POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.08.2019, 20:18:02] • Świnoujście

Konferencja: Co nowego w PEC-u?

Konferencja: Co nowego w PEC-u?

fot. iswinoujscie.pl

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o zaopatruje w ciepło większość Świnoujścia. Nieustannie przyłączane są nowe odcinki grzewcze, prowadzone są modernizacje i przeglądy, do tego zbliża się sezon grzewczy. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o PEC-u działającym na terenie naszego miasta?

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. dostarcza ciepło do 70 % lewobrzeżnej części Świnoujścia i wraz z intensywną rozbudową miasta przyłącza do sieci nowych odbiorców, zapewniając im niezawodne i tanie źródło ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania.

W chwili obecnej mimo, że sezon letni trwa w najlepsze, a temperatura za oknami przekracza 20 stopni, pracownicy Spółki szykują się już do rozpoczęcia „sezonu grzewczego”. Dokonywane są ostatnie przeglądy urządzeń tak, by kiedy nadejdą szare jesienne dni, nic nie zakłóciło dostaw ciepła do odbiorców, zapewniając im komfort domowego ogniska.

W roku 2019 Spółka przebudowała dwa krótkie, ale newralgiczne odcinki sieci cieplnej w ul. Chrobrego, dzięki czemu magistrala zasilająca Dzielnicę Nadmorską jest zmodernizowana do nowoczesnych standardów, z wyjątkiem odcinka w ul. Sikorskiego, który w najbliższym czasie również zostanie zmodernizowany. Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa sieci ze starej technologii kanałowej na nową preizolowaną, na osiedlu przy ul. Kołłątaja/Kujawskiej. Modernizacja sieci poza zagwarantowaniem jej niezawodności wpływa również na zmniejszenie strat ciepła na przesyle, co jest działaniem proekologicznym wymaganym przez przepisy UE pozwalając uzyskać przez Spółkę certyfikaty efektywności energetycznej oraz bezpośrednio wpływa na ceny ciepła dla odbiorców.

Konferencja: Co nowego w PEC-u?

fot. iswinoujscie.pl

W celu uniknięcia konsekwencji zaniku zasilania w energię elektryczną, w październiku zainstalowany zostanie nowy agregat prądotwórczy, zapewniający zasilanie awaryjne wszystkich instalacji i urządzeń ciepłowni, pozwalając na nieprzerwaną produkcję ciepła. Ponadto PEC zawarł umowę na budowę wagi samochodowej, dzięki czemu dostawy opału ważone będą bezpośrednio przed ich rozładowaniem na terenie Spółki. Waga ta umożliwi wprowadzenie dodatkowej procedury kontrolnej ilości opału dostarczanego do spółki, eliminując błędy pomiaru, jakie zdarzyły się w ostatnim czasie poprzez nieuwagę personelu pracowniczego.
Przez cały okres letni produkcja ciepła realizowana jest przez dwa nowoczesne kotły węglowe K-1 zmodernizowany w 2013r. i K-2 oddany do eksploatacji w 2017 r., które pracując naprzemiennie gwarantują dostawy ciepłej wody na potrzeby mieszkańców i odwiedzających miasto turystów, równocześnie spełniając wymagane przepisami prawa standardy emisyjne w zakresie ochrony środowiska.

PEC Sp. z o.o. jako przedsiębiorstwo energetyczne działa na rynku regulowanym i wysokość cen ciepła ustala Prezes Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie wniosku składanego przez Spółkę. W roku bieżącym PEC złożył już wyżej wskazany wniosek, w którym zmuszony był wskazać wysokie ceny uprawnień do emisji CO2, mające wpływ na funkcjonowanie Spółki.

Mając na uwadze dalszy rozwój przedsiębiorstwa, wobec rosnącego zapotrzebowania na ciepło systemowe wskutek rozbudowy miasta, w najbliższym czasie PEC zamierza ogłosić przetarg na opracowanie wielowariantowego studium w zakresie sposobu zasilania w energię cieplną miasta Świnoujście oraz analizy techniczno-ekonomicznej i środowiskowej wszystkich przedstawionych w studium wariantów, którego wykonanie zaplanowane jest w 2020 r. W.w opracowanie ma pomóc w podjęciu strategicznej decyzji nie tylko dla samej Spółki, ale dla całego Świnoujścia w zakresie kierunków rozwoju oraz sposobu zasilania Ciepłowni Miejskiej ze szczególnym uwzględnieniem wymogów ochrony środowiska naturalnego.

