POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.08.2019, 21:50:23] • Świnoujście

Grupa Morska: Najwyższy czas skończyć z kolejkami w wydziale komunikacji

Grupa Morska: Najwyższy czas skończyć z kolejkami w wydziale komunikacji

fot. Grupa Morska - Cała Naprzód

Radni Grupy Morskiej - Cała Naprzód chcą, aby prezydent usprawnił w końcu załatwianie spraw w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta. Temat wcześniej przedyskutowali z Grażyną Tosnowiec, członkiem Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód, a z racji wykonywanego zawodu doskonale znającą się na sprawach komunikacyjnych.

Żyjemy w czasach, w których technika, cyfryzacja dają olbrzymie możliwości i trzeba z nich korzystać. Tymczasem, jak wygląda załatwienie sprawy w wydziale komunikacji, doskonale wie każdy właściciel samochodu.
Ciasnota, pracowników za mało, a kolejki każdego dnia długie. W poczekalni mieszczą się 2-3 osoby. Reszta stoi na schodach, a często ludzi jest tyle, że nawet tam już się nie mieszczą i muszą czekać na zewnątrz budynku. Grupa Morska uważa, że skoro świnoujski samorząd nie jest biedny, to stać go na stworzenie takich warunków, aby załatwiający sprawy w tym wydziale nie musieli tracić czasu i nerwów w kolejce, tylko mogli być szybko i sprawnie obsłużeni.

Radni napisali w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta. Termin nie jest przypadkowy. Wybrali koniec sierpnia, bo za chwilę zaczną się prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. A to najlepszy moment, aby w tym budżecie zaplanować także pieniądze na wydział komunikacji.

Zdaniem radnych niezbędnym jest powiększenie wydziału o dodatkowe pomieszczenie, a jeszcze lepiej znalezienie innej lokalizacji w urzędzie, gdzie będzie więcej miejsca. Ale sama ciasnota to nie wszystko.

Radni chcą także usprawnienia samej obsługi. Do tego koniecznym jest zatrudnienie przynajmniej jeszcze jednego albo dwóch pracowników i wprowadzenie cyfrowego systemu obsługi. Jednym z proponowanych przez radnych rozwiązań jest zamontowanie specjalnego automatu, który wydaje wydruki z datą i godziną, przypisaną konkretnym stanowiskom obsługi. Na bilecie pobranym z takiego urządzenia znalazłyby się informacje o zakresie sprawy i liczbie osób, które czekają na obsługę. Wydrukowanie i pobranie biletu z terminala byłoby także automatycznie odnotowane na stanowisku pracy urzędnika. Takie rozwiązanie daje także naczelnikowi wydziału możliwość nadzorowania na bieżąco pracy urzędników i funkcjonowania wydziału. Dodatkowo proponują, aby wydział pracował dłużej, niż obecnie. Przynajmniej do godziny 16.30.

Przewodniczący klubu radnych


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-93 z 93

FIKOŁ • Piątek [23.08.2019, 00:08:52] • [IP: 31.2.29.**]

I po co te trele morele jak są problemy z rejestracją pojazdów w wydziale komunikacji, to kupcie sobie osiołka..Zje byle co, nie tworzy spalin, odchody można sprzedać działkowcom, na prom bez kolejki, parking jest niepotrzebny, można uwiązać przy płocie lub do barierki i raz na dwa lata do weterynarza na przegląd...A najważniejsze nie trzeba tankować na stacji CPN, wystarczy kałuża...🚒🚙🚗

Gość • Czwartek [22.08.2019, 23:55:39] • [IP: 185.210.39.**]

wejście jak do więzienia. Faktycznie:))

