POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.07.2018, 17:35:13] • Świnoujście

A może spróbować innowacji? - Czytelnik proponuje nowatorskie rozwiązanie problemów z parkingami

A może spróbować innowacji? - Czytelnik proponuje nowatorskie rozwiązanie problemów z parkingami

fot. YouTube

Historia brakujących miejsc do parkowania w naszym mieście jest tak obszerna, ze zaczyna przypominać epopeję. Władze jakby przestały zauważać i szukać rozwiązania tego problemu, a samochodów wciąż przybywa. Mamy sezon, codziennie zjeżdża mnóstwo zmotoryzowanych turystów, na których czekają piękne, nowe hotele i pensjonaty, w większości nie gwarantujące wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Dochodzi do tego, że sami mieszkańcy zaczynają szukać rozwiązań.

Do redakcji napisał Czytelnik, który podpowiada, jak można zlikwidować lub chociaż zmniejszyć problem niedostatków parkingowych. Na dowód przysłał film <



Widać tu doskonale, że parkingi nie muszą być płaskimi powierzchniami, mogą być "ruchome", piętrowe, nowatorskie. Przede wszystkim niewymagające wielkich połaci terenu.

"U nas w mieście problem z parkingami i miejscami na takowe, a tu taka faza - niech budują takie"- proponuje Czytelnik. Może władze naszego miasta zainspirują się takim rozwiązaniem?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Czwartek [12.07.2018, 09:53:47] • [IP: 185.210.39.***]

W rozwiniętych i inteligentych miastach buduje się parkingi na obrzeżach miasta nie w samym centrum!! Wszyscy dążą do wyeliminowania aut z centrum a nie zachęcają do wjazdu! Parkingi wielopoziomowe owszem ale nie w centrum!!

Gość • Środa [11.07.2018, 14:55:24] • [IP: 92.42.114.**]

A budować mieszkania z miejscem na auto obok sypialni !

Gość • Środa [11.07.2018, 13:16:16] • [IP: 178.238.253.**]

ZA PIENIĄDZE WŁAŚCICIELI KOSZMARÓW BUDOWLANYCH KTÓRZY ROBIĄ SZMAL, MIESZKAŃCOM WYSTRCZY I TO ZA WARSZOWEM, ŻEBY TU SMRODU SPALIN NIE BYŁO BO OKNA OTWORZYĆ NIE MOŻNA, NA PEWNO NIE Z PIENIĘDZY PODATNIKOW!

Gość • Środa [11.07.2018, 13:12:35] • [IP: 178.238.253.**]

MASAKRA!!

Gość • Środa [11.07.2018, 11:34:43] • [IP: 109.241.63.**]

Oto rozwiązanie na miarę Zarządu Ogródków Działkowych Granica na Wydrzanach! Już nie dałoby się zwieźć kilku wywrotek śmieci zwanego ziemią i zasypać nim, nam działkowcom nasz parking. Już nie dałoby się zmagazynować na nim stosu kołków melioracyjnych, byśmy nie mieli gdzie parkować. Już nie można by było umieścić na nim wykopanych korzeni drzew i umieścić je jak teraz pod płotem, czy starych betonowych rur, byśmy nie mogli tam parkować. Już nie dałoby się na nim zbudować bezsensownego boxa na dwa śmietniki i zabrać ostatnie miejsca do parkowania, by zrobić na naszym parkingu Bangladesz i wysypisko, gdy sami mają za swoją tancbudą swoje aż 3 kontenery na ogromnej pustej łączce-my mamy śmieciowisko mieć. Przecież należy walczyć z posiadaczami aut w tym mieście i oni to robią wyśmienicie, zwalczając działkowców-postkomuszy system ma się nadal dobrze, bo te wspaniałe mózgi nie potrafią już uruchomić innego myślenia. To też jak z Kościuszki-farbą namalowali w ostatniej chwili miejsca parkingowe, by uniknąć wtopy.

Gość • Środa [11.07.2018, 11:23:49] • [IP: 46.77.173.*]

Ale bezsensowny pomysł - no bo jak ten z góry ma teraz zjechać a ja nim pilnie muszę jechać dalej !

Gość • Środa [11.07.2018, 11:16:02] • [IP: 149.156.152.***]

Drodzy posiadacze Świnoujskich apartamentowców. Chcenie zarabiać na wynajmie mieszkań to stwórzcie miejsca parkingowe. O tyle.

