POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [26.06.2008, 09:39:26] • Świnoujście

Radni o przeprawach promowych w Świnoujściu

Radni o przeprawach promowych w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziś na sesji Rady Miasta w Świnoujściu radni będą dyskutowali nad nowymi zasadami obowiązującymi na przeprawach promowych.

Powróci więc pytanie, kto będzie mógł korzystać z promów w centrum miasta. A cel jest jeden - zmniejszenie kolejek.

- Na razie tematu wprowadzenia opłat za korzystanie z przepraw w centrum nie ma - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Zmiany jednak będą. Na prom bez problemu będą mogły wjeżdżać samochody z rejestracją świnoujską ZSW, pozostali będą musieli mieć nowe identyfikatory. - Dziś wiele osób posiadało identyfikatory w sposób nie do końca legalny - uważa prezydent.

Radni będą musieli dziś rozstrzygnąć, kto oprócz kierowców ze Świnoujścia będzie mógł korzystać z promów w centrum. - Przedstawiłem radnym dwie kwestie: czy identyfikatory mają otrzymać osoby, które mają samochody zarejestrowane poza Świnoujściem, ale pracują w mieście na stałe i czy powinny je posiadać osoby mające nieruchomości w Świnoujściu, ale mieszkający poza kurortem.

Zmiany, jak zapowiada prezydent, miałyby być wprowadzone prawdopodobnie jeszcze w lipcu.

źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Sobota [28.06.2008, 10:54:09] • [IP: 92.42.119.***]

Dnia 27 kolejka była od promów do ulicy marynarzy.Zaprojektować most zwodzony.Wybudować go. Niech to trwa nawet pięć lat, ale niech coś się dzieje.Będę żył i męczł się przez te lata z nadzieją, że w końcu będzie.Potem sprzedać promy, lub zrobić z nich restauracje, jak nie to na złom.Część załogi zatrudnić do eksploatacji mostu, resztę zwolnić.Pieniądze przeznaczone na promy wykorzystać w eksploatacji mostu.Rubmy to, zaraz, teraz.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 21:52:32] • [IP: 80.245.182.***]

ok jestem za ZSW na promach bielik. w koncu to my mieszkancy jakby nie było jesteśmy poszkodowani.ale z tego co wiem to promiarze są państwówka, tak? tak samo jak policja. .. i wiecie co chodzi mi o to że nie raz byłam świadkiem jak na bielika wjeżdzają pojazdy z niemiecką rejestracja. myśle ze wynika to z tego ze promiarze nie znają języka i nie umieja porozumieć sie z obcokrajowcami.głowna bariera jaka jest to bariera językowa.dokładnie tak jak z nasza policja!! moze warto by było przeznaczyć pieniądze na jakies szybkie kursy jezykowe dla nich a nie na podwyżke dla jaśka fasoli??/

Gość • Czwartek [26.06.2008, 21:50:18] • [IP: 83.21.38.**]

A ja mam samochód w leasingu i mam rejestrację PO jak skoda prezia i co?

Gość • Czwartek [26.06.2008, 20:56:28] • [IP: 92.42.113.***]

ZSW bez wyjątków

Gość • Czwartek [26.06.2008, 14:54:46] • [IP: 217.97.199.*]

ha, ha, ha, no i co radni bezradni..ale dał wam lekcje prezio...gadajcie co chcecie..a ja i tak zrobie co bede chciał...a radni głowki pospuszczali i grzecznie reprymendy wysłuchali...ha, ha, ha, ha,. ..

Gość • Czwartek [26.06.2008, 14:28:04] • [IP: 217.97.199.*]

i widzicie wszelkiej masci prawicowcy pisiory i pofafranicy w majestacie miasta i zdziwionych ludzi 12 radnych zwołalo sesje tylko po to zeby przyznac oponie podwyzke...nie wazne wszystko inne bo to jest ble, ble, ble...co tam uczciwosc, prawomownosc, dbanie o interes miasta i luidzi..wazne jest zeby byc po wlasciwej stronie...