Obecnie w Spółce zatrudnione są 72 osoby i pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy, są to osoby o wysokich kwalifikacjach doskonale wypełniające swoje obowiązki. W czerwcu zawarto porozumienie z organizacjami związkowymi funkcjonującymi w Spółce w zakresie wzrostu średniego miesięcznego wynagrodzenia na etat o 200 zł brutto oraz wyrównania stawek płac osób zatrudnionych na tych samych stanowiskach.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-34 z 34

Gość • Piątek [23.08.2019, 22:20:11] • [IP: 176.221.123.**]

Koncepcji może być wiele np lokalne ciepłownię które zasilać będą określone rejony dla przykładu dzielnica uzdrowiskowa ma swoje zasilanie i nie obciąża innych stałych mieszkańców Swego czasu wstecz były wybudowane takie ciepłownię przez spółkę prywatną ale to upadło A co do terenu po ciepłowni , idealny teren na budownictwo miejskie dla tych którzy chcą tu zostać i pracować czyli młodzież, bo jak oni wyjadą do innych miast lub za granicę to za parę czy paręnaście lat można to miasto zamknąć gdyż ostatni starsi mieszkańcy przeniosą się na karsiborską a ostatni zgasi światło i zostaną tylko deweloperzy z dzielnicy nadmorskiej którzy sami będą obsługiwać swoje hotele pięciogwiazdkowe. chyba że Ukraińcy tu się osiedla na stałe jak im pensje wzrosną Na mieście jest mnóstwo wolnych mieszkań deweloperskich bo ceny już dobijają sufitu a jeszcze jedno osiedle pełne wysokościowców za jeszcze większe ceny u dewelopera to katastrofą

Gość • Piątek [23.08.2019, 21:52:27] • [IP: 83.8.116.***]

a o problemach z brakiem mocy przy -20 stopniach C nic nie mówią

Gość • Piątek [23.08.2019, 21:31:42] • [IP: 185.13.106.***]

CO ZROBILI Z URZĄDZENIAMI ZAKUPIONYMI CO NIE NADAJĄ SIĘ DO UŻYTKU - NA NIE POTĘŻNE SUMY WYDALI (zakup w ramach modernizacji -okazało się że nie pasują do reszty istniejącej bazy urządzeń PEC). MOŻE ZEZŁOMOWALI ALBO ZA GROSZE KTOŚ PRZEJĄŁ?

Gość • Piątek [23.08.2019, 21:26:12] • [IP: 185.13.106.***]

ALE POEMAT SAMOZACHWYTU BRAWO -TYLKO NIE JAK MA SIĘ DO RZECZYWISTOŚCI. TO ILE PODWYŻKI ZAFUNDUJĄ BO NIEUDANE MODERNIZACJE SĄ KOSZTOWNE?

Gość • Piątek [23.08.2019, 21:17:45] • [IP: 176.221.123.***]

A dlaczego nie kładą rur na ul.Toruńskiej?

Gość • Piątek [23.08.2019, 21:03:42] • [IP: 176.221.122.***]

Bardzo sprawnie zarządzana spółka. Pożądany pracodawca na lokalnym rynku pracy.

Gość • Piątek [23.08.2019, 20:42:00] • [IP: 158.26.131.**]

Znacie powiedzenie..."Jak nie wiadomo o co chodzi...to chodzi o pieniadze"...zaraz okaze sie ze teren pod cieplownia juz kupil Swinoujski developer...J...k...albo ze teren pod nowa cieplownie miasto zakupilo badz wydzierazwilo tez od ww developera za 875milonow netto, co oczywiscie jest"bardzo atrakcyjna" oferta :-)...i mieszkancy powinni sie z tego cieszyc, bo ceny mamy juz wyzsze od Warszawy, ale i tak daleko nam do Nowego Jorku.

Gość • Piątek [23.08.2019, 20:39:04] • [IP: 31.11.128.***]

Szkoda, że jak tam pracowałam nie było jeszcze ustawy o dyskryminacji. .. Dobrze, że nowe prawo pracy wprowadza taką możliwość i, że stworzony zostanie otwarty katalog przesłanek uzasadniających dyskryminację. Może stąd decyzja o wyrównaniu zarobków na tych samych stanowiskach... Ja mam" gęsią " skórkę jak wspominam pracę w PEC. Ale oczywiście to może tylko moje subiektywne odczucie.

Gość • Piątek [23.08.2019, 20:39:00] • [IP: 88.156.233.***]

pod latarnią najciemniej?mieszkam koło Pecu i nie mam ciepłej wody z kranu...

Oglądasz 26-34 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■