POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.05.2021, 14:53:19] • Polska

Rolety materiałowe wolnowiszące - nadaj swojemu wnętrzu niepowtarzalny styl

Rolety materiałowe wolnowiszące - nadaj swojemu wnętrzu niepowtarzalny styl

fot. Organizator

Ponad 83% osób czuje się bezpiecznie we własnym domu. Z kolei dla 97% to poczucie jest najważniejszą potrzebą emocjonalną związaną z przestrzenią, w której żyjemy.* Spędzając ostatnie miesiące w domach, każdy z nas miał jednak choć raz niepohamowaną ochotę zmienić coś w swoim otoczeniu. Mamy sposób na szybką i stosunkowo tanią metamorfozę każdego pomieszczenia. Wystarczą odpowiednie dodatki np. rolety materiałowe wolnowiszące, zabawa kolorami i strukturami, by poczuć się w swoim mieszkaniu jak w zupełnie nowym miejscu. Sprawdźcie sami!

Dużą przestrzeń w każdym pomieszczeniu zajmuje aranżacja okienna. Ważne jest więc to, by dopasować ją odpowiednio do naszego nowego wystroju wnętrza. Mamy tutaj ogromne możliwości, a hamuje nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Możemy bawić się zarówno strukturami, jak i barwami rolet materiałowych. Od czego zacząć i co zrobić, by odświeżone pomieszczenie było spójne i odpowiadało naszym wymaganiom?

Rolety materiałowe wolnowiszące - jak dobrać kolor?
Warto zauważyć, że ponad 60% ludzi ma świadomość, że kolor jest dla nich najważniejszym czynnikiem podczas wyboru produktów codziennego użytku. Kolor rolety powinien zatem być odpowiednio dobrany do wystroju pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy spójność i harmonię. Efekt? Eliminacja chaosu, który zaburzy przestrzeń.
• Stawiając na rozwiązanie, jakim są rolety materiałowe wolnowiszące tak naprawdę mamy 3 możliwości łączenia kolorów rolet do reszty pokoju.

Należą do nich zestawienia monochromatyczne, kontrastowe lub harmonijne - tłumaczy Agnieszka Gołębiewska – ekspert firmy ANWIS zajmującej się produkcją osłon zewnętrznych i wewnętrznych okien.
Zestawienia monochromatyczne to te bazujące na jednej barwie. Jeżeli mamy szare ściany, również rolety powinny być szare. Mogą jednak mieć inny odcień. Kontrastowe zestawienie kolorów tworzymy przez dodanie do wystroju wnętrza mocnych, rzucających się w oczy kolorów. Mogą to być czerwień lub czerń. W harmonijnym zestawieniu punkt nacisk zostaje położony na barwy, które w świetle słonecznym łagodnie przenikają się, stanowiąc doskonałe dopasowanie. Przykładem takich kolorów są odcienie błękitów i zieleni, lub żółci i pomarańczy.

Struktura materiału ma znaczenie
Innym ciekawym rozwiązaniem, by ożywić mało atrakcyjne wnętrze, jest zabawa strukturami. Jeżeli nasze meble w pokoju charakteryzuje wysoki połysk, rolety materiałowe wolnowiszące powinny być stworzone z tkaniny o wyrazistej strukturze. Dodając do tego puchate poduszki na kanapę i dywan w delikatne wzory, mamy zestawienie idealne. Zaleca się wtedy, by przedmioty o różnych strukturach miały ten sam, lub zbliżony do siebie kolor. Wygląda to wtedy jeszcze bardziej zjawiskowo. A światło odbijające się od różnorodnych powierzchni nada wnętrzu charakteru.

Znaczenie dodatków w wystroju wnętrza
Jeżeli zamierzamy nadać wnętrzu niepowtarzalny styl i charakter, powinniśmy zainwestować w odpowiednie uzupełnienie wystroju. Mówimy tu o przedmiotach takich jak wazony, poduszki, czy dywany. Dodatki takie możemy również dobrać kolorystycznie, bawiąc się strukturami, lub wybierając je poprzez kryterium kontrastu.

Ważne jednak są również dodatki kolorystyczne zastosowane na roletach. Mimo że jednokolorowe rolety materiałowe wolnowiszące mogą wydawać się być bardziej uniwersalne, chcąc wyrazić siebie w czasie tworzenia aranżacji, warto postawić na wzorzyste materiały rolet. Staną się one wtedy nie tylko tłem dla całości wystroju, ale wyraźnym akcentem wnętrza.
• Kierując się zasadami, które stworzyli eksperci w projektowaniu wnętrz, nawet laik może skomponować nową aranżację wnętrza. Każdy jest w stanie nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu, który będzie przyciągać oko - mówi Agnieszka Gołębiewska – z firmy ANWIS. Wystarczy odrobina kreatywności, nowa roleta i kilka dodatków, byśmy znaleźli się w zupełnie nowym pomieszczeniu.

*źródło: Raport IKEA „Życie w domu”, czyli jak pandemia zmieniła nasze podejście do czterech kątów, 2021r.

Karolina Cempel
Konsultant ds. Sprzedaży


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [18.05.2021, 20:14:18] • [IP: 164.127.127.***]

Niby tu pisze ktoś firmy Anwis, może mają swoje produkty w IKEI, w każdym razie powołano się na opracowanie IKEI - na wszelki wypadek trzeba odkazić tu miejsce przed IKEĄ tak kochającą LGBT.

IKEA wspiera LGBT- • Wtorek [18.05.2021, 11:45:50] • [IP: 164.127.218.***]

-NIE KUPUJĘ TAM! W XI20 r. ruszył proces z powództwa pracownika J.Komendy przeciw IKEI. W 2019 r. na forum pracowników Ikei władze firmy zamieściły artykuł propagujący ideologiczne treści związane z ruchem LGBT. Komenda krytycznie odniósł się wtedy do promowania przez pracodawcę tego typu postulatów. Wyrażając swą opinię posiłkował się cytatami z Biblii. Reakcją władz IKEI było zwolnienie Komendy. - miało być spowodowane naruszeniem wewn. regulaminów firmy, „naruszeniem zasad współżycia społecznego” oraz „utratą zaufania do pracownika”. W opinii Ordo Iuris, zarzuty te są niezasadne. „Naruszenie zasad współżycia społecznego” miałoby bowiem oznaczać w tym przypadku zwykłe przytaczanie nauczania Kościoła kat. Faktem jest również, że Komenda cieszył się dobrą opinią przełożonych, współpracowników i klientów. Jego wynagrodzenie było wielokrotnie podnoszone. Nie znajduje zatem potwierdzenia zarzut o rzekomej „utracie zaufania do pracownika”. Zdaniem Instytutu, opinia władz firmy ma podłoże wyłącznie ideologiczne.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■