POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.08.2019, 16:35:42] • Świnoujście

W tym tygodniu kolejne asfaltowanie ul. Wojska Polskiego

W tym tygodniu kolejne asfaltowanie ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W tym tygodniu drogowcy budujący ul. Wojska Polskiego planują położenie asfaltu na kolejnym odcinku będzie on przedostatnim w kolejności, jaki jest przebudowywany.

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Chodorowskiej i Fredry. Oznacza, to, że w przyszłym tygodniu nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu, bo do rozbiórki pójdzie ostatni fragment z kostki brukowej znajdujący się pomiędzy ulicą Bałtycką a skrzyżowaniem z Chodorowskiej.

W tym tygodniu kolejne asfaltowanie ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Po przebudowie podbudowy tego fragmentu i położeniu tzw. wiążącej warstwy asfaltu, wykonawca przejdzie do ostatniego etapu budowy jezdni, jakim będzie położenie ostatecznej (ścieralnej) warstwy asfaltu na całej długości ulicy czyli począwszy od granicy aż do skrzyżowania z ul. Pułaskiego.

W tym tygodniu kolejne asfaltowanie ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Aktualnie największe skomasowanie prac na ul. Wojska Polskiego skupia się na wykonaniu chodników.

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [24.08.2019, 14:18:37] • [IP: 37.8.231.***]

Wojska Polskiego zwezona (jest wezsza od pobporzadkowanej!! Rosevelta) chodnik krzywy wezszy od poprzedniego!! Ronda QURFA brak na WP Moniuszki !!Listopada.. Do dupy z taka przebudowa... Ludzie nie piszcie do miasta o remont ulicy gdzie mieszkacie bo wam zweza ulice.. beda utrzymywac te cholerne oswietlenia za nasze pieniadze

Gość • Piątek [23.08.2019, 15:21:40] • [IP: 37.47.136.**]

chyba wszyscy co klada chodnik są po dwóch albo trzech setkach wódeczki jak ktoś odbierze ten chodnik taki krzywy to powinny sie zajac nim odpowiednie sluzby!!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:36:14] • [IP: 176.221.122.***]

Gł. wykonawca chodnik na odcinku przejscie graiczne - ul. Baltycka robi od pazdziernika 2018 i jeszcze nie widac konca prac budowlanych! Skomasowanie prac przy chodniku, dobre!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 20:35:46] • [IP: 5.173.144.***]

I chodnik niech nowy zrobia bo ten to gowno

dacia • Czwartek [22.08.2019, 16:41:42] • [IP: 31.11.131.**]

Na szczęście W.Polskiego nie jest w całości zwężona, ma poszerzone odcinki i to kilka, ze względu na przejściowe wysepki.Fajnie tak poczuć podmuch z rury wydechowej stojąc na wysepce, żeby przejść albo przejechać do ścieżki rowerowej.Cały mój koment to dla hihihi bo nie płaczę nad rozlanym mlekiem.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 12:10:38] • [IP: 95.129.224.**]

Autor informacji chyba zapomniał, że do remontu pozostał jeszcze odcinek od ul. Bałtyckiej do ul. Roosevelta, a nie jak pisze, tylko do ul. Chodorowskiej. Chyba, że o czymś nie wiemy i odcinek od Chodorowskiej do Roosevelta nie będzie remontowany.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 09:15:22] • [IP: 37.47.143.***]

Na tej ulicy będzie koszmar i dla Niemców co wyjeżdżają i dla Świnoujścia co jeżdżą do roboty do Niemiec. To tysiące samochodów dziennie. Zwężenie ulicy spowoduje slimaczy ruch i mega korki. Ale mamy to co chcielismy. Rządzi wiekowy już Zmurkiewicz i BetonLady z idiotyczny pomysłami żeby z miasta zrobić wioskę. Wybrali ich seniorzy co autami nie jeżdżą, a młodzi i aktywni mieli wybory w du+++. Więc teraz przez 5 lat będą psuć co się da, bo to ich stan umysłu.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 08:02:39] • [IP: 94.254.232.***]

Dlaczego nie zrobili rondaronda wojska, z 11 listopada ? Za mało miejsca czygłupota ludzka ?

