARE KROPEL DESZCZU SPADłO...

Gość • Czwartek [12.06.2008, 11:02:02] • [IP: 91.96.118.***]

zalosny to jestes ty skoro nie potrafisz zrozumiec tych kilka slow przeczytaj palancie ze my proponujemy wybudwanie na wlasny koszt ladnych stanowsk tylko chcemy aby miasto laskawie zezwolilo jesli rozumia tak jak wiekszosc z was to szkoda pisania

Gość • Czwartek [12.06.2008, 10:58:53] • [IP: 217.97.199.*]

oczywiscie sprawe trzeba natychmiast uregulowac. .i wyznaczyc jedno miejsce do handlu...a co z tym miejscem zrobia handlarz/za własne srodki/to juz ich sprawa..

Gość • Czwartek [12.06.2008, 09:55:55] • [IP: 192.168.100.***]

Kto widział ulewne deszcze, módlmy się o nie.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■