POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.07.2019, 10:32:37] • Łunowo

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski niebawem będzie miał kolejne, atrakcyjne miejsce. Dobiega końca budowa przystani w Łunowie. Trwają prace wykończeniowe i kosmetyczne.

Niemal gotowy z zewnątrz jest główny budynek na przystani. Na jego szczycie już powstał taras, a obecnie kończony jest montaż schodów prowadzących na dach. Będzie można z niego podziwiać panoramę Wielkiej Strugi i pobliskich wysp.

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Wewnątrz zakończył się montaż armatury łazienek i toalet. Wyłożono płytki, kończy się montaż urządzeń elektrycznych i oświetlenia.

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Na zewnątrz gotowe jest też oświetlenie całej przystani. Wybudowano i wyposażono wiatę dla żeglarzy wraz ze stanowiskiem do grilla i ławami.

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Gotowy jest też pirs umożliwiający wciąganie jednostek na brzeg. Aktualnie gros prac skupia się na wykańczaniu nawierzchni ciągów pieszych.

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Wykonawca czeka na dostawę pomostów pływających, które przypłyną do Łunowa ze Szczecina. Mają być zamontowane jeszcze w bieżącym tygodniu.

Przystań jachtowa w Łunowie blisko finiszu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [25.07.2019, 00:23:03] • [IP: 5.173.128.**]

do Gość • Środa [24.07.2019, 08:11:36] • [IP: 83.11.147.**] barki są płaskodenne mądralo, żeby tam dopłynąć trzeba trzymać się lewej strony przy trzcinach na Kaczej bo na środku są mielizny po kolana a od wicka przed samym wejściem na wielka strugę tez jest mielizna ogólnie jacht z zanurzeniem 0, 9 m powinien sobie poradzić ja mam 1, 3m i nie dałem rady

Gość • Środa [24.07.2019, 17:31:59] • [IP: 5.173.99.**]

Przeciarz tam wody niem płytko a kto pozwoli przez park wolinski a barki plywaly przez park wolinski i musialy zaplacic 10 czy 20tysiecy za jedno wplyniecie nie baki tylko pchacz z pudlem czyli zestaw pchany.

Gość • Środa [24.07.2019, 17:29:12] • [IP: 5.173.99.**]

Przeciarz tam wody niem płytko a kto pozwoli przez park wolinski

Gość • Środa [24.07.2019, 14:18:00] • [IP: 89.251.217.***]

super sprawa!! czyli doplynac to" kacza" i w prawo w" wielka struge" tak? Powie ktos jak faktycznie jest z glebokoscia aby tam doplynac?chetnie odwiedze ale przyznam szczerze ze tam nie plywalem wiec nie wiem czy dam rade - ktos lokalny podpowie? dzikuje z gory za info :)

Gość • Środa [24.07.2019, 09:52:34] • [IP: 5.173.136.***]

A MÓWIŁEM WARSZÓW DO ŁUNOWA JUŻ MACIE PRZYSTAŃ ZARAZ BĘDZIE KŁADKA NAD MORZE .

Gość • Środa [24.07.2019, 08:11:36] • [IP: 83.11.147.**]

Haha barki tam wpływają z materiałami na budowe to i jachciki dadzą rade

Gość • Środa [24.07.2019, 07:00:00] • [IP: 5.173.136.***]

do Gość • Wtorek [23.07.2019, 16:03:09] • [IP: 176.221.123.***] sondaż był robiony na przystani przy nabrzeżu ale jak tam dopłynąć mądralo? od strony j.Wicko się nie da bo jest ok 0, 5m a od strony starej Świny podobnie większość jachtów ma zanurzenie pow 1m

Gość • Wtorek [23.07.2019, 23:52:10] • [IP: 5.173.26.***]

Wyłączyć komentarze prostakom głupio komentującym kombatanci dobrej zmiany 500+ tylko zbijac baki i walić w klawiaturę jak źle źle i wszystko źle nie ma nic za darmoche tylko się mądrzyć i nie podoba ludzie czas wziąć się do pożytecznej pracy a nie malkontentować i narzekać na okrągło cieszcie się że marina powstaje mimo dużego opóźnienia 🤬

Gość • Wtorek [23.07.2019, 20:00:52] • [IP: 188.102.47.***]