Gość • Czwartek [22.08.2019, 06:56:00] • [IP: 77.88.191.**]

164... Masz rację taka droga ma powstać przez las połączyć wojska Polskiego z Grumwaldzką żeby Niemcy do promu ew tunelu nie lecieli przez miasto tylko wjada w las wyjadą w okolicy krzywej i wio na karsiborska. Żeby zrealizować ta inwestycje będą działki rod na szkolnej odbierać

Gość • Czwartek [22.08.2019, 02:35:29] • [IP: 176.221.122.***]

Kiedy jest odbiór miasta ? chciałbym przyjsc ibrac w tym udział!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 02:34:08] • [IP: 176.221.122.***]

troche kraweznik w tym suchym piachu ucieka... za rok przechyli sie z 50 stopni

Gość • Środa [21.08.2019, 23:44:23] • [IP: 89.64.20.***]

164.127.31.**] Jezu co za bełkot. To w koncu dobrxe ze nie ma tej drogi orzez rycerska czy zle? A linia Swinoujscie Ducherow (a nie Swinoujscie Karnin) jest. niemozliwa do przywrocenia w starym ksztalcie bo w swinoujsciu teren ten jest zabudowany. Po prawdzie tez nikt o tym na serrio nie mysli, poza garstka pasjonatow. No ale Ty juz musiales sobie cos ubzdurwc i wyrzucić to w kontekst „korytarza”...

Gość • Środa [21.08.2019, 21:42:39] • [IP: 164.127.31.**]

A kiedyś projektowano ulicę idącą pod kątem z przejscia granicznego przez las w stronę dzisiejszej Rycerskiej, Strzeleckiej, miała być szybsza i niezależna od mrówczego ruchu na W.Polskiego. Gdyby tak zrobiono, nie byłoby już piękna lasu za torami, pewnie też osiedle, to willowe k. Zamkowej, też nie byłoby tak komfortowe, ale ruch by mógl sie rozdzielać, a już w erze tunelowej to ta ulica mogłaby odprowadzać nawałę aut z tunelu w kierunku Niemiec. I były wizje przedłużenia kolei niemieckiej też jakoś przez las, by połączyć z odbudowaną linią Karnin- Swinemunde - zresztą linia ta jako nasyp istnieje, jako przestrzeń nie jest zabudowana, nawet istnieją niektóre wiadukty, choć ten k. Garz rozebrano, bo widocznie groził zawaleniem (wał został).Ale takie przeprowadzenie linii przez Ś-cie śmierdzi korytarzem pruskim i zresztą coraz jest mniej miejsca na to. W mózgach jednak pewnych mieszkańców tworzą się zrakowacenia Volksdeutschowe, kto wie, co by idąc śladem Dulkiewicz uczyniono, idąc ku Wolnemu Miastu S-munde.

Kość • Środa [21.08.2019, 21:02:02] • [IP: 88.156.233.**]

dlaczego zniknęły żółte znaki Objazd kierujące do granicy z osiedla Posejdon? niemieccy sąsiedzi jadą za Exstazę a dajej już błądzą po osiedlu. Były, ale firma chyba ma ich za mało i postawiła je gdzie indziej.

Gość • Środa [21.08.2019, 20:46:57] • [IP: 62.69.251.**]

A na Kruczkowskiego armagedon

Gość • Środa [21.08.2019, 20:42:08] • [IP: 62.69.229.**]

domyślam się, że zwężenie drogi było po to, aby szybciej prace posuwały się do przodu. W zasadzie to aż dziw, że będzie tam ruch samochodowy. Zgodnie z nową betoniarską modą, powinien być tylko ruch pieszy i rowerzystów. Panie z bożej łaski prezydencie! Dlaczego pan ograniczył swoją inwencję?

