POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.08.2023, 11:20:26] • Polska

Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowa Organizacja Zdrowia – czy naprawdę „rządzą światem”? A jeśli tak, to czy ich sposób działania można uznać za właściwy?

Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowa Organizacja Zdrowia – czy naprawdę „rządzą światem”? A jeśli tak, to czy ich sposób działania można uznać za właściwy?

fot. Organizator

Warsaw Enterprise Institute przygotował cykl pięciu filmów dokumentalnych „Kulawi władcy", w których przyjrzeliśmy się międzynarodowym instytucjom powołanym do rozwiązywania problemów tego świata: likwidacji biedy, zapewnienia pokoju między narodami czy zwiększania poziomu dobrobytu. Wzniosłe hasła, które przyświecają takim organizacjom, często nie przekładają się na rzeczywistości. Trawi je korupcja, nieefektywność, biurokracja czy upolitycznienie.

W pierwszym odcinku serii zatytułowanym „Wasale supermocarstw?" chcemy pokazać jak dużą rolę w zarządzaniu organizacjami międzynarodowymi odgrywają najsilniejsze państwa, co może się odbywać kosztem mniej wpływowych członków. Jednym z przykładów tego zjawiska jest duży wpływ chińskich władz na Światową Organizację Zdrowia, który przełożył się na opóźnioną reakcję na pojawienie się w Chinach koronawirusa. Gdyby instytucja ta działała sprawniej, możliwe, że do pandemii w ogóle by nie doszło.

Nasza seria wskazuje na konieczność zreformowania kluczowych instytucji międzynarodowych tak, by były bardziej demokratyczne, a ich działania stały się przejrzyste i lepiej służyły swoim nominalnym celom. Można zaryzykować twierdzenie, że dyskusja na ten temat jest obecnie niewystarczająca i nie są prowadzone aktywne działania naprawcze. Tymczasem w dzisiejszym świecie, borykającym się z poważnymi globalnymi wyzwaniami, jest to konieczność.

www.youtube.com/watch?v=LcWcwHcONqg

Anna Śleszyńska
Dyrektor ds. komunikacji


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [14.08.2023, 14:05:01] • [IP: 88.156.232.***]

MFW wyłożył kasę na kastrację i obniżenie tak płodności. Peru. Aby przyśpieszyć realizację programu, rząd ustawia minimalne progi ilościowe. W 1996 roku należy wykonać 120 tysięcy sterylizacji. Rok później - o 30 tysięcy więcej. Do wykonywania zabiegów poducza się lekarzy rodzinnych, później także pielęgniarki. Ministerstwo Zdrowia wypłaca im bonusy za każdą przeprowadzoną operację - od 5 do 11 dolarów. Raporty o postępach programu regularnie trafiają do Funduszu Ludnościowego ONZ, Banku Światowego i innych organizacji międzynarodowych. Wszystkie są zadowolone z rezultatów. Za wszelką cenę.

Gość • Poniedziałek [07.08.2023, 18:16:27] • [IP: 88.156.232.***]

Szłyśmy Jak na Bal - pod takim tytułem można znaleźć tekst, w którym obnażono intencje Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który zainwestował ogromne pieniądze, by to one były warunkiem udzielonej pożyczki dla Peru - pod jednym warunkiem - wysterylizowania kobiet z indiańskich plemion. I rząd Peru wyłapywał Indian i ich kastrował. A potem ten sam MFW przysłał Tuskowi pismo, że nie dostanie Polska gwarancji kredytowych, gdy Tusk nie podniesie wieku emerytalnego Polakom od 67 roku życia. To są bandyci z forsą.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszam na posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście zaplanowanej na dzień 17.04.2024 r. (środa) o godz. 12.00 w sali 315 Miejskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowana zostanie koncepcja rozbudowy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■