POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.03.2021, 14:09:50] • Świnoujście

Coraz więcej martwych kormoranów

Coraz więcej martwych kormoranów

fot. Czytelnik

Mało kto darzy kormorany sympatią, znane są z niszczycielskiej działalności. Przykładem jest wyspa Mielin całkowicie opanowana przez te ptaki. Degradują rybostan nie tylko w wodach Świnoujścia, ale również Zalewu Szczecińskiego, a ich odchody niszczą drzewa. Teraz można zauważyć, że kormorany padają dziesiątkami. Przyczyna nie jest na razie znana, ale zjawisko zatacza coraz większe kręgi, martwe ptaki znajdują również nasi zachodni sąsiedzi.

Do redakcji portalu iswinoujscie.pl coraz częściej zgłaszają się mieszkańcy, którzy mają zdjęcia kolejnych padłych kormoranów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-42 z 42

Gość • Wtorek [02.03.2021, 16:43:33] • [IP: 37.47.180.**]

Nie noszą maseczek kuraki głupie i takie są tego efekty

Gość • Wtorek [02.03.2021, 14:52:19] • [IP: 176.221.122.**]

To przez te 5g

Gość • Wtorek [02.03.2021, 14:23:32] • [IP: 83.185.42.**]

Musza Zaczacc palic te padniete bo sie zaraza rozprzeszczeni

Gość • Wtorek [02.03.2021, 12:18:16] • [IP: 176.221.123.*]

Dobra skorzystam z okazji i przejadę się co poniektórych, co wiążą te wypadki z polityką aby pokazać jakie to jest głupie i niedorzeczne - Można zauważyć, że kormorany były POprostu pazerne, że wszyskie ryby powyjadały, a z ich braku teraz same się zadziobały i tylko zdrowe kaczki Pisknąć o tym nikomu nie chciały.

Gość • Wtorek [02.03.2021, 12:04:03] • [IP: 164.127.49.***]

15:31:54] • [IP: 37.47.130.**] Krowa? Jeśli krowa morska, to jest to gatunek wymarły, byłaby to sensacja w świecie nauki, a jeśli hodowlana, to mogła to być krowa wypoRna, łac.Bos taurus mare, pływająca dzięki pustym, napełnionym powietrzem dójkom.

Gość • Wtorek [02.03.2021, 11:00:53] • [IP: 205.201.55.***]

Wreszcie

Gość • Wtorek [02.03.2021, 09:06:06] • [IP: 83.20.220.***]

Selekcja naturalna

Robot • Wtorek [02.03.2021, 07:54:57] • [IP: 31.0.60.***]

Namnożyło się tych szkodników ponad miarę to Matka Natura zaczęła robić selekcję i słabsze zdychają. Nie tylko w Ś-ciu są plagą. Na Gardzkiej Kępie pod Kamieniem były piękne stare drzewa, gniazdowały tam nawet orły Bieliki. Teraz martwa wyspa straszy a po orlach śladu nie zostało...

Gość • Wtorek [02.03.2021, 07:33:04] • [IP: 94.254.152.**]

Naawet w kormoranach widzicie politykę.ZL mi was i waszych roszin jesli takowe posiadacie.Powinni opracowac szczepionke dla choryxh na kaczofobie heh

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 21:21:54] • [IP: 62.69.252.***]

Ptasi COVID, grypa lub inne dziadostwo, tak to już jest w przyrodzie. Gatunki musza się same przetrzebić..

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 21:16:19] • [IP: 176.221.122.***]

Teraz na mapach i wyspa i półwysep przy Mulniku noszą nazwę Mielin.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 21:01:18] • [IP: 31.0.176.***]

PRZYNAJMNIEJ RYBY BĘDĄ. Kaczor dalej rządzi.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 20:39:56] • [IP: 84.10.157.***]

Co robi powiatowy lekarz weterynarii?

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 20:33:49] • [IP: 5.186.120.*]

Przyszła kryska na Matyska!

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 20:10:53] • [IP: 37.47.137.**]

na pewno ma to związek z budową tunelu. Lada dzień zieloni przyjadą i zablokuję budowę w imię ratowania kormoranów.

pisobolszewik • Poniedziałek [01.03.2021, 20:08:43] • [IP: 176.221.122.***]

Przyroda sama oczyszcza się z chwastów tak i Polska oczyści się z tych brudasów w brudnych buciorach z łupieżem.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 19:38:03] • [IP: 176.221.122.***]

też jestem zdania że to sprawa kry, nie potrafiły złapać ryby to zdechły z głodu...

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 19:35:29] • [IP: 212.165.108.***]

Komu zależy ? jak to komu, wielkiemu słońcu narodu jarusiowi Przecież już od dawna ma chrapkę na jedną z 44 wysp o czym osobiście kwakał w czasie ostatniej wizyty u swojego. ... jak mu tam L., (nie mylić ze znanym kopaczem pilki), przyjaciela JoJa będzie prosił naszego Prezydenta o dzierżawę za symboliczną złotówkę. Widzi tam swoimi kaczymi ślepiami miejsce do odpoczynku dla pisowskiej hołoty. A jak wiadomo Kormorany robią kupkę i ta niechybnie może spaść jarusiowi na nosek albo czółko. Kormoran wróg kaczuszek.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 19:07:42] • [IP: 89.151.36.***]

A ja myślę że te biedne ptaki pozdychały ze śmiechu widząc ostatnie poczynania POsrańców...

