POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.06.2008, 17:45:04] • Świnoujście

Rozkradają płot przy UBB

Rozkradają płot przy UBB

fot. Sławomir Ryfczyński

Z każdym dniem jest coraz mniej metalowych części ogrodzenia przy torach kolejki UBB. Najprawdopodobniej rozkradane są przez złomiarzy.

- Gdyby w końcu uruchomili tę kolejkę, to ktoś by pilnował tego miejsca – mówi jedna z mieszkanek osiedla Posejdon. – a tak to wciąż coś tutaj ginie.

Rozkradają płot przy UBB

fot. Sławomir Ryfczyński

Firma UBB ma też problem z chuliganami. Pijana młodzież urządza tam sobie libacje alkoholowe. Zostają po nich pobite butelki, puszki po piwie i niedopałki papierosów.
- Po za tym bazgrają po ławkach i tablicach – mówi jeden z mieszkańców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 78, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 78

Polak • Środa [27.08.2008, 10:32:34] • [IP: 80.53.224.**]

Tacy my jesteśmy. Drugiego okraść, pobić, albo nasrać drugiemu na wycieraczkę pod drzwi. A jak coś jest nowo zbudowane, to najlepiej to zniszczyć. Siedzenia pociąć, mury obsrać farbą, drzewka połamać. Do dziś Niemcy nie mogą zrozumieć, dlaczego zgodzili się otworzyć granice. Ja na ich miejscu bym się nie zgodził. Buractwo powinno siedzieć za płotem. Tam jego miejsce. A nie na salony Europy się pchać. Jestem Polakiem, więc jestem burakiem.

Gość • Środa [25.06.2008, 03:03:54] • [IP: 77.88.181.***]

Polskie BYDŁO w akcji. Wy Polacy jesteście fenomenem najgorszych przywar i buractwa, jakie świat tylko widział.

Gość • Niedziela [22.06.2008, 14:20:41] • [IP: 217.42.37.**]

ja plota niema kolejke ukradli tylko sie wstydza przyznac to jest dopiero kandydant na licealiste

Gość • Niedziela [22.06.2008, 09:32:42] • [IP: 83.21.9.**]

Wyznaczyć nagrodę za złapanie debilnego złodzieja i ukarać przykładnie debila !

Gość • Sobota [21.06.2008, 18:07:34] • [IP: 83.21.166.***]

Jesteśmy złodzieje- wstyd

Gość • Sobota [21.06.2008, 16:10:33] • [IP: 88.156.232.***]

niepowinno się skupować złomu od tych lumpiarzy- złomiarzy, bo rozkradają kolej, energetykę, wodociągi a teraz płoty! TRZEBA TO W KOŃCU UKRUCIĆ!!

Gość • Sobota [21.06.2008, 11:16:51] • [IP: 83.21.32.***]

To My KATOLICKI W 98% naród ! To nasz KATOLICKI wkład do wspólnej Europy. POLAK POTRAFI !

mieszkanka • Sobota [21.06.2008, 07:48:56] • [IP: 217.97.199.*]

Na deptaku, na wydmach, też brakuje co nieco...nikt, nie reaguje...dlatego złodzieje niczego sie nie boją...ktoś kupuje...może wcale, nie na złom!

Gość • Piątek [20.06.2008, 23:09:29] • [IP: 217.97.199.*]

Gdzieś ten ukradziony płot musza sprzedac? Co nie idzioe tego sprawdzić?

Gość • Piątek [20.06.2008, 21:40:57] • [IP: 217.97.199.*]

Brakuje słów na te niektóre wypowiedzi!

Gość • Piątek [20.06.2008, 20:15:42] • [IP: 92.42.115.***]

Brac wszystko jak leci * wszystko uzupelnia

Gość • Piątek [20.06.2008, 19:32:32] • [IP: 83.21.75.**]

czytam te bzdury sam nie wiem dlaczego. Pada temat, a tu co jeden drugiego uczy poprawnej polszczyzny

Gość • Piątek [20.06.2008, 17:42:42] • [IP: 92.42.117.***]

Rozebrać tory i zwolnić biurakratów. To szkodnicy, nie potrafią na czas załatwić prostej sprawy. Tyłka nie ruszą i ne pojądą tam gdzie trzeba. Ja bym u siebie godziny nie trzymał w pracy! Ale badziewie.

Gość • Piątek [20.06.2008, 17:14:56] • [IP: 217.97.199.*]

to fakt. .to miasto bezprawia!!

Gość • Piątek [20.06.2008, 15:22:35] • [IP: 92.42.117.***]

Kto nam wystawia opinie? To chyba obcy wywiad, bo Polak tego nie robi.

Gość • Piątek [20.06.2008, 12:31:02] • [IP: 212.160.162.**]

Teraz wiadomo dlaczego Niemcy nie uruchomili połączenia ze Świnoujściem - boją się, że złodzieje mogą ukraść wagony.

michal • Piątek [20.06.2008, 12:18:39] • [IP: 80.213.185.**]

witam.z tego co tu czytam o tej sygnalizacji na przeprawy promowe, teraz ten biedny plotek rozbierany...jedno slowo tylko sie nasuwa..ZENADA !! jestem poza swinoujsciem, ale jak to czytam to widze sie nic niezmienilo i sie chyba niezmieni, tylko widze miasto caly czas wstyd przynosi!jak tam wracac??ahhhh

Gość • Piątek [20.06.2008, 12:16:13] • [IP: 217.97.199.*]

Polecam artykul w dziale miasto" Wlamal sie i podpalil dom"

Gość • Czwartek [19.06.20 • Piątek [20.06.2008, 11:52:24] • [IP: 83.21.70.***]

"Niemiaszki tobie okradły dom". Przecież ty jeszcze wtedy nawet na świecie nie byłeś. Zli Ci Niemcy bo budują nam kolejkę na naszej piastowsko - szlacheckiej ziemi. Polska chołota, utwierdzam się w przekonaniu, że należy wypisać się z tego złodziejskiego narodu i kraju tak jak cała rzesza byłych obywateli w Niemczech, UK, USA i innych normalnych państwach.

Gość • Piątek [20.06.2008, 11:09:09] • [IP: 88.156.234.***]

Jakby prezydent tego pilnowal to by nic nie zginelo. .

Gość • Piątek [20.06.2008, 11:04:07] • [IP: 88.156.232.***]

Nieuruchomienie tej kolejki do tej pory jest winą rządu Tuska i całej PO. Celowo przedłużają wydanie zezwoleń na jej eksploatację, - na złość Żmurkiewiczowi.

Gość • Piątek [20.06.2008, 10:18:13] • [IP: 80.245.189.***]

A te trzy gwiazdeczki świnoujskie na zdjęciu to pewnie na spacerku były.Ale wybrały sobie miejsce na spacer.

Gość • Piątek [20.06.2008, 08:48:08] • [IP: 82.195.137.***]

to napewno te łyse pajace z BMWu BEEMA musi byc, ale na petrol juz nie chwatajet wiec trzeba sosine jakos kołowac. Gdzie ja mieszkam. ... bez kitu...!

Gość • Piątek [20.06.2008, 07:19:42] • [IP: 80.245.186.**]

bazgrzą a nie bazgrają!

Gość • Piątek [20.06.2008, 05:58:32] • [IP: 92.42.114.***]

Gość • Czwartek [19.06.2008, 22:03] • [IP: 80.245.190.**]Z sygnalizatorów zrób sobie kolorofony i będziesz miał kolorowe życie

Oglądasz 1-25 z 78
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■