Gość • Środa [21.08.2019, 20:34:48] • [IP: 185.220.101.**]

do trolla, w swojej opinii jesteś zbyt łagodny.

troll • Środa [21.08.2019, 19:24:17] • [IP: 46.230.141.*]

I z głównej ulicy wjazdowej do Polski zrobili uliczkę, , osiedlową, , Ale co wymagać od, , tych, , co do chutoru mieli ścieżkę wydeptaną przez krowy. .

Gość • Środa [21.08.2019, 18:00:20] • [IP: 87.134.255.**]

Nie chce narzekac, kazda odnowa cieszy, ale z Wojska Polskiego to bedziemy mieli raczej bardzo zwezona uliczke i pomyslodawce jest raczej na granicy debilizmu a ten co to zatwierdzil ? nawet nie wiem jak go nazwac, takie zycie.

Gość • Środa [21.08.2019, 17:51:29] • [IP: 37.47.161.***]

Niech redaktor zapyta dlaczego na odcinku od Leśmiana do Pułaskiego (około 100 metrów) kostka nie została zdjęta i nie będzie. Czy nie można było już tego zrobić teraz będzie asfalt kostka asfalt.

Gość • Środa [21.08.2019, 17:47:13] • [IP: 92.42.112.***]

Ooooo jak to szybko poszło ho ho

Gość • Środa [21.08.2019, 17:33:37] • [IP: 46.231.57.**]

ciekawe czy po remoncie drogi wyremontują też ścieżkę rowerową którą teraz zasuwają koparki wzdłuż Wojska Polskiego.pozapadała się i rozjechały się krawężniki.

Gość • Środa [21.08.2019, 17:17:10] • [IP: 178.238.253.***]

No, sfrustrowani beneficjenci 500+, nieroby, pisać tu swe żale o betonie i ciągłym niezadowoleniu...

Gość • Środa [21.08.2019, 17:05:16] • [IP: 176.221.123.***]

Kto to nzdzoruje fuszerka na fuszerce chodnik to kpina nie wspomnę krawężnikach wykonawca tnie krawężniki w łuk gdzie zamawia się gotowe łukowe tak samo krawężniki najazdowe a nie obniża się zwykle wysokie które są dużo droższe kto na to pozwolił za to zapłacimy do tego wystarczy spojrzeć na foto jak chodnik wygląda jaka szczelina miedź krawężnikiem a chodnikiem do tego tona odpadu przez docinanie kostki przez źle wykonany pomiar czy mamy tu w urzędzie jakiś nadzór tej fuszerki?

czy w RFN losują prawka? • Środa [21.08.2019, 16:51:37] • [IP: 164.127.31.**]

Na ul.Grottgera jakie malownicze korki, sięgające od Moniuszki do niemal końca ulicy, na pasie DO centrum. Ktoś powie: tego się uniknąć nie da. Ale jakie tam były numery wcześniej. Najpierw przez kilka tygodni zdumieni kierowcy nadziewali się na jadących pod prąd Niemców - przy zakręcie z Kossaków w Grottgera, przy takim jakby rondzie, Niemcy jadący w kierunku pn.-zach. ignorowali znak, bialą strzałkę na niebieskim tle kierującą ich do objazdu ronda, względnie do Bursztynowej, i jechali na czołowie zderzenie ze skręcającymi z Kossaków samochodami. Wreszcie władze zreflektowały się, wzięły pod uwagę gamoniowatość Niemców, namalowały znaki poziome, ale idiotyzm kierowców z RFN przeniósł się na tych jadących ul.Kossaków w kierunku Grottgera - ignorowali oni teraz obowiązek zakrętu w Grottgera z Kossaków i brnęli prosto pod prąd w kierunku Bursztynowej. Kiedyś widziałem dwa samochody, jak jeden za drugim tak pojechały- oba na niem.numerach- jeden pod prąd dojechał obok agencji tow.do dwukierunkowej części ulicy.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■