POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.07.2021, 14:32:53] • Świnoujście

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator

Postępy prac na nowo budowanej kwaterze składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, gm. Nowogard.

W ramach prowadzonej przez Celowy Związek Gmin R-XXI inwestycji polegającej na budowie kwatery składowania odpadów w Słajsinie przewidziano urządzenie pasa zielni ochronnej.

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator

Mając na uwadze zarówno ochronę środowiska jak i walory przyrodnicze związek dokona nasadzeń 423 drzew z gatunku OXYTREE oraz wybuduje niezbędną infrastrukturę towarzyszącą na powierzchni 1,2 ha w północnej części działki nr 68/ 7 w Słajsinie. Planuje się wykonanie trzech rzędów nasadzeń.

Rośliny pochodzić będą od certyfikowanego dystrybutora sadzonek Oxytree. Prace rozpoczęto od karczowania chwastów. Na terenie plantacji rozplantowano humus oraz przeprowadzane są zabiegi agrotechniczne na całym obszarze przeznaczonym pod plantacje, mające na celu zapewnić roślinom prawidłowy wzrost i rozwój. W następnym etapie wykonany zostanie system nawadniania przyłącze wodociągowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą stanowiące kompletny system nawadniania kropelkowego. Plantacja zostanie ponadto ogrodzona siatką leśną.

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator


Monika Krakowska
Główny Specjalista ds. edukacji i promocji

www.czg.nowogard.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 21:54:03] • [IP: 176.221.122.***]

Oby po wybudowaniu i zapełnieniu odpadami kwatery nie okazało się zapomniano solidnie zabezpieczyć teren przed przenikaniem wysypiskowych syfów do wód gruntowych i dalej do wód podziemnych z których zasilane są lokalne wodociągi.

LORD ADMIRALICJI • Poniedziałek [05.07.2021, 19:40:02] • [IP: 176.221.122.**]

DLACZEGO ŚWINOUJŚCIE NIE ŁADUJE ODPADÓW NA BARKI I INIE SPRZEDAJE SZWEDOM DO SPALARNI ODPADÓW ? TAM NIE MAJĄ W TYCH SPALARNIACH CZYM PALIĆ. MIASTO MA SWOJE NABRZEŻE, KUPIĆ BARKĘ I WOZIĆ WOZIĆ, WOZIĆ. WOZIĆ. CZY NIE WOZIMY TYCH ŚMIECI DO SZWECJI BO KIBUCEM ADMINISTRUJĄ BARANY ?

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 19:19:28] • [IP: 89.151.36.***]

Do IP 5.184.245. *** z godz. 18.46. PiS wybuduje spalarnię jak się kura zejszczy . (jakie pytanie taka odpowiedż)

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 18:46:08] • [IP: 62.69.252.**]

myślałem że pod Świnoujściem

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 17:35:03] • [IP: 5.184.245.***]

Kiedy PIS wybuduje spalarnie odpadów zamiast jakiegoś tam lotniska. ..

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 17:21:43] • [IP: 5.173.147.**]

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 15:56:21] • [IP: 109.40.243.***]

I znow Unia Europejska pokryje a Polak otwarcie pokryje 🥂to co nabardziej lubi 🍻

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■