POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [28.07.2023, 09:36:12] • Szczecin

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie obsypany nagrodami na międzynarodowym konkursie chóralnym w Seghizzi

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie obsypany nagrodami na międzynarodowym konkursie chóralnym w Seghizzi

fot. Organizator

Seghizzi to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w Europie rozgrywany w Gorycji, we Włoszech. W tym roku w dniach 21-23 lipca odbyła się jego jubileuszowa – 60. edycja, podczas której Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zgarnął niemal wszystkie nagrody!

Ze zgłoszeń eliminacyjnych, napływających z całego świata, organizatorzy wyłonili te najlepsze – po jednym przedstawicielu z danego kraju. Polskę reprezentował Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie. Jak zgodnie mówią chórzyści - Już samo zaproszenie nas, jako jedynych z Polski, było ogromnym wyróżnieniem i napawało dumą cały zespół.

Poprzeczka postawiona była bardzo wysoko, bo poza Polską swoje reprezentacje wystawiły m.in. Kanada, Filipiny, USA, Słowenia, Hiszpania, Włochy czy Chiny.

Nie pozostawało nic innego jak podjąć rzucone wyzwanie, włożyć w to co robią całe swoje serca i udowodnić, że wybór ich spośród wielu nie był przypadkowy. Po niezliczonych próbach i godzinach przygotowań dotarli do Gorycji i zrobili to – wywalczyli nagrodę główną i są PIERWSZYM POLSKIM CHÓREM Z TYTUŁEM GRAND PRIX W TYM KONKURSIE!

Dla mnie to wyjątkowe. Wspominam moją pierwszą zagraniczną podróż z chórem 14 lat temu - również do Włoch. Wtedy nawet nie śniło mi się, że możemy rywalizować z tak doskonałymi chórami i wygrać - mówi chórzystka Martyna Jarczak.

Jednak to nie jedyne wyróżnienie, którym zostali uhonorowani. Oprócz Grand Prix zdobyli także inne nagrody - za najwyższą punktację wśród chórów mieszanych, w kategorii "polifonii sacra e profana", a także w kategorii „negro spiritual e gospel musica leggera a jazz"!

Jednak najważniejsza i najcenniejsza nagroda, jak przyznają chórzyści, to ta indywidualna, bo przyznana osobie bez której nie byłoby ich w tym miejscu i bez której nie mogliby cieszyć się żadnymi sukcesami. To nagroda dla NAJLEPSZEGO DYRYGENTA TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU SEGHIZZI dla Sylwii Fabiańczyk – Makuch.

Chórzyści pękają z dumy i podkreślają, jak bardzo cieszą się, że tytaniczna praca Sylwii po raz kolejny została doceniona na arenie międzynarodowej.

Nie ma wątpliwości, że przy pełnej pasji najlepszej dyrygent oraz zaangażowaniu jej i całego zespołu, kolejne wydarzenia z życia Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie będą nieustającym pasmem sukcesów!

Obecnie chór koncertuje we Włoszech i świętuje zwycięstwo.

Joanna Kloc
Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [29.07.2023, 16:24:53] • [IP: 46.205.137.*]

"Chórzyści pękają z dumy i podkreślają... " - niech przy pękaniu, któremu towarzyszy wysokie ciśnienie, wydadzą czysty, donośny dźwięk w ramach ćwiczeń muzycznych!

Gość • Piątek [28.07.2023, 21:44:27] • [IP: 77.222.239.**]

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■