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:49:54] • [IP: 80.245.180.**]

W mieście pojazdy mające rejestrację ZSW a na przeprawie Karsibór trzy promy codziennie od godz 0800 do 2000

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:43:16] • [IP: 83.12.40.**]

Mieszkam w świnoujściu dokładnie na warszowie i mam akuto nie zarejstrowane na siebie i bede musiala jezdzić na karsibory, żeby zrobić większe zakupy, stać z turystami w kolecje bardzo rozsądne. Niech pływa więcej promów to nie bedzie kolejek, zamiast marnowac kase na tablice i debaty dotyczace promu, wzielibyście sie nasi szanowni Radni za robienie planow co do stalej przeprawy, żeby nie tracić kasy jaką dostaliśmy od skrbu państwa. Pomyslcie trochę, niby tacy wyksztalconych ludzi wybraliśmy do rządzenia naszym miastem...i co, zero inwencji i jakich kolwiek mądrych decyzji tylko same nie udane inwestycje...

Gość • Czwartek [26.06.2008, 13:35:47] • [IP: 212.125.240.**]

To moze zrobimy jeden wjazd do Szczecia dla mieszkancow Swinoujscia?? "jak Kuba Bogu, tak Bog kubie"

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:59:17] • [IP: 93.94.184.**]

Maxymalna podwyżka dla żmurkiewicza i jej uzasadnienie - żaneta ! A wczoraj dowiedzieliśmy się że przez jego ciężką pracę miasto straciło 800 tysięcy !

enoo • Czwartek [26.06.2008, 11:53:01] • [IP: 80.245.184.**]

do przeprawiania ciężarówek i autobusów sa od tego karsibory.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:22:52] • [IP: 93.94.184.**]

Popieram gościa poniżej, to ma sens.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 11:11:41] • [IP: 80.245.182.***]

Sami promiarze twierdzą, że trzeba zmienić organizację przepraw. Gdyby wydzielić jeden prom do wożenia ciężarówek i autobusów to pozostałe dwa dałyby sobie radę z osobówkami Tyle tylko że nie ma komu podjąc decyzji

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:50:21] • [IP: 80.245.181.***]

i co z tego ze jest sesja jak i tak nic z tego co tam ustala nie wejdzie w zycie.

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:31:51] • [IP: 93.94.184.**]

i co to da? zmniejsy się ilość samochodów? Ja bym proponował żeby wogóle zrobić zakaz wjazdu na prom i problem kolejek zniknie !

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:22:03] • [IP: 80.245.177.***]

Brawo Panie Prezydencie!! Nowe identyfikatory muszą być - i rozlicznie się z nich przy sprzedaży auta! Wielokrotnie widzę jak przed promem Panowie i Panie z innymi rejestreacjami przyklejeją na ślinę znaczek!! i bezczelnie się smieja.. po czym oddają koledze znaczek i tak to działa - sio z Bielików

Gość • Czwartek [26.06.2008, 10:00:09] • [IP: 217.97.199.*]

szkoda czasu!!przez kilka godzin beda międlic temat, a potem i tak SLD i kapciowi zagłusaju za tym co przedstawi opona...i tak sie marnuja nasze pieniadze z podatkow..widzicie jak siła w podnoszeniu reki do gory!!

Gość • Czwartek [26.06.2008, 09:45:53] • [IP: 88.156.234.***]

!! ? !.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z awarią przyłącza, nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Szkolnej do Granicznej od godziny 8.00 - 12.00 w dniu 21.10.2021. Za utrudnienia przepraszamy ■
■ W czwartek prognozowany jest bardzo silny, południowo-zachodni wiatr osiągający maksymalnie w porywach do 80-90 km/h, lokalnie 90-100 km/h. Drugi stopień zagrożenia. SKUTKI: uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; awarie napowietrznych linii przesyłowych; łamanie drzew, wyrywanie z korzeniami mniejszych drzew. OBSZAR: województwo zachodniopomorskie - całe. Ostrzeżenie opracowało: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o. ■ W niedzielę późnym popołudniem, mieszkańcy miasta dołączyli do ogólnopolskiego protestu przeciw planom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Oprócz słów sprzeciwu wobec anty-unijnej polityki rządzących, ludzie wołali „gdzie jest prezydent?!!”- dając tym samym wyraz dezaprobaty dla faktu, że zabrakło wśród nich prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz uwielbia chwalić się jak skutecznie pozyskuje unijne środki. Gdy jednak nadeszła chwila by europejskiej solidarności celów publicznie bronić, prezydenta nie było. Polityczna kalkulacja /…/? ■ Od 1 października, podobnie jak w poprzednich latach, w weekendy na przeprawie Warszów kursować będą dwa promy Bielik. Rozkład kursowania promów nie ulega zmianie ■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■