POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.09.2020, 16:49:49] • Świnoujście

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście

W porozumieniu ze świnoujskim samorządem, na pl. Wolności stanął dziś wielki kosz na nakrętki w kształcie serca. W akcję zaangażowane jest stowarzyszenie Kierunek Świnoujście, inicjatywa Pogoń Plastik! oraz Urząd Miasta Świnoujście.

- Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zachęcić wszystkich do przynoszenia nakrętek i umieszczania ich w miejskim koszu - mówi Mateusz Gieryga z inicjatywy Pogoń Plastik. - Kosz wyprodukowany został w kształcie serca, więc rzuca się w oczy i mamy nadzieję, że szybko zapełni się nakrętkami. Znajdą tam również państwo informację, na jaki konkretny cel będą zbierane. Nakrętki oddane przez mieszkańców Świnoujścia będą oddawane do skupu, a zysk z materiałów zostanie przekazany do świnoujskich potrzebujących.

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy. Nakrętki zbiera się, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Żeby kupić chociażby wózek inwalidzki, wart wiele tysięcy złotych, trzeba zebrać kilka ton nakrętek. Przed wrzuceniem nakrętek do kosza, trzeba oczyścić je z etykiet czy naklejek. Przyśpieszy to proces ich przeróbki. Zbierać można nakrętki z opakowań spożywczych (napoje, ketchup itp.) oraz nakrętki z opakowań środków chemicznych (płyny do mycia naczyń, kosmetyki).

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście

Wielki kosz na pl. Wolności to nie pierwsza inicjatywa zbierania nakrętek w Świnoujściu. W podobne akcje zaangażowani są pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz jednostek podległych.

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

fot. BIK UM Świnoujście


BIK UM Świnoujście


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [15.10.2020, 17:55:11] • [IP: 176.221.122.**]

bO RAZ DO ROKU OWSIAK POSTAWI KONTENER A POTEM W DUPIE MA I WCIAZ NA INKUBATORY

Gość • Czwartek [24.09.2020, 18:34:39] • [IP: 88.156.232.***]

Popieram, ciągle szukam sklepu gdzie zbierają nakrętki...

Gość • Czwartek [24.09.2020, 08:39:52] • [IP: 188.147.33.***]

6:00 inaczej mówiąc i precyzując: charytatywność biznesowa psuje prawdziwą, rzutuje na nią. Jest wiele osób zobojętniałych inflacją licznych, skrycie interesownych akcji charytatywnych. Pewna nauczycielka powiedziała mi, że uczniowie nie przygotowani głębiej do danej zbiórki i epatowani wciąż nowymi (a wobec potrzeby realizowania staży mnoży się akcje, by wpisać je do" rozwoju zawodowego" - tak robią też instytucje potrzebujące wykazów, osiągnięć)- dają mało od siebie, bo brakuje wewnętrznego przygotowania, przejęcia się daną potrzebą. Taki Kościół lepiej to realizuje, bo wiąże wspomaganie kogoś z osobistą pokutą i duchowym pogłębieniem tematu - w Ewangelii pomoc innym powiązana jest z samym Jezusem, który się z potrzebującymi utożsamia.

Gość • Czwartek [24.09.2020, 08:36:04] • [IP: 5.173.138.***]

swietnie! ja zbieram w domu- mam dwa spore woreczki i zawsze problem, zeby zaniesc;)

Gość • Czwartek [24.09.2020, 08:02:55] • [IP: 31.0.67.**]

Super inicjatywa, pomysł. Ale widzę że osoby komentujące jak zwykle mają problem, że wszystkim

Gość • Czwartek [24.09.2020, 06:00:25] • [IP: 188.147.33.***]

Źle mi się to kojarzy. Przypomina mi to inną konstrukcję podobnego kształtu z Pl.Wolności, związaną ze znanym krzykaczem i samozwańczym autorytetem, " specjalistą od śpiewu i mas, zawodowym macherem od losu" mniejszym niż zero, uczącym, że" róbta co chceta" (zniekształcona zasada św.Augustyna).

Gość • Środa [23.09.2020, 22:31:55] • [IP: 176.221.122.**]

Jakie nakrętki, czy plastikowe, czy stalowe, czy jedne i drugie ? Brak profesjonalizmu w przekazywaniu prostych informacji !! To cecha tego miasteczka.

Gość • Środa [23.09.2020, 20:59:45] • [IP: 37.47.147.***]

IP 89.151.32. Maksiu jest ze Świnoujścia. A dla tego stowarzyszenia Kierunek Świnoujście duże brawa. Robią coraz więcej w mieście dobrego. Jadłodzielnia na Zielonym Rynku to też ich pomysł. Tak trzymać!

Gość • Środa [23.09.2020, 20:28:49] • [IP: 31.0.0.***]

Brawo Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście! pozytywna inicjatywa z perpektywą.

JaśkoŻurek • Środa [23.09.2020, 20:14:28] • [IP: 176.221.122.*]

Ja oddaje nakrętki dla mamy Maksia.

Gość • Środa [23.09.2020, 20:04:01] • [IP: 178.198.152.***]

Kosz na nakrętki w kształcie serca. Ładna inicjatywa, ale co robić z nakrętkami okrągłymi. Tych mam zawsze bardzo dużo.

Gość • Środa [23.09.2020, 19:17:18] • [IP: 62.69.251.***]

tyle wam niewolnikom wladza mozę dać, nakrętki se zbierajcie dla dzieci, dla nas fura i komóra, hańba!

Gość • Środa [23.09.2020, 18:45:00] • [IP: 37.8.230.*]

Bardzo dobry pomysł.

Gość • Środa [23.09.2020, 18:03:01] • [IP: 89.151.32.***]

Wszystko ładnie pięknie a czy u nas w mieście niema dzieci które potrzebują takiej pomocy ? Nie to że mam coś na przeciwko ale powinno być zbierane dla dzieci które potrzebują a nie z przeznaczeniem na takie czy inne dziecko bo to niesprawiedliwe takie wyróżnianie

Gość • Środa [23.09.2020, 17:55:12] • [IP: 176.221.123.**]

Super ! :)

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■