POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 21:21:21] • Szczecin

Aresztowany za usiłowanie zabójstw z przed lat

Aresztowany za usiłowanie zabójstw z przed lat

fot. Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wykonują czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Krajową Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie, która prowadzona jest p-ko Robertowi S. podejrzanemu m.in. o usiłowanie zabójstwa. Postępowanie jest w toku, a mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za taką zbrodnię grozi kara od lat 8, lub 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa ma swój początek w 2014 roku. W trakcie postępowania prowadzonego przez prokuratora dotyczącego grupy przestępczej o charakterze zbrojnym wyłonił się inny wątek. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie uzyskali informację dotyczące Roberta S. pochodzącego z Kołobrzegu, który prawdopodobnie dokonywał przestępstw p-ko życiu i zdrowiu m.in. zlecanie zabójstw dostarczania do ich wykonania broni czy materiału wybuchowego.

Mężczyzna ten od 2011 roku przebywał w zakładzie karnym w związku z popełnieniem innych przestępstw m.in. za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadanie broni czy kierowanie gróźb pozbawienia życia. Za miesiąc miał zakończyć karę pozbawienia wolności i wyjść na wolność. Dzięki wnikliwej pracy policjantów podjęte z umorzenia zostały trzy postępowana przygotowawcze w tym dwa dotyczące usiłowania zbójstwa. Kryminalni pracując przy tej sprawie zabezpieczyli broń palną, amunicję i materiały wybuchowe. Zebrany został materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 9 zarzutów obejmujących lata 2005 - 2015.

Robert S. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby, pożegnanie do dwóch kolejnych zabójstw i pomocnico do dwóch usiłowań zabójstw podjętych na skutek tego podżegania. Ponadto Robertowi S. ogłoszono zarzuty nielegalnego posiadania materiałów i urządzeń wybuchowych oraz broni i amunicji.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

podkom. Mirosława Rudzińska


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:00:45] • [IP: 164.127.64.**]

W tym tekście trzeba dokonać poprawek: nie piszemy" z przed", lecz" SPRZED". W tym fragmencie należy dokonać zmian:"...pożegnanie (PODŻEGANIE) do dwóch kolejnych zabójstw i pomocnico (POMOCNICTWO) do dwóch usiłowań zabójstw podjętych na skutek tego podżegania. Ponadto Robertowi S. ogłoszono (PRZEDSTAWIONO) zarzuty nielegalnego posiadania materiałów i urządzeń wybuchowych oraz broni i amunicji.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu realizacji prac gwarancyjnych na wniosek Generalnego Wykonawcy: 20/21.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni; 27/28.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni. Podczas ruchu wahadłowego prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w gotowości. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w poniedziałek 12 marca 2026 roku, w godzinach 08:00–11:00. Utrudnienia będą związane z usuwaniem awarii zasuw wodociągowych przy ulicy Wojska Polskiego (osiedle Platan). Przerwa w dostawie wody obejmie budynki położone: - przy ulicy Wojska Polskiego - numery: 2, 4, 6, 8, 10, 12; - przy ulicy Chełmońskiego - numery: 2, 4, 6. ■