Nic tylko pogratulować to się chwali napewno przypłynę . Pozdrawiam Ahoj.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 19:56:32] • [IP: 37.248.98.**]

bedzie super tylko sie cieszyc ludzia nigdy nie mozna dogodzic a ja sie ciesze z meze

Gość • Wtorek [23.07.2019, 19:54:30] • [IP: 80.245.189.***]

ciekawe jakie beda ceny jak takie jak na basenie to pustkami bedze swiecic

Gość • Wtorek [23.07.2019, 19:48:57] • [IP: 37.248.98.**]

bedzie super tylko sie cieszyc

Gość • Wtorek [23.07.2019, 18:17:41] • [IP: 31.1.230.***]

Bardzo sie cieszymy ze mamy nowy obiekt bedzie wiecej wczasowiczow ktorzy lubia wode, kajaki, a ci co narzekaja niech nie przychodza i nie krytykuja bo im sie nigdy nic nie podoba, my mieszkancy cieszymy sie z projektu ktorz wygralismy.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 18:03:05] • [IP: 83.11.79.***]

Następne pieniądze rzucone w błoto, juz jedno wybudowali w przytorze i stoi 10 miesięcy pusty, ciekawe kto tam będzie pracował, pewnie smietanka radnego, buduje się chyba na zlecenie swity aby miała gdzie osiąsc na emeryturze,

Gość • Wtorek [23.07.2019, 16:06:54] • [IP: 195.187.133.**]

Gość • Wtorek [23.07.2019, 12:57:28] • [IP: 185.210.39.***] Ale wiecie że tam normalne jachty motorowe cumowały wczesniej? Banda ekspertów :)

Gość • Wtorek [23.07.2019, 16:04:56] • [IP: 89.234.157.***]

A mi się podoba! Potrzeba jeszcze ludzi do szkolenia, aby zapełnić to miejsce młodzieżą szkolną. Żeglarstwo to piękna sprawa.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 16:03:09] • [IP: 176.221.123.***]

Same przygłupy się tu wypowiadają. Akurat sondaż dna był robiony i tna tę wielkość jednostek na jakie jest przewidziana przystań wystarczy. Dar Młodzieży tu raczej nie przypłynie.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 15:45:47] • [IP: 93.94.190.**]

Betonowo... a jakie ma być drewniane??

Gość • Wtorek [23.07.2019, 14:46:39] • [IP: 37.47.151.***]

Stóp panowie - stanowczo za mało betonu.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 14:19:44] • [IP: 77.252.46.***]

Trochę za bardzo za betonowo tam jest... i łyso.

Gość • Wtorek [23.07.2019, 14:01:10] • [IP: 109.70.100.**]

No piknie w Łonowie

Gość • Wtorek [23.07.2019, 12:57:28] • [IP: 185.210.39.***]

Na kajaki jak znalazł przy głębokości tej rzeczki. A wydano miliony...

Gość • Wtorek [23.07.2019, 12:47:00] • [IP: 62.69.229.***]

do 23.07.2019, 11:46:49] • [IP: 77.115.188.***] a nie łaska wykąpać się w domu - zawsze te swoje pisiorskie syfy chcesz zostawiać w morzu ??

Gość • Wtorek [23.07.2019, 12:14:29] • [IP: 5.173.136.***]

CO ZA BZDURA CZEMU NIKT SIĘ NIE ZAINTERESUJE FAKTEM ZE TAM ŻADEN JACHT NIE WPŁYNIE BO JEST ZA PŁYTKO

Gość • Wtorek [23.07.2019, 11:51:51] • [IP: 164.127.29.***]

11:40:24] • [IP: 37.30.32.***] Ale chyba jachtom i kajakom wystarczy stopy wody pod kilem?

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego opracowuje plan zrównoważonej mobilności miejskiej do roku 2030. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zabrania głosu 6 lutego od godziny 17:00 do 20:00 w MDK. Zainteresowanych zapraszamy! Dzięki konsultacjom zostanie przygotowana diagnoza - uzyskanie zwrotnej informacji o oczekiwaniach, potrzebach, obawach, preferencjach, pozwalająca na postawienie roboczych hipotez dotyczących celów strategicznych, do późniejszej weryfikacji w ramach badań i ekspertyz ■ Od 1 lutego w Świnoujściu działa stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■