POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.06.2008, 11:50:55] • Świnoujście

Śmieci w centrum miasta

Śmieci w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Skontaktowała się z nami mieszkanka bloku przy ulicy Marynarzy. Na ulicy między drzewami podrzucane są śmieci. Sytuacja zdarza się dość często. Śmieci leżą przez kilka dni aż zabiorą je służby miejskie.

- To czyjeś śmieci a wszyscy płacimy za ich wywóz- mówi jeden z mieszkańców. - Ja muszę płacić za śmieci a ktoś sobie podrzuci i ma z głowy.
- Z drugiej strony gdyby firmy nie zabierały tych śmieci, to mielibyśmy wysypisko pod oknami - dodaje inny z mieszkańców.

Śmieci w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Za podrzucanie śmieci grożą mandaty. Mogą wynieść nawet 500 złotych. Problem w tym, że winowajców trzeba złapać na gorącym uczynku.

- Albo nagrać na kamerze, gdyby w końcu założono ten monitoring - tłumaczą mieszkańcy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

mieszkaniec2 • Poniedziałek [23.06.2008, 15:35:49] • [IP: 92.42.116.**]

zapraszamy na Plac Wolności 14 obok kawiarni Sonata, syf nie do zniesienia, brama rozkopana w samym centrum miasta, góry gruzu leżące od stycznia - i wspólnota ma to w dup... Ile można ? mieszkańcy chodzą proszą a tu nic nikt nie robi?

Gość • Sobota [21.06.2008, 23:35:38] • [IP: 80.245.176.***]

A przyjedzcie wieczorem na Slowackiego kolo Baltyku i na Gierczak to jeden wielki smietnik;mewy wyciagaja smieci z niezakrytych betonowych koszy. Widok do rana do 9.30.bo dopiero o tej godzinie zbieraja smieci z koszy.Kto za to odpowiada.Kazdego wieczora powinno sie posprzatac. smieci fruwaja.WSTYD!!

Gość • Sobota [21.06.2008, 13:34:47] • [IP: 217.97.193.**]

mieszkalam tam kilka lat makabra co sie dzialo z tymi smietnikami wiecznie smrod. ...i ta historia dalej trwa. ..lecz ja juz cale szczescie w niej nie uczestnicze...juz kiedys to bylo zglaszane i nic...

Gość • Sobota [21.06.2008, 10:14:10] • [IP: 92.42.117.***]

dodaje do bałaganu Szkolną, miejsce za garażami na Wyspiańskiego-to dopiero 2 śmieciowisko i nasze parki

Gość • Sobota [21.06.2008, 09:24:23] • [IP: 83.21.254.**]

Ale ludzie to chamy.Płaczą że za dużo płacą za wywóz śmieci, że wywozone są zbyt często. No pewno że kubły w domach sa puste jak można śmieci położyć w centrum miasta.I pewno robia to ci co płaczą teraz w internecie że miasto btudne.

Gość • Sobota [21.06.2008, 05:45:20] • [IP: 92.42.114.***]

na pierwszym zdjęciu chodzi o te worki czy ten samochód?

Gość • Piątek [20.06.2008, 21:59:00] • [IP: 80.245.188.**]

do gość poniżej, kultura twoja nie pozwala ci napisać nazwiska z dużej litery, poradzę ci nigdy nie podawaj swojego nazwiska na tym forum, bo obciach zrobisz sobie i swojej rodzinie panie Gość.

Gość • Piątek [20.06.2008, 21:37:20] • [IP: 217.97.193.**]

no tak raczkiewicz dopuki nie nauczysz się wyrzucać śmieci do swojego śmietnika to tak zawsze będzie

Gość • Piątek [20.06.2008, 20:46:28] • [IP: 87.194.61.***]

A z wydarzeń kulturalnych to co jeszcze się działo w mieście?

Gość • Piątek [20.06.2008, 19:29:41] • [IP: 88.156.233.***]

zawodów w puszczaniu bąków

Gość • Piątek [20.06.2008, 18:14:51] • [IP: 88.156.232.***]

Hura Niemcy w finale!!

Gość • Piątek [20.06.2008, 17:47:06] • [IP: 92.42.117.***]

Polska do boju, Polska do gnoju! ZA frajer nikt tego nie posprząta. To za nasze pieniądze Koros posprząta. Zapłacicie za to mondrale. Na to nie ma cwaniaka, chyba że w ryja takiemu.

