POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.08.2019, 22:43:28] • Świnoujście

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

- Dzięki tej przystani dzieci i dorośli będą mogli spełniać swoje marzenia. Ma ona służyć przede wszystkim żeglarzom, ale będzie także wizytówką Waszej dzielnicy - mówił Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz do żeglarzy i mieszkańców Przytora i Łunowa podczas sobotniej (17 sierpnia) uroczystości otwarcia Przystani Łunowo.

Nowa przystań w Łunowie jest 18 mariną na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim i drugą w Świnoujściu.

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

- Od lat inwestujemy w naszą żeglarską chlubę, jaką jest przystań w Basenie Północnym. Dziś dochodzi kolejna, a to nie wszystko. Już rozpoczęła się budowa przystani kajakowej w Karsiborzu. Tam też inwestować będziemy w bazę rybacką. Do tego dochodzi przystań w Ognicy -
wyliczył Prezydent Żmurkiewicz.

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

Marina w Łunowie od 17 sierpnia służy braci żeglarskiej. Od rana przypływały tu łodzie, po raz pierwszy cumując przy nowych pomostach. Po Wielkiej Strudze pływali młodzi pasjonaci żagli na optymistach. Nową marinę licznie przyszli obejrzeć mieszkańcy Przytoru i Łunowa.

- Cieszę się, że jesteśmy razem w naszej nowej, pięknej marinie.
Dziękuję władzom miasta, że uwierzyli nam, iż to miejsce jest potrzebne.
Wierzę, że będziemy jednym z ulubionych miejsc na szlaku żeglarskim szlaku, a Łunowo, Przytór i Karsibórz staną się turystycznymi perełkami.

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzięki za to od nas wszystkich - mieszkańców - mówił Sławomir Nowicki, radny z Przytoru.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystego otwarcia gremialnie weszli na taras znajdujący się na budynku administracyjno-socjalnym skąd podziwiali widoki na rozlewisko Świny.

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

Będzie to zapewne jedna z zalet wyróżniająca tę marinę. Widać stąd zarówno wieżę kościoła w Lubinie jak i Karsiborzu.

Goście uroczystości biesiadowali jeszcze w nowej marinie jeszcze przez kilka godzin.

UM: Nowa Marina na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim otwarta

fot. Andrzej Ryfczyński

Nowa przystań kosztowała prawie 6,5 mln zł, z czego 1,8 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Mariusz Rabenda


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Hihihi • Poniedziałek [19.08.2019, 18:52:15] • [IP: 217.144.230.*]

Odpitolcie się od czarnego. Takiego liberalnego księdza na tym zadupiu nie było i nie będzie!Nie wiem po co tam polazł bo rzeczywiście troszkę nie na miejscu ale jako człowiek jest spoko. Nie on ustalał reguły i nie on sobie wymyślił chodzić w sukience i szaliku czyli w sutannie i z stuą. Uwierzcie mi że chodzi w tym tylko oficjalnie" w pracy" jak policjant czy inna kurfa..

Gość • Niedziela [18.08.2019, 23:00:38] • [IP: 176.221.122.**]

Jak on lubi te bezpłatne ciasteczka.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 22:00:31] • [IP: 83.20.252.***]

ja jestem ateista inie bede tam mogl lodzi wodowac bo to swiete

Gość • Niedziela [18.08.2019, 19:40:43] • [IP: 185.210.39.**]

, , mieszkańców Przytora'' kto to pisał?

Gość • Niedziela [18.08.2019, 19:13:48] • [IP: 46.169.80.**]

Piękne miejsce. Fajna impreza. Super ze przeprowadzłlam się do Przytoru. Pozdrowienia dla księdza - super człowiek !

Gość • Niedziela [18.08.2019, 18:42:09] • [IP: 37.47.162.**]

Myślisz że jak piszesz dużymi literami to piszesz mądrzej? Żenada.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 18:29:20] • [IP: 31.0.81.***]

Kładę już mamy, kolej na pomnik Jasia Fasoli

Gość • Niedziela [18.08.2019, 18:21:55] • [IP: 188.146.225.***]

Ciekawe ile kosztowal ksiadz?

