8 Flotylla Obrony Wybrzeża • Piątek [10.10.2008, 05:41:38] • Świnoujście
DOWÓDCA NIEMIECKIEJ BAZY MORSKIEJ W ŚWINOUJŚCIU

fot. Jacek Kwiatkowski
W dniach od 7 do 9 października br. w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu przebywał dowódca Bazy Morskiej Warnemünde kmdr por. Andreas ROHBRECHT.
W imieniu dowódcy 8.FOW gościa przyjął kmdr Andrzej KOWALSKI, zastępcą dowódcy flotylli. Podczas spotkania przedstawiono siły, strukturę oraz zadania flotylli a także podsumowano dotychczasową współpracę pomiędzy świnoujskimi okrętami i jednostkami stacjonującymi w BM Warnemünde. Omówiono również prognozy współpracy na lata następne. Podczas prezentacji w Sali Tradycji 8.FOW, dowódcę Niemieckiej Bazy Morskiej zapoznano z historią flotylli.

fot. Jacek Kwiatkowski
Wizyta połączona była z pobytem holownika „WUSTROW” w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Niemieccy marynarze realizowali ćwiczenia na morzu i w porcie, współpracując z Grupą Płetwonurków – Minerów 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców. Gospodarzem wizyty okrętu Sił Morskich Niemiec w świnoujskim porcie był kmdr ppor. Gerard KOZIOŁ, szef sztabu 12.dTR.

fot. Jacek Kwiatkowski
oficer prasowy 8. FOW
por. mar. Jacek KWIATKOWSKI
Byłem niedawno w bazie tego dowódcy i naprawdę, miałby czym przybyć, uwierzcie :) Ale to właśnie profesjonalizm, nie demonstracja siły czy wygoda, przybył tym co wystarczy na te parę godzin drogi z Warnemunde.
to byla wizyta robocza, wiec niepotrzebna demonstracja sily... a na malym baltyku krazowniki sa zbyt duzymi celami...
u nas będą" MAKIETY"
POWAŻNYM 'KRĄŻOWNIKIEM' PRZYBYŁ Z WIZYTĄ TEN NIEMIECKI DOWÓDCA. Niebawem i nam tylko pozostaną...HOLOWNIKI !