POGODA

Reklama


Wydarzenia

KAYAX Music • Niedziela [08.04.2018, 10:18:23] • Polska

BRODKA kolejną gwiazdą serii MTV Unplugged

Już 12 kwietnia br. na scenie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur wystąpi Brodka, jedna z najważniejszych artystek młodego pokolenia w Polsce. Wokalistka, w ramach kultowego formatu MTV Unplugged, wykona najważniejsze utwory ze swojego repertuaru w wersji bez prądu. Wyjątkowy koncert Brodki uzyska niezwykłą oprawę wizualną, a całość wyreżyseruje Agnieszka Smoczyńska – twórczyni głośnych „Córek Dancingu” – jednego z najoryginalniejszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Ostatnie bilety na koncert dostępne są na stronie ticketmaster.pl.

Brodka to jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej. Nie zważając na kompromisy, łączy w swojej twórczości pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Jej ostatni album "Clashes" ukazał się w 2016 roku na całym świecie, a trasa promująca płytę obejmowała nie tylko Polskę, ale także koncerty m.in. w Anglii, Francji, Niemczech i Japonii. Płyta "Clashes" bardzo szybko pokryła się platyną, a po serii widowiskowych występów w Polsce i na świecie, artystka wiosną br. zagra swój pierwszy akustyczny koncert w ramach cyklu "MTV Unplugged". Na scenie towarzyszyć jej będą goście specjalni, których personalia zostaną ujawnione w najbliższych dniach oraz kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego pojawią się muzycy grający na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła.

Wyjątkowy koncert "MTV Unplugged Brodka" zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a następnie w czerwcu zostanie opublikowany na specjalnej edycji CD nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Wydawnictwo zostanie zmiksowane przez Luke’a Smitha – producenta odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich wykonawców, jak m.in. Foals, Crystal Fighters i Everything Everything. Smith pracował również przy rejestracji płyty „Sounds of the Universe” Depeche Mode.

Za całokształt wyjątkowego występu MTV Unplugged Brodka będzie odpowiedzialna wielokrotnie nagradzana reżyserka Agnieszka Smoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat. Jej pełnometrażowy debiut „Córki Dancingu”, zdobył nagrody na festiwalach w Nashville, Chicago, Sofii, Wilnie i Porto oraz Nagrodę Specjalną Jury na Sundance Film Festival 2016, gdzie wzbudził zachwyt amerykańskich krytyków. Głośny film przyniósł reżyserce również Złotego Lwa za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Orła w kategorii „Odkrycie roku”.

Koncertowi towarzyszyć będzie także jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowuje Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Jej projekty były prezentowane w m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Seoul Art Center w Korei Południowej, Narodowej Galerii Zachęta i Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenach MTV Polska i MTV Music oraz online wyłącznie w serwisie player.pl, gdzie dostępne są także inne koncerty z cyklu MTV Unplugged, w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Hey, Wilki, Kayah oraz O.S.T.R. Partnerami projektu są: Levi's, player, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Województwo Lubelskie.

Wyłącznym dystrubutorem biletów na wydarzenie jest Ticketmaster Polska. Bilety są dostępne na stronie www.ticketmaster.pl. Wejściówki na "MTV Unplugged Brodka" zdobyć można również w konkursie zorganizowanym przez markę Levi's. Więcej informacji na stronie mtv.pl/levis.

MTV UNPLUGGED

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.
Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■