POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.05.2022, 12:00:55] • zachodniopomorskie

Organizacje pozarządowe z dotacjami

Na realizację zadań z zakresu polityki społecznej zostanie przeznaczona kwota 780 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To środki m.in. na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, działalność na rzecz osób starszych czy wsparcie w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Do udzielenia dotacji zakwalifikowano łącznie 11 ofert.

Dotacje podzielono na zadania, które będą realizowane przez wyłonione w konkursie organizacje pozarządowe. I tak:

1. Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym:
• Fundacja resocjalizacji i readaptacji społecznej „Tulipan” oraz Fundacja zastopuj
• Stowarzyszenie Kropka – Wolni od Uzależnień
ŁĄCZNIE: 225 430 zł
2. Działalność na rzecz integracji cudzoziemców:
• Stowarzyszenie Mi-Gracja
• Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie
ŁĄCZNIE: 56 810 zł
3. Działalność w zakresie pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób:
• Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia
• ŁĄCZNIE: 47 760 zł
4. Działalność na rzecz osób starszych:
• Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie
• Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych
• Krajowe Stowarzyszenie Aramis w Trzebiatowie
ŁĄCZNIE: 100 640 zł
5. Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka:
• Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc”
• ŁĄCZNIE: 149 360 zł
6. Wsparcie pracodawców w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością poprzez „Asystenta pracodawcy” – realizacja w min. 2 powiatach, wraz z organizacją forum inkluzyjnego HR-u oraz spotkań promujących postawy prozatrudnieniowe osób z niepełnosprawnością:
• Fundacja Pod Aniołem
• ŁĄCZNIE 120 000 zł
7. Przeprowadzenie badań dot. Jakości życia i potrzeb osób niepełnosprawnych:
• Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „SOCIUS”
ŁĄCZNIE 80 000 zł.

Obecnie organizacje pozarządowe podpisują umowy. Zaplanowane przez NGO zadania będą realizowane 30 listopada 2022 r.

Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Niedziela: Na zachodzie, południu, częściowo w centrum oraz na północy Polski prognozowany jest upał z maksymalnymi wzrostami temperatury maksymalnej powietrza do 30°C/34°C. Ponadto,w drugiej fazie dnia na samych krańcach poludniowych, południowo - zachodnich, zachodnich i północno - zachodnich będą formować się wydajne opadowo burze z ulewnymi opadami deszczu o wydajności do 15-20 mm, gradem o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o prędkości do 70-80 km/h. ■ Co z tymi ozdobnymi ringami na świnoujskiej promenadzie? Mieszkaniec po raz kolejny zwrócił uwagę, że nie działają. - Czy już nie doczekamy się ich naprawy? - pyta mieszkaniec. Jednocześnie dodając, że od prawie dwóch lat nie świecą się zamontowane na nich ledy. W tym roku niestety kolejne ledy nie działają. - Czy tak już zostanie na zawsze? - zastanawia się Czytelnik ■ Uwaga honorowi dawcy krwi Z dniem 30 czerwca 2022 r. tracą ważność legitymacje uprawniające honorowych krwiodawców do bezpłatnych przejazdów autobusami „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o. o. w Świnoujściu, wydane przez Prezydenta Miasta Świnoujście w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście. Od dnia 1 lipca 2022 r. dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów dla osób posiadających tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” będzie legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi wydana przez Zarząd Główny/Okręgowy PCK