LORD ADMIRALICJI • Poniedziałek [01.03.2021, 18:44:41] • [IP: 176.221.122.***]

TO KACZYŚCI ZGOTOWALI KORMORANOM TEN LOS. ROZPLENILI TEN PASOŻYTNICZY EKSPANSYWNY GATUNEK PONAD MIARĘ, A TERAZ TE BYDLAKI WYŻARŁY WSZYSTKIE RYBY I Z GŁODU ZDYCHAJĄ. SĄDZĘ, ŻE ADMINISTRUJĄCE AKTUALNIE UBEKISTANEM MENELE SPOD BUDKI Z PIWEM NIE MAJA POJĘCIA ILE TEGO ŚCIERWA W POLSKICH WODACH LEŻY. DOBRZE, ŻE LUDZIE M0GĄ IŚĆ DO SKLEPU I KUPIĆ CZESKIE KONSERWY RYBNE.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 18:40:29] • [IP: 176.221.122.***]

Pierdoły pozdychały i pod lodem lub w śniegu były teraz wypływaja i z prądem wody tu dopływają ten ptak to niczym szarańcza

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 17:56:40] • [IP: 5.173.146.**]

Najbardziej rybostan degradują kłusownicy

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 17:46:42] • [IP: 5.173.139.**]

Jak widać covid przyszedł za późno dla przyrody...

PLO • Poniedziałek [01.03.2021, 16:57:22] • [IP: 37.47.148.**]

Komu zależy na wytrzebieniu kormoranów? Kto zyska?

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:53:16] • [IP: 83.137.6.***]

Prawica sié drze. Kaczor niszczy konkurencję

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:48:52] • [IP: 31.0.176.***]

NAPILI SIĘ TEJ POŚWIĘCONEJ WODY Z POPRZEDNIEGO SEZONU I POZAMIATANE.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:41:55] • [IP: 185.210.39.***]

MNIEJ PTAKÓW WIECEJ RYB :)

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:41:44] • [IP: 185.210.36.***]

16:10:23] • [IP: 91.192.103.**] Nic się nie kumuluje, to ptasia grypa. A swoją drogą coś pokrewnego, covid miał nie zakażać zwierząt, np.kotów, a norki były zakażone, zarządzano ich wybicie.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:39:55] • [IP: 45.135.187.**]

16:07:15 Masz całkowitą rację. Jednak, w czasach jeb… komuny płynęliśmy na Mielin. Był grill, browar i dziewczyny. Na wyspie urzędował latarnik, zatrudniony przez UM. Pan Suchoń. Wyspa była przewspaniała. Teraz do degradacji wyspy, przyczyniły się kormorany, a zwłaszcza ich toksyczne odchody. Wszystko przez głupotę urzędników. Kiedyś to piękny teren. Może w przyszłości…

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:27:27] • [IP: 5.173.138.***]

Covid 19 zmutowal z ptasia grypa. Szach Mat robaczki. Wynaleźli virusa który będzie mutował i już maseczek z ryjka nigdy nie ściągnięcie.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:10:23] • [IP: 91.192.103.**]

Jedna z hipotez.W tkankach kormoranów kumulują się toksyczne substancje pobierane z pożywieniem(ryby). Czy nasze okoliczne przybrzeżne wody aby nie zawierają zbyt wiele trujacych substancji?

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:09:17] • [IP: 88.218.255.**]

Kormoran -19

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:07:15] • [IP: 185.210.36.***]

Wyspa nazywa się Mielino, nie Mielin, Mielin to część wyspy Uznam, ściślej półwysep tej wyspy utworzony przez Świnę i basen Mulnik.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 16:05:40] • [IP: 88.218.253.***]

Nowy wirus ? :-(((

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 15:31:54] • [IP: 37.47.130.**]

Na wyspie Mielin żyją lisy, bywają dziki, sarenkę widziałem, a kiedyś była nawet krowa, mam ja nagraną.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 15:29:31] • [IP: 37.47.175.**]

Prośba do redakcji aby poruszyła sprawę w sanepidzie bo jak wiadomo w trójmieście już mają ptasią grypę potwierdzoną. Mieszkańcom jakieś wyjaśnienia się należą.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 15:23:37] • [IP: 5.173.146.***]

Jest ich tyle że z głodu zdychały przy lodach z braku ryby i sprawa wyjaśniona.

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 15:13:46] • [IP: 176.221.123.***]

Ptasia grypa idzie od wschodu

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 15:12:57] • [IP: 37.47.182.**]

Przyroda poradziła sobie sama, bez naszego udziału pozbyła się szkodników.

moondek • Poniedziałek [01.03.2021, 14:55:04] • [IP: 31.0.52.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 14:53:04] • [IP: 31.0.176.***]

KACZOR RZĄDZI TO WOLĄ SE SEPPUKU PIER...

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 14:27:02] • [IP: 185.210.39.**]

Może z głodu? Ciekawe czy ktoś bada zawartość żołądków tych ptaszydeł? Bardzo często ryby i ssaki morskie padają z głodu mimo wypchanych żołądków. Niestety wypchane są plastikami.

Oglądasz 1-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■