POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.05.2021, 13:45:30] • Świnoujście

Służby prowadziły poszukiwania na wodzie. Chodziło o nastolatków

W środę, 12 maja br. na Kanale Piastowskim, Kanale Mielińskim oraz Zalewie Kamieńskim trwały poszukiwania nastolatków, którzy zaginęli w miejscowości Ledna w województwie Lubuskim. Niestety znany już jest finał tej historii, który okazał się tragiczny. Ciało jednego z nastolatków zostało odnalezione w Odrze.

Jak widać, służby miały jednak realne przesłanki do tego, aby sądzić, że nastolatkowie mogli przebywać w naszym mieście. Działania w Świnoujściu prowadziła policja przy udziale strażaków. Na miejscu pojawiła się łódź strażacka.

- Funkcjonariusze z Posterunku Wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu dokonali sprawdzenia wód na terenie podległym pod KMP w Świnoujściu w związku z zaginięciem dwóch nastolatków w miejscowości Ledno. Czynności realizowane są od 12 maja i trwają do odwołania. Ze względu na fakt, że KMP w Świnoujściu nie jest koordynatorem poszukiwań, nie posiadam szczegółowych danych dotyczących zaangażowanych w działania sił i środków innych służb niż KMP w Świnoujściu - poinformował nas Kamil Zwierzchowski z KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [25.05.2021, 08:42:01] • [IP: 89.151.38.***]

Gość • Czwartek [20.05.2021, 10:05:46] • [IP: 176.221.122.***]

Oglądasz 1-2 z 2
■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■