Gość • Niedziela [18.08.2019, 17:24:08] • [IP: 37.7.153.**]

My miezkancy Przytoru i Lunowa domyslamy sie kto wypisuje takie glupoto, zal dupe sciska ze nie jest juz przy korycie i wypisuje glupoty.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 16:57:31] • [IP: 188.146.64.**]

15:14 wskaż mi miejsce, gdzie rzekomo jest ten termin" świeckie państwo" określający tak ustrój 3 RP.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 16:36:28] • [IP: 31.11.128.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.08.2019, 16:02:33] • [IP: 176.221.123.***]

Ile ludzie jest w was jadu sami z sobą macie problem współczuję głupoty do księdza zapukacie jak Judasz a slawek tobie dziękuję za dobrą robotę

Gość • Niedziela [18.08.2019, 15:54:11] • [IP: 185.13.106.***]

Szaman co łaska to znaczy ile?

f • Niedziela [18.08.2019, 15:24:22] • [IP: 77.111.245.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.08.2019, 15:14:32] • [IP: 77.253.132.***]

Świeckie Państwo, ale ksiądz musi być bo Ci co taki uśmiech maja leżą krzyżem w kościele.

ballison • Niedziela [18.08.2019, 14:22:47] • [IP: 178.238.245.***]

lansu ciag dalszy, wybitnie nieudolna ekipa w tyle plecow ma niedokonczone remonty w miescie, balagan komunikacyjny, parkingi i bajzel a oni sobie urzadzaja fotki na otwarcie nowej mariny, spoirzcie na to co sie dzieje na Marinie Pln. gdziebrak gospodarza i caly syf jest widoczny a tutaj juz nastepna marina, no chyba ze przygotowana dla tego Nr. 1 co jest zwylkym poslem

Gość • Niedziela [18.08.2019, 14:05:57] • [IP: 164.127.31.**]

11:31:27] • [IP: 79.191.70.**] Na mszę ze zrozumieniem?! O co chodzi? A co do dalszych partii tekstu: muszę rozwiać opary landrynkowych wizji Szanownego Pana. Otóż: Kodeks prawa kanonicznego określa wypadki, w jakich wierny zostaje pozbawiony prawa do pogrzebu kościelnego. Pogrzebu kościelnego powinni być pozbawieni: 1) notoryczni apostaci, heretycy i schizmatycy (por. KPK, kan.751); 2) osoby, które wybrały spalenie swojego ciała z motywów przeciwnych wierze chrześcijańskiej; 3) inni jawni grzesznicy, którym nie można przyznać pogrzebu bez publicznego zgorszenia wiernych (por. KPK, kan. 1184 § 1)... .. 11:57:19] • [IP: 176.221.123.***] NSZ i AK były po prostu mordowane strzałami w tył głowy lub rozstrzeliwaniami (również ludzie Koscioła), żołnierzy troskliwie zamknięto w celach, by nie przeprowadzono wolnych wyborów, a wcześniej byli wabieni by się ujawnili z pozornymi gwarancjami. Tak więc trudno, by przynieśli wolność, skoro musieli, nasi dziadkowie, pradziadkowie, uciekać przed" wyzwolicielami"

Gość • Niedziela [18.08.2019, 13:54:57] • [IP: 2.108.164.*]

Rozumiem uroczyste otwarcie, ale obecność księdza intrygująca...