Gość • Piątek [20.06.2008, 16:58:17] • [IP: 217.97.199.*]

czy ktos jeszcze panuje nad tym co sie dzieje w tym miescie, jednostki budzetowe podległe urzedowi, wszystko drozeje w zastraszajacym tępie zwłaszcza wywoz nieczystosci, woda, gaz, energia..to sa własnie cuda!!

Jerzy Raczkiewicz • Piątek [20.06.2008, 15:18:28] • [IP: 80.245.188.**]

w dwóch czy też w trzech miejscach ktoś podrzucił śmieci dla tematu, a zaraz robi się ze wszystkich mieszkańców brudasów to już jest przegięcie, na miejscu niektórych Radnych co tę Uchwałę przegłosowali zastanowił bym się czy wykorzystali wszystkie możliwości za i przeciw przed głosowaniem.Gniot pozostanie gniotem a uraz co do niektórych Radnych pozostanie aż do wyborów samorządowych.Trochę więcej przygotowania a nie byłoby takiej lichej Uchwały.Więcej odpowiedzialności za podejmowanie decyzji a było by lepiej.Wam szanowni Radni jest o wiele łatwiej dotrzeć do niektórych dokumentów, aniżeli mnie a jednak mi się chciało i zrobiłem to, dotarłem bo mi się chciało.

Gość • Piątek [20.06.2008, 14:58:48] • [IP: 92.42.113.***]

Na pewno bazarowcy podrzucają. Reszta mieszkańców to przecież czyścioszki.

Gość • Piątek [20.06.2008, 14:01:14] • [IP: 80.245.188.**]

Nie chodzi tu o Administratora, ponieważ jego rola jest zrobić fotografię i ewentualnie dodać komentarz.Ktoś specjalnie śmieci podrzuca aby był temat że uzasadnione jest uchwalenie tego Regulaminu.A że administrator pokazuje to bezstronnie to bardzo dobrze, oby tak dalej.

Gość • Piątek [20.06.2008, 13:56:56] • [IP: 80.245.190.**]

Może napisać by się przydało, że znów prąd siada ? :) Enea leci w kulki nadal... wczoraj wieczorem nie było dzisiaj też kilka razy... jak nastawie zegar na DVD to średnio co 2 dni się zeruje... czyli prawie non stop nie ma prądu...

Gość • Piątek [20.06.2008, 13:51:07] • [IP: 88.156.234.***]

Zasyfiale miasto bez kontroli, z olewajacymi wszystko wszystkimi sluzbami i administracjami !.

Jim • Piątek [20.06.2008, 13:46:35] • [IP: 92.42.112.***]

A co Administrator ma do tego?? ludzie !! kultury chama nie nauczycie choćbyście walili go przez cały tydzień pałą w łeb cham zawsze zostanie chamem.

Gość • Piątek [20.06.2008, 13:26:08] • [IP: 80.245.178.***]

ÓSMY !!

Gość • Piątek [20.06.2008, 13:02:27] • [IP: 195.116.25.**]

To jeszcze mało, na Kościuszki 3 od gospodarczej nie ma końca SYFU. Zresztą wiele można wymieniać. Gdyby administrator był normalny, i za zaśmiecanie były by odpowiednie mandaty, to nikt nie odważyły by się na podrzucanie śmieci, tak jak jest to w sąsiadujących gminach, ale na zachód...woda na młyn

Jerzy Raczkiewicz • Piątek [20.06.2008, 12:42:07] • [IP: 80.245.188.**]

Ten artykuł powstał na zamówienie, aby uświadomić mieszkańcom że podwyżki oraz częstotliwoscść wywozu odpadów jest uzasadniony.Nic bardziej błędnego, nowy Regulamin został uchwalony niezgodnie z obowiązującymi normami nie uwzględniając rzeczywistych potrzeb mieszkańców naszego miasta.Nie wolno dać się ponieść niekompetencji urzędniczej.Jest to ewidentna prowokacja osób zainteresowanych aby uzasadnić podwyżki jak i również częstotliwości wywozu odpadów nie oferując nic w zamian bez możliwości wyboru.

K-22 • Piątek [20.06.2008, 12:34:32] • [IP: 88.156.233.**]

Pisałem już wielokrotnie, że SYFIARZY I DEWASTATORÓW CI U NAS DOSTATEK! Moglibyśmy nimi obdzielić sąsiednie gminy i jeszcze sporo by ich u nas zostało!

Gość • Piątek [20.06.2008, 12:24:52] • [IP: 195.116.25.**]

śmiecie..