Gość • Czwartek [22.08.2019, 23:34:23] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie, co się z Wami stało. Pani Tosnowiec i GM poruszyła bardzo ważny temat. ...Urzędu Miasta a Wy zamiast poprzeć lub milczeć to krytykujecie osobę poruszającą dany temat. Temat spraw komunikacyjnych w innych państwach np. w Niemczech jest załatwiany szybciej i sprawniej. Ale naszym głównym problemem jest sam budynek, który jest nie przystosowany do dzisiejszych czasów, nowoczesnych, szybkich i technicznych a przede wszystkim przyjazny petentom w każdym wieku i stanie zdrowia. W domach mieszkalnych powyżej 4 piętra muszą być windy, nawet dla kilkunastu lokatorów a tutaj dla tysięcy jej brak. Nowy budynek Urzędu!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 23:12:12] • [IP: 83.23.251.***]

A MOŻE TAK JEDEN DZIEŃ W TYGODNIU DO PÓŻNIEJSZEJ GODZINY BY CI KTÓRZY PRACUJĄ DO 15 CZY 16 NIE MUSIELI BRAĆ DNIA URLOPU NP NA ZŁOŻENIE STAREGO DOWODU I DRUGI DZIEŃ NA ODEBRANIE DOWODU, ZWŁASZCZA CI CO PRACUJĄ LUB MIESZKAJĄ NA WYSPIE WOLIN

Gość • Czwartek [22.08.2019, 23:09:13] • [IP: 178.235.146.*]

Jakieś bzdury, obsługa jest oki.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 23:00:24] • [IP: 178.235.147.*]

Pomieszczenie jak cela tylko pryczy brak

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:57:29] • [IP: 94.254.224.***]

Rejestrowałem auto w 15 minut. 10 minut czekałem. Ale Pani z komisu pewnie rejestruje po kilka pojazdów i właśnie ona te kolejki tworzy... bez komentarza.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:46:51] • [IP: 37.248.165.***]

A co zrobiła w sprawie zmniejszenia kolejek Karlińska, była sekretarka żmurkiewicza, piastujaca od jakiegoś czasu stanowisko kierownika tego wydziału? Jak popatrzeć na efekty to niewiele...

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:37:47] • [IP: 178.235.147.**]

porazka, powinny być 4 banku i 2 takie biura a nie stoisz jak baran q kolejce wiecznie

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:36:06] • [IP: 178.238.252.***]

Przeciez p. Siara nie stoi w kolejkach tylko klienci?! O co wiec dym p. Grazyno?!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:32:38] • [IP: 178.238.252.***]

Ta pani tosnowiec zna sie... skladke 2 tygodnie wylicza i jeszcze klamie ze znizki dala... jakis zart. Bylem dzis w wydziale cale 5 minut. Jaja sobie robicie?! Nie ma wiekszych problemow??!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:24:50] • [IP: 37.8.231.**]

Faktycznie słabe warunki lokalowe. Ale obsługa bardzo miła i sprawna. Pozdrawiam Panie z wydziału!

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:13:41] • [IP: 176.221.122.***]

Jakoś nigdy nie czekałem więcej niż 20 minut, no ale jak przyjdzie Pani z komisu to blokuje czas bo się mądrzy na każdy temat.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:12:15] • [IP: 176.221.122.***]

Grażyna i wszystko jasne.

Gość • Czwartek [22.08.2019, 22:12:02] • [IP: 5.60.164.***]

Tam pracuje jedną jedną pani kutra chyba myśli że jest tam za karę bardzo nie przyjemna mam straszne doświadczenie z wydziałem komunikacji (rejestracja pojazdow)

Gość • Czwartek [22.08.2019, 21:55:27] • [IP: 176.221.123.**]

wystarczy zatrudnić jeszcze dwie osoby i zagwarantować większe pomieszczenie

Gość • Czwartek [22.08.2019, 21:55:02] • [IP: 176.221.123.**]

To niech się grupa morska weźmie do pracy, bo na razie to tylko gadają. Ja też mam postulat, najwyższy czas aby radni zaczęli pracować za darmo. proponuję zacząć od Grupy Morskiej

Gość • Czwartek [22.08.2019, 21:54:04] • [IP: 2.26.153.*]

A kolejka do kasy to jest dopiero...

Oglądasz 76-93 z 93
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■