POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.08.2023, 14:03:07] • Europa

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

Teatr Krzyk obecnie przebywa na południu Hiszpanii i reprezentuje Polskę oraz Pomorze Zachodnie na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Elche/Elx (Hiszpania).

Krzyk, który od ponad 20 lat ma swoją siedzibę w Maszewie, pokazał tam swój "eksportowy produkt", czyli spektakl "HEJ, TY" w reżyserii Anny Giniewskiej oraz Marka Kościółka. Przedstawienie to prezentowane było już w 10 krajach Europy. W spektaklu grają Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej (obie są studentkami Akademii Sztuki w Szczecinie).

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

Do Elx/Elche (wspólnota autonomiczna Walencji) zespół z Maszewa został zaproszony razem z teatrami reprezentującymi m.in. Barcelonę, Izrael oraz Włochy.

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

W Hiszpanii Marek Kościółek poprowadził również autorskie warsztaty teatralne z młodzieżą oraz z hiszpańskimi aktorkami i aktorami przebywającymi na Festiwalu.

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

Wyjazd Teatru Krzyk był możliwy dzięki m.in. wsparciu, jaki teatrowi użyczyło Pomorze Zachodnie i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

Warto tutaj nadmienić, że Teatr Krzyk, mimo że od wielu lat promuje Gminę Maszewo, nie otrzymuje od władz miasta żadnego wsparcia na swoje międzynarodowe wyjazdy i na swoją statutową działalność. Od kilku lat również nie organizuje już swoich Festiwali, które były wizytówką Maszewa. Zespół z Maszewa w ubiegłym roku odwołał również organizację swojego XX-lecia, mimo że był już w trakcie jego przygotowań.

Teatr Krzyk na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Hiszpanii

fot. Organizator

TK


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [07.08.2023, 20:42:06] • [IP: 176.221.122.*]

Brawo ! Mam nadzieję że powrócą festiwale teatralne w Maszewie

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■