POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.05.2023, 18:09:55] • Świnoujście

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Zawody sportowe w ramach V Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego odbyły się w dniu 20 maja 2023 r. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz".

Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy sportowców zrzeszonych w 19 klubach z województw: lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego i aktualnych medalistów Mistrzostw Polski, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.

Piękna pogoda pomagała lekkoatletom pokazać swoje niesamowite możliwości, bić rekordy życiowe i walczyć o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski juniorów.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Najlepszą zawodniczką mityngu została wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka MKL Szczecin – Wiktoria Grzyb, która w biegu sprinterskim na 100m uzyskała wynik 12,03, ustanawiając tym samym rekord naszego obiektu.

Najlepszym sportowcem mityngu został również zawodnik MKL Szczecin, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Jakub Błaszczak, który w biegu na 100 m uzyskał bardzo dobry wynik 10,72, co jest również rekordem naszego stadionu.

Nagrodę główną dla najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety mityngu ufundowała firma Baltic Home Świnoujście, którą wręczyła przedstawicielka firmy Pani Agnieszka Notorska.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Hotel SPA Cesarskie Ogrody. Nagrodę wręczała wiceprezes firmy Pani Hanna Garboś
Wśród Pań zwyciężyła Paulina Kaczyńska – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 km, reprezentantka kadry narodowej z klubu WMLKS Pomorze Stargard, uzyskała wynik 2,10 (ustanawiając również rekord naszego obiektu).

Miejsce II zajęła Hanna Owczaruk – złota medalistka Mistrzostw Polski młodziczek w biegu na 600 m, uzyskała wynik 2,15,97, reprezentantka AL Międzyzdroje.

Na miejscu III uplasowała się Natalia Urbańska – reprezentantka MKS Olimp Łobez, uzyskując wynik 2,25,90.
Wśród Panów zwyciężył Michał Gajda – brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,18.

Miejsce II zajął Dawid Komoda – aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,45.
III miejsce wywalczył Alan Cireszko – brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1000m, reprezentant klubu MKS Hermes Gryfino, z wynikiem 1,56,12.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Tuż po biegu memoriałowym odbyły się pasjonujące Finały Biegu na 100 m kobiet i mężczyzn. Dla trzech pierwszych sprinterek i sprinterów wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Baueffect Sp. z o.o.

W kategorii kobiet:
I miejsce – Wiktoria Grzyb - 12,16
II miejsce – Natalia Marszewska - 12,65
III miejsce - Lerna Wójs - 12,92
W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Jakub Błaszczak - 10,72
II miejsce - Jakub Zawlik - 10,96
III miejsce - Nemuel Yamah - 11,29

Warto nadmienić, że na bardzo wysokim poziomie stał konkurs skoku wzwyż kobiet i mężczyzn z udziałem medalistek i medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów kadry narodowej.

Wśród kobiet zwyciężyła Maja Słodzińska z wynikiem 170 cm – aktualna Mistrzyni Polski, IX zawodniczka Mistrzostw Europy w Jerozolimie, gdzie uzyskała wynik 178 cm, reprezentantka kadry narodowej z klubu Osot Szczecin.
Na miejscu II uplasowała się Hanna Grabowska z wynikiem 160 cm – wielokrotna Mistrzyni Polski reprezentująca AML Słupsk.

Zaś miejsce III wywalczyła Lena Szepke reprezentantka klubu OSiR „Wyspiarz" Świnoujście z wynikiem 155 cm.

Wśród Panów klasą dla siebie okazał się Jakub Nielub reprezentujący AML Słupsk, który poprzeczkę pokonał na wysokości 2,10 cm poprawiając własny rekord życiowy na otwartym obiekcie oraz ustanawiając rekord naszego stadionu. Warto nadmienić, że Jakub jest aktualnym brązowym Medalistą Mistrzostw Polski seniorów w Hali, gdzie uzyskał wynik 2,15 cm.
II miejsce uzyskał Hubert Bartoszewicz - Osot Szczecin, uzyskując wynik 183 cm.

Na III miejscu uplasował się Franciszek Gralak – OSiR „Wyspiarz" Świnoujście z wynikiem 180 cm.

Nie zabrakło również nagrody dla najlepszej świnoujścianki i najlepszego świnoujścianina. Nagrodę ufundowali miłośnicy lekkoatletyki: Bogdan i Leszek Fogt, Damian Staniszewski, Grzegorz Żołnieruk, Mirosław Waszkin, Zygmunt Mirosław i Jacek Giba oraz Firma Baltic Home.

V Miting Lekkoatletyczny Wyspiarza z rekordami stadionu

fot. OSiR Wyspiarz

Dla młodych świnoujskich lekkoatletów Pizzeria „Angels" ufundowała pyszne pizze.

Podczas zawodów, po każdej zakończonej konkurencji, trzech najlepszych zawodników nagradzanych było okolicznościowymi pucharami, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" a wszyscy uczestnicy mityngu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez organizatora.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz sędziów.
W ramach mityngu odbyły się również Mistrzostwa Województwa w Wieloboju w kategorii U16 kobiet i mężczyzn, co jest dużym wyróżnieniem przez Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Najlepsze wieloboistki w kategorii U16
I miejsce - Nela Zygmunt - AL Międzyzdroje - 2826 pkt
II miejsce - Zofa Szyderska - KL Iskra Białogard - 2739 pkt
III miejsce - Maja Czajkowska - AL Międzyzdroje - 2512 pkt
Najlepsi wieloboiści w kategorii U16
I miejsce - Oliwier Wilga - Osot Szczecin - 2746 pkt
II miejsce - Michał Rynkiewicz - Feniks Świdwin - 2714 pkt
III miejsce - Rafał Piasecki - Osot Szczecin - 2650 pkt
Pełny komunikat z zawodów na stronie ZZLA i OSiR „Wyspiarz".

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz sędziów.

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Ramzes III • Środa [24.05.2023, 07:43:43] • [IP: 83.20.255.***]

Pani z 4 zdjęcia...pobiegamy 😬

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■