POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.02.2020, 22:04:08] • Świnoujście

Horror na ul. Fińskiej - Grupa Morskainterweniuje u Prezydenta

Horror na ul. Fińskiej - Grupa Morskainterweniuje u Prezydenta

fot. Grupa Morska - Cała Naprzód

Sprawa dotyczy notorycznie sparaliżowanej ul. Fińskiej, którą każdego dnia podróżują do pracy kierowcy osobówek. W tym samym czasie nasilony jest również ruch TIRów, a na dokładkę na odcinku od ul. Wolińskiej do parkingu przy AKS nie ma chodnika, przez co i piesi zmuszeni są do przejścia wzdłuż ulicy. Ulica jest ruchliwa, ponieważ prowadzi do dużych zakładów pracy, takich jak Orlen, Baltona, czy baza BON.

„Widzimy poważny problem komunikacyjny na tej ulicy. Widzą go również zdenerwowani mieszkańcy, którzy proszą nas o podjęcie działań. Wielokrotnie w przeszłości wspólnie z Panem Prezydentem znajdowaliśmy dobre rozwiązania dla mieszkańców i jestem przekonany, że teraz też znajdziemy. Uważamy, że budowa niecałych 100 metrów chodnika rozwiąże problem dla pieszych i przede wszystkim zapewni im bezpieczeństwo” - komentują Radni Grupy Morskiej

Za paraliż drogowy na tym odcinku w dużej mierze odpowiadają TIRy, które potrafią zablokować jeden pas robiąc sobie z drogi pas postojowy...

„To kolejna kwestia do rozwiązania. Takie zatrzymywanie jest niezgodne z przepisami. Policja karze takich kierowców mandatami ale potrzeba zwiększenia intensywności patroli na tej ulicy. Jestem już po jednej rozmowie z komendantem Policji w tej sprawie i jest pełna zgoda co do istoty problemu. Czekamy na dalsze działania” - dodają członkowie Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód

Grupa Morska - Cała Naprzód


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

Gość • Piątek [07.02.2020, 07:52:14] • [IP: 95.129.225.***]

Zawęzić, zrobić kontrpas dla rowerzystów i trzy spowalniacze ruchu. Odechce im się jeździć przez Świnoujście. Niech jeżdżą przez Rostock.

Gość • Piątek [07.02.2020, 07:48:08] • [IP: 185.210.39.***]

Grupa Morska jest zwolennikiem budowy portu kontenerowego w Świnoujściu który ściągnie do miasta tysiące tirów. Czy to nie obłuda co robią teraz? byle zaistnieć fałszywi ludzie.

Mieszkaniec • Piątek [07.02.2020, 07:18:00] • [IP: 37.248.161.**]

Przynajmniej Biedronka zarabia na tych kierowcach.

Gość • Piątek [07.02.2020, 07:00:30] • [IP: 94.254.224.***]

Baza OZN a może OZON 🤣🤣🤣

Gość • Piątek [07.02.2020, 06:28:20] • [IP: 178.238.252.***]

Uuu... w baltonie pracuje 5 osob, na orlenie 3. Coz za potega. To naprawde problem na miare kraju... buhahaha

Gość • Piątek [07.02.2020, 06:23:46] • [IP: 83.21.91.***]

Jestem zaskoczony że Pani Nowicka przychodzi do pracy w AKS-e pieszo. Ludzie pomóżcie kobiecie.

Gość • Piątek [07.02.2020, 05:45:13] • [IP: 176.221.122.**]

Zwęzić ulice i ludzie przestana tam chodzić :)

Gość • Piątek [07.02.2020, 05:13:38] • [IP: 176.221.123.**]

I tak prawie codziennie stoją przy aks i robią postój na jednym pasie szmaciarze

Gość • Piątek [07.02.2020, 03:01:00] • [IP: 83.246.65.***]

po zdjęciu widać, że trzeba zmienić definicje" zakorkowana ulica". trzy auta, w bezpiecznych odległościach od siebie. Gdzie tu korek? NIE MA! kto bojaźliwy można jechać na około ;)

Gość • Piątek [07.02.2020, 01:01:06] • [IP: 176.221.122.**]

Codziennie tą drogą dojeżdżam rowerem do pracy. To horror, droga jest bardzo niebezpieczna a bezmyślność kierowców tirów przechodzi ludzkie pojęcie. Wyprzedzanie na tak wąskiej drodze nie zważając na nadjeżdżający z przeciwka samochód czy rowerzystę. Totalna katastrofa.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 23:48:32] • [IP: 62.69.203.**]

Bzdury, tiry jeżdżą, chwilę trzeba poczekać dosłownie 30 sekund jak skreca tir na parking. Ta grupa to w ogóle lubi wynajdować dziwne problemy, banda dziwnych ludzi.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 23:45:48] • [IP: 79.186.188.***]

Pani Barbara wybetonuje 4 dodatkokwe pasy ruchu...

Zawiedzony • Czwartek [06.02.2020, 23:19:31] • [IP: 31.11.129.***]

Zagłosowałem na prezydenta Żmurkiewicza. i to był błąd. Teraz żałuję decyzji. ludziom płatne parkingi wprowadzili a sami sobie dali 500 tys nagród! Żenada. Stracony głos

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:35:59] • [IP: 188.146.183.***]

Pisowski portal tak jak i grypa morska 2 w jednym

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:21:52] • [IP: 37.47.159.***]

Żałosna jest ta grupa morska dopiero teraz zauważyli problem?Prezydent tyle lat tego nie zauważył... co za ludzie, żal mi Was. Bicie piany pod publikę...w sprawie SPP tez byliście u prezydenta.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:20:45] • [IP: 188.146.184.**]

Ten problem, to problem ostatnich lat rządzenia prezydenta Żmurkiewicza. To i inne przykłady są wykładnią super zmiany po prezydencie Leszku Miłoszu. We własnym sosie z wyborcami się kotłujcie. Dobrze że już mnie to nie dotyczy. Tylko współczuć trzeba mieszkańcom.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:15:42] • [IP: 188.146.231.**]

To niech grypa morska zakasa rękawy i wio...

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:13:05] • [IP: 85.203.15.**]

Tylko obywatelski wniosek o wcześniejsze wybory samorządowe. Prezydent i jego świta straciła poczucie rzeczywistości. Czas na zmiany.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 22:10:31] • [IP: 94.254.225.**]

Chaos i horror ! Czupakabra i zombi.! Sensacja!

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■