POGODA

Reklama


Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.01.2018, 09:24:10] • Polska

LOVE IS STRONGER - NOWA ODSŁONA ZACHWYCAJĄCEJ IFI UDE

Po 3 latach przerwy niesamowita Ifi Ude wraca z nowym singlem, który zapowiada jej nadchodzącą epkę. Singiel „Love Is Stronger" i towarzyszące mu lyric video (premiera 8.01.2017) przenoszą słuchacza w świat zmysłowego, głębokiego ale i tanecznego popu.

Ifi Ude to niezależna polska artystka nigeryjskiego pochodzenia, producentka muzyczna, songwriterka, kompozytorka i piosenkarka o rozpoznawalnym, nietuzinkowym głosie. Rok 2018 zapowiada się dla niej szczególnie interesująco, ponieważ rozpoczyna go wydaniem nowego singla. Lecz to dopiero przedsmak, już wkrótce fani jej muzyki będą mogli odkryć nową stronę artystki. Ifi długo szukała nowych, inspirujących brzmień, między innymi sięgając po jej afrykańskie korzenie, czego dowodem są teksty w plemiennym języku Ifi - Igbo. W "Love Is Stronger" pojawiają się słowa "Achọrọ M Ka Ị Nwee Obi Ụtọ które znaczą "Chcę abyś był szczęśliwy."


Singiel ukazał się w ramach składanki „New Moons", na której oboki Ifi pojawili się artyści tacy jak: Moses, Draper, Pale Honey czy Bad Pop. Album został wydany przez słynną wytwórnię z Londynu - Killing Moon. Co ciekawe, praca nad Love Is Stronger wyglądała inaczej niż dotychczas, jak mówi sama Ifi: „Utwór pierwotnie był stworzony w wersji polskiej, ale od początku miał transową podstawę. Nad brzmieniem pracowałam wspólnie z parą brytyjskich producentów Polly Scattergood i Glenn Kerrigan, którzy są odpowiedzialni również za mix i master. Pracowaliśmy zdalnie, ja z warszawskiego studia na Bielanach, oni ze studia w Londynie. Ja podsyłałam im nagrany materiał, a oni odsyłali propozycję mixów. To był ciekawy i twórczy proces. Nigdy wcześniej nie miałam okazji pracować w ten sposób."


Love Is Stronger jest zapowiedzią nowej odsłony artystki i jej nadchodzącej epki. Ifi Ude pozostaje niezależna, ponieważ pracuje nad nowym kierunkiem rozwoju, nie tylko w Polsce ale i za granicą. Wydanie tego singla we współpracy z brytyjskimi producentami oraz w ramach kompilacji „New Moons" jest idealnym pierwszym krokiem do podbicia zachodniego rynku.

Ifi ma na swoim koncie zarówno występy na największych festiwalach takich jak Opener, Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja), czy Ethno Jazz Festival, jak również jedną z głównych ról w świetnie ocenianej przez krytyków sztuce "Crazy God", w reżyserii Grzegorza Brał w Teatrze Pieśni Kozła.

Ifi Ude właśnie nabiera rozpędu i nie zamierza zwalniać tempa w najbliższym czasie. Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte!


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■