POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [16.08.2023, 11:54:41] • Międzyzdroje

Harcerskie Wakacje 2023

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

Wakacje to najbardziej wyczekiwana część roku, mnóstwo wolnego czasu, piękna pogoda, a także odpoczynek od pewnych obowiązków. Każdy ma ochotę na błogie lenistwo z dala od nauki, wczesnego wstawania. Ale czy warto poświęcić na to całe wakacje?

Harcerze oraz zuchy X Szczepu „Gniazdo” ZHP postawiły na właściwe wykorzystanie czasu, aby później nie żałować, że te 2 miesiące przepłynęły niezauważone. Przez ten czas spotykali się, aby aktywnie spędzić lato korzystając z różnych form rekreacyjnych, czy edukacyjnych.

