POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [30.12.2008, 18:19:47] • Szczecin

Od stycznia będą dwa sądy rejonowe w Szczecinie

Od stycznia szczeciński Sąd Rejonowy zostanie zniesiony. W jego miejsce powstaną dwa sądy rejonowe: "Szczecin-Centrum" oraz "Prawobrzeże i Zachód"

Siedziba sądu "Szczecin-Centrum" będzie znajdowała się w budynku przy ulicy Kaszubskiej 42, a sądu "Prawobrzeże i Zachód" przy placu Żołnierza 16. - Uważaliśmy, że istnieje konieczność usprawnienia pracy sądu, by sprawy, które do nas trafiają były załatwiane szybciej - tłumaczy zmiany prezes Sądu Okręgowego Henryk Sobociński.

Wspólne dla obu sądów pozostaną wydziały gospodarczy, pracy i ubezpieczeń społecznych, a także ksiąg wieczystych. To nie koniec zmian. Na początku 2010 roku ma zostać otwarty sąd przy ulicy Piotra Skargi. Będą tam rozpatrywane tylko sprawy cywilne.


2008-12-30, 15:52: Miłosz Gocłowski


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [30.12.2008, 20:33:35] • [IP: 80.245.190.*]

Sądownictwo idzie w nieruchomosci. Tez doszli do wniosku, ze nieruchomości to najlepszy biznes. Gdyby jeszcze Pan Prezes Sobociński zainteresowal się podstawami prawnymi do ferrowanych wyroków, bo jego podwładni wydali takie wyroki, że trzeba teraz miec 3 budynki, zeby te postepowania bylo gdzie wznawiać, a maja byc naprawione z urzedu. Może lepiej, żeby sądziło od razu Kolegium Sędziowskie ? Ze wzgledu na szerzącą sie korupcje równiez w wymiarze /nie/sprawiedliwosci chyba byłoby to uzasadnione ?

Gość • Wtorek [30.12.2008, 19:47:12] • [IP: 88.156.234.***]

LOOOOOOOOOOOOOJ bedziemy sie sadzic, tylko czy kasy wystarczy na utrzymanie tak rozdetego sadownictwa ?Objekt na pl.Zolnierza jest w trakcie remontu o wielkim zakresie i poteznych kosztach.Potezny Sad w bylym KW PZPR. Tyle tak duzych sadow, czy aby napewno to jest potrzebne?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Prognozowane są opady śniegu z deszczem oraz śniegu powodujące gołoledź. Po przejściu opadów wystąpią oblodzenia na nawierzchniach dróg i chodnikach. Temperatura spadnie do 0°C i poniżej z uwagi na napływ arktycznych mas powietrza z północy. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 09:00 w dniu 14.02.2026. Możliwe utrudnienia komunikacyjne oraz bardzo śliskie powierzchnie ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■