POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.08.2019, 17:28:36] • Świnoujście

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

Hala w basenie Północnym, przez cały czas trwania Famy zamienia się wieczorem w miejsce prezentacji artystycznych. W poniedziałek, muzyczną część wieczoru poprzedził występ Aleksandry Grackiej absolwentki Akademii Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (WTT) (2013-2017), Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu (2010-2012) oraz studium aktorskiego L'art Studio w Krakowie (2012/2013).

Widzów spektaklu powitał oszczędna scenografia. Toaletka w starym stylu z lustrem kryła w sobie jednak mnóstwo materiałów, które zmieniły hiszpańską piękność w zagipsowaną laleczkę.

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

Przemianie towarzyszyły dźwięki przywołujące na myśl krajobrazy Półwyspu Iberyjskiego.

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

Uwięziona w białej skorupie walczy Paloma jak ptak walczy o wyswobodzenie. I, ostatecznie, zostanie wyzwolona, choć z pomocą tęskniącej za bezkresem przybyć muszą fachowcy z ostrymi narzędziami.

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

O swojej prezentacji autorka napisała:

„Paloma"- Stworzony przeze mnie performance jest wynikiem połączenia moich własnych doświadczeń życiowych w oparciu o siłę, determinację i dzieła Fridy Kahlo. Struktura performance'u opiera się na obstraction technique, Polskiej Technice Tańca współczesnego oraz metodach aktorskich.

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

Niespełna godzinna podróż pośród niosącego się gdzieś w oddali głosu Chaveli Vergas, przeplatana coraz silniejszym oddechem i bezsilnością, pozwala na przeniesienie się do świata pełnego woli walki w poszukiwaniu siebie. Publiczność nagrodziła artystkę gromkimi brawami.

„Paloma”- Ola Grącka wystąpiła w niezwykłym performance

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:55:54] • [IP: 77.111.245.**]

ja tam wole winoujskiego artyste paweł czyka jak sie turla po poduodze nabzdryn golony i spiewa że niby baska miala fajny biust

Gość • Wtorek [20.08.2019, 21:09:42] • [IP: 176.221.122.***]

A ja bym ją w tym gipsie zostawiła :) Ciekaw jaki byłby performans, żeby z niego się uwolnić

Gość • Wtorek [20.08.2019, 20:09:07] • [IP: 31.183.217.***]

Nie takie rzeczy ze szwagrem po pijaku robilim ! A teraz na poważnie. Trzy pierwsze zdjęcia instruktaż nakładania bandażu gipsowego. Pożyteczne dla uczniów szkół medycznych. Pozostałe trzy zdjęcia to występ jakichś zespołów, o których cisza w tekście. Widzów na lekarstwo. FAMA - o jaka piękna katastrofa.

Gość • Wtorek [20.08.2019, 19:16:54] • [IP: 164.127.31.**]

Wychowany na sztuce współczesnej, nadal akceptujący ją pod wieloma względami, jednak oddalam się pośpiesznie od ofert performance'ów. Większość takich artystów zjada własny ogon, jest pysznych, tworzy śmieszną namiastkę sacrum dziwacznymi i pozbawionymi piękna praktykami jakby magicznymi. Polecam teatr, tam są naprawdę wykształceni aktorzy, scenografowie, oświetleniowcy, jest profesjonalizm, a nie ściemnianie, szamanizm artystyczny.

Oglądasz 1-4 z 4
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■