Gość • Środa [11.07.2018, 10:34:07] • [IP: 176.221.123.***]

do 18:18:26] Może zamiast skomplikowanej recepty wystarczyłoby wybudować, na terenach będących własnością Miasta, bezpłatne parkingi.

Gość • Środa [11.07.2018, 09:57:29] • [IP: 37.47.197.***]

Po Co? Lepiej wyciąć drzewa i kolejny hotel postawić. Miejsca parkingowe nie potrzebne

Gość • Środa [11.07.2018, 09:30:39] • [IP: 176.221.123.***]

będą budowane Parkingi Wielopoziomowe

Gość • Środa [11.07.2018, 01:45:40] • [IP: 62.69.229.**]

Na takie parkingi powinni złożyć się przede wszystkim ci, którzy budowali pożal się boże apartamentowce bez miejsc parkingowych i ci, którzy dawali zgody na coś takiego!

Gość • Środa [11.07.2018, 01:22:37] • [IP: 91.58.115.***]

DLACZEGO NIE MA PIĘTROWYCH PARKINGOW?!! WYBUDUJCIE TAKIE!!

Gość • Środa [11.07.2018, 00:42:47] • [IP: 92.42.118.***]

A ile jest u nas budynków z płaskimi dachami ? Ile to miejsce parkingowych się marnuje tylko windę zamontować z boku budynku i można parkować!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 21:49:25] • [IP: 176.221.122.***]

Genialne. Można brać dodatkowe opłaty za wysokość. Im wyżej tym drożej

Gość • Wtorek [10.07.2018, 21:03:00] • [IP: 178.235.177.***]

Dobre! - Zamiast wycinanych drzew!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 21:00:57] • [IP: 80.245.178.***]

panie, rob pan parking z takimi urzadzieniami, biznes zycia murowany. prl sie skonczyl (jak by czytelnik nie wiedzial, no chyba, ze trzeba mu film na dowod pokazac) i mozna takie rzeczy robic tez za prywatna kase.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 20:54:32] • [IP: 31.15.33.***]

pomysł dobry ale jeszcze nie ma firm rodzinnych z koniugacjami urzędników miejskich więc pomysł nie wypali-parkowałem w czymś takim naprawdę fajna sprawa-no ale jest szansa zaraz szwagier pani urzędniczki podłapie pomysł i wygra przetarg bhahaha jak to w mieście komuszej patologii

Pazdzioch • Wtorek [10.07.2018, 20:27:31] • [IP: 83.23.255.***]

Rowerzyści bezmozgi zaraz by chcieli tam parkować

Gość • Wtorek [10.07.2018, 19:14:30] • [IP: 23.226.237.*]

Za wysokie intelektualne progi dla naszego Jasia, żeby takie coś ogarnąć...

Gość • Wtorek [10.07.2018, 18:35:25] • [IP: 37.47.164.***]

Przyjezdnym proponuje pociągiem

Gość • Wtorek [10.07.2018, 18:34:14] • [IP: 80.245.187.***]

A nie lepiej zrobic windy na balkony.Wtedy by nie którzy zamiast z zona spałby z autem. Widze jak codziennie pieszczą swoje auta.a kobiety chodzą smutne.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 18:28:38] • [IP: 94.254.231.***]

A gdzie nasi włodarze. Dają decyzję na zabudowę nie myśląc o parkingach. Ale ich to nie interesuje mają to gdzieś.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 18:18:26] • [IP: 91.66.45.**]

Powołać miejską spółkę Parkingi miejskie, wybudować dwa parkingi piętrowe w dzielnicy nadmorskiej, przejąć strefę płatnego parkowania oraz zorganizować parking na karsiborskiej gdzie będą przechowywane za srogą opłatą źle zaparkowane samochody po odcholowaniu. Zyski z parkingów piętrowych i strefy będą wpływały do kasy miasta, straż miejską wyposażyć w lawetę. Ot i cała recepta na problemy z parkowaniem w mieście.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 18:05:45] • [IP: 176.221.123.***]

a co na to przelatujące bąki, pszczoły i ptaki, a ile czytelnik położyłby na tacę ażeby parkować w takim garażu, przykład lokatorów budynku przy ul. Łużyckiej na mieszkanie ledwo, ledwo, ledwo a na miejsce parkingowe już niet, z to na ulicy darmo.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■