POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [21.09.2020, 21:48:06] • Świnoujście

Kolizja łodzi pilotowej na Zalewie Szczecińskim

Kolizja łodzi pilotowej na Zalewie Szczecińskim

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę w nocy pilot 60 uderzył w element infrastruktury związanej z pracami prowadzonymi na Zalewie Szczecińskim. Jednostka przechyliła się na tyle mocno, że zaistniało prawdopodobieństwo ewakuacji załogi. Jeden z jej członków odniósł obrażenia i wymagał pomocy lekarskiej. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Kapitanat Portu w Szczecinie.

- W niedziele w późnych godzinach wieczornych, łódź pilotowa zgłosiła kolizję z jednym z elementów infrastruktury związanej z pracami prowadzonymi na Zalewie Szczecińskim. Jednostka zgłosiła, że ma duży przechył i być może będzie potrzebna szybka ewakuacja. Powiadomiona została stacja Morskiej Służby Poszukiwana i Ratownictwa SAR i do akcji zostały skierowane jednostki SAR i SG. Jednostka z dwiema osobami z załogi została zholowana do Świnoujścia, natomiast jedną osobę z obrażeniami przetransportowano do Trzebieży, gdzie czekał ambulans.O wypadku powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Morskich. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Kapitanat Portu w Szczecinie - informuje Ewa Wieczorek.

Kolizja łodzi pilotowej na Zalewie Szczecińskim

fot. Sławomir Ryfczyński

- O godzinie 23.10 VTS Szczecin przekazał do Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu informację, że jednostka pilotowa „Pilot 60” uderzyła w rurę znajdującą się na Zalewie Szczecińskim. Łódź po zderzeniu zaczęła nabierać wody oraz doznała przechyłu. Sytuacja ta miała miejsce na wysokości 2 bramy torowej, pomiędzy 3 i 4 pławą. Na „Pilocie 60” znajdowało się trzech członków załogi. Jeden z nich doznał obrażeń barku i głowy. Na pomoc pilotówce zadysponowana została łódź ratownicza R-2 ze Świnoujścia, dodatkowo swoje wsparcie zaoferował Morski Oddział Straży Granicznej, wysyłając do działań jednostkę SG-214. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy Służby SAR przeszli na „Pilota 60” i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu załogantowi. Mężczyzna z obrażeniami został zabezpieczony, a następnie przetransportowany do portu w Trzebieży, gdzie przekazano go przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W międzyczasie jednostka SG-214 asystowała uszkodzonej łodzi pilotowej w przejściu do portu w Świnoujściu. Wszelkie działania związane z pomocą „Pilotowi 60” zostały zakończone po godzinie 02.00 dnia następnego - informuje Rafał Goeck Rzecznik Prasowy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

- 30 minut po północy przyszło zgłoszenie odnośnie mężczyzny, który miał upaść na pokładzie jakiejś jednostki, doznał powierzchownego urazu barku i głowy. Mężczyzna w wieku 75 lat został zabezpieczony i przetransportowany do ambulansu - informuje Paulina Targaszewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-46 z 46

Gość • Wtorek [22.09.2020, 09:05:03] • [IP: 77.111.247.***]

@Gość • Wtorek [22.09.2020, 08:46:58] • [IP: 31.0.39.***] powtarzam- osoba poszkodowana to pilot, który był przewożony.

Gość • Wtorek [22.09.2020, 08:55:46] • [IP: 79.140.194.**]

A co czlowiek w wielku 75 lat robi na PILOCIE, taki dziadek to powinien opiekowac sie wnukami, a miejsce pracy przekazac mlodym ludzia ?? Ale niestety na holownikach, pilotowka jest stary komunistyuczny uklad zatrudniania !! PiS czas na zmiany na tych jednostkach @@@@@@

Gość • Wtorek [22.09.2020, 08:46:58] • [IP: 31.0.39.***]

Pisze jak WÓŁ czlonek zalogi czyli NIE pilot. Swoja droga 75 lat to piekny wiek. Nie lepiej korzystac z zycia wnuczeta wycieczki rodzinka??Nastepnym razem moze byc mniej szczescia. I wtedy co??