Gość • Niedziela [18.08.2019, 13:43:17] • [IP: 89.64.51.**]

A i pokropiciel był. Pewnie za kaskę, bo przecież nie za frico. To teraz żaden jacht czy majtek się nie utopi.Nie ma prawa.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 12:30:27] • [IP: 83.11.168.**]

Mnie się to wszystko podoba, tylko, żeby ludzie to szanowali, nie śmiecili i sprzątali po swoich psach i zawsze będzie przyjemnie tam tam pójść, czy pojechać i miło spędzić czas.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 12:19:08] • [IP: 37.47.182.**]

Pasują te tempe nożyczki dla tej pani.Fachowość pokazana publicznie.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 12:03:59] • [IP: 83.11.164.**]

LUDZIOM KTÓRYM PRZESZKADZA KSIĄDZ I" PAŃSTWO KATOLICKIE" PROPONUJE SPOJRZEĆ NA NIEMCY, SZWECJĘ, FRANCJĘ I INNE PAŃSTWA GDZIE" RDZENNA" RELIGIA ZOSTAŁA ZMARGINALIZOWANA I ZASTĄPIONA PUSTKĄ BĄDŹ WYSOKIM, SZEROKO ROZUMIANYM SOCJALEM. W TĄ ŻE PUSTKĘ I PRZY POMOCY SOCJALU WKRADŁ SIĘ OD RAZU aLLAH ZE SWOIMI WYZNAWCAMI. CHCECIE SIĘ BAĆ O SWOJE KOBIETY? CHCECIE CHMAR KEBABÓW W CIEMNYCH ULICZKACH? CHCECIE CZUĆ SIĘ OBCO WE WŁASNYM KRAJU? JA NIE!! MI OSOBIŚCIE KSIĄDZ NIE PRZESZKADZA. WOLE TAKĄ PERSONĘ NIŻ BANDĘ CIAPAKÓW!

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:57:19] • [IP: 176.221.123.***]

Przypomnę, , gościowi" 164.127.31 o tym, że czerwone bagnety przyniosły wolność Polsce !! Dzięki temu jest wśród ludzi a nie składnikiem urzyżniającym glebę. .. Wolności nie przyniosły: Rząd Polski na uchodżćtwie / ? /ani Armia Andersa, ani NSZ, ani Żołnierze Wyklęci, ani Kosciół katolicki ani Jan Paweł II.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:53:59] • [IP: 83.11.164.**]

NIE PLUJCIE NA SŁAWKA. DUŻO ZDZIAŁAŁ DLA NASZEJ" WIOSKI". ZDECYDOWANIE WIĘCEJ PLUSÓW NIŻ MINUSÓW. JEDNO MNIE TYLKO BOLI. NIESZCZĘSNA KŁADKA WIDMO! LUDZIE TAMTĘDY CHODZILI JAK JESZCZE TORÓW NIE BYŁO, CHODZĄ I CHODZIĆ BĘDĄ. TRZEBA ZROBIĆ PRZEJŚCIE I GADANIA NIE MA. NIE MUSI BYĆ KŁADKA, NIE MUSI BYĆ TUNEL MOŻE BYĆ PRZEJŚCIE ZE SZLABANAMI I SYGNALIZACJA, ŻE COŚ NADJEŻDŻA PO TORACH.

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:31:27] • [IP: 79.191.70.**]

Zapraszam na mszę ze zrozumieniem:" Generalna zasada jest prosta: „Prawo do pogrzebu kościelnego przynależy z natury wszystkim ochrzczonym” – wyjaśniał kilka lat temu w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną ks. dr Arkadiusz Chwastyk, kanonista, absolwent rzymskiego uniwersytetu papieskiego Gregorianum. Także katechumeni, czyli ci, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, powinni zostać pochowani po katolicku. Dodatkowo w Kodeksie Prawa Kanonicznego można wyczytać, że ordynariusz miejsca może zezwolić na pogrzeb kościelny dzieci, których rodzice mieli zamiar je ochrzcić, a jednak zmarły przed chrztem. W odnowionej po Soborze Watykańskim II liturgii pogrzebowej przewidziano obrzęd pogrzebu nieochrzczonego dziecka (z mszą świętą). Konferencja Episkopatu Polski zezwoliła na pogrzeb dzieci, które zmarły przed chrztem, jeśli rodzice pragnęli je ochrzcić.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■