Gość • Wtorek [22.09.2020, 08:05:57] • [IP: 77.252.46.**]

Gdyby bawił wnuki, to by nie upadł i nie zrobił sobie kuku...

Gość • Wtorek [22.09.2020, 08:01:20] • [IP: 37.8.230.**]

Tak szaleli, tak pajacowali tymi falami, żeby tylko ochlapać wędkarzy, niszczą te umocnienia brzegowe tymi wysokimi falami spowodowanymi nadmierną prędkością. Jednostki wchodzące /wychodzące z portu mają ograniczone prędkości a ich nic nie obowiązuje. Wychodzą w ostaniej chwili. I pomyśleć, że prywatna firma tak sobie może pozwalać. Doigrali się sprawiedliwie.

Gość • Wtorek [22.09.2020, 07:57:03] • [IP: 153.19.105.**]

Co robił" dziadek" w wieku 75 lat? Był gościem, pasażerem? Bo chyba nie prowadził nowoczesnej, szybkiej jednostki? Był pilotem? 75-latni dziadek wchodzący nocą, w sztormie na statek po sztortrapie? Jakie standardy bezpieczeństwa i odpowiedzialności panują w spółce Szczecin Pilot?

Gość • Wtorek [22.09.2020, 07:38:20] • [IP: 94.254.233.***]

W niedzielę w nocy panowała mgła, widzialność zerowa.Droga do nieszczęścia krótka.

Gość • Wtorek [22.09.2020, 07:31:38] • [IP: 176.221.123.***]

Dobrze rozrobili chyba:)

Anonymous • Wtorek [22.09.2020, 07:22:31] • [IP: 31.0.40.***]

Niemiecki emeryt w wieku 75 lat jeździ na wycieczki. Polski emeryt w wieku 75 lat zapierdziela na dwa etaty aby mieć co do garka włożyć . Taki oto dobrobyt mamy w POLSZY kraju Jara i kolesi z Wiejskiej .

Gość • Wtorek [22.09.2020, 07:06:23] • [IP: 31.0.71.**]

"Wejście pilota to szczyt profesjonalizmu" No w tym wieku to prawda haha Ale najważniejsze to KASA. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym. Jak nie to co się dziwić

Gość • Wtorek [22.09.2020, 06:40:16] • [IP: 176.221.122.***]

fakt te elementy w nocy są nie widoczne ale kto jak kto pilot prowadzi statki więc powinien wiedzieć co jest na ich drodze po za tym jakby płynął po torze wodnym to by nic się nie stało

Gość • Wtorek [22.09.2020, 00:16:09] • [IP: 185.220.100.***]

Czyżby zakłady kamieniarskie aż tak podniosły ceny? Że aż tak długo należy pracować w RP?

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 23:32:13] • [IP: 31.11.128.***]

Krowy doić!!

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 23:28:52] • [IP: 178.238.253.***]

Pilot nie prowadzi łodzi pilotowej tylko szyper. Pilot jest przewożony do statku lub ze statku. A wejście na oznakowaną i odpowiednio oświetloną infrastrukturę - to jest szczyt profesjonalizmu załogi pilotówki

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 23:13:01] • [IP: 89.151.38.***]

Pewnie jakaś nieoświetlona bojka.

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 22:59:43] • [IP: 188.146.186.**]

Wcześniej biesiadował w spelunie galeria

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 22:40:04] • [IP: 199.244.86.***]

Po prostu szkoda słów. .. Piloci się rozbijają o boje w wieku 75 lat. ... Ile lat jeszcze planują pracować ? Do 90tki ?

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 22:38:14] • [IP: 89.151.37.**]

Piloci pracuja bez ograniczen wiekowych sami sie smieja, ze dopoki nie odpadna od drabinki pilotowej. Ale nie oszukujmy sie kondycja I sprawnosc juz nie ta w pewnym wieku, ale,. ... KASA

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 22:22:31] • [IP: 77.111.247.**]

Obrażenia odniósł pilot.

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 22:00:45] • [IP: 37.248.224.***]

TO ILE PROMILI?

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 21:59:31] • [IP: 176.221.123.***]

co on robil tam w wieku 75 lat ? A potem ludzie sie dziwią ze mlodzi nie chca tu mieszkac

Oglądasz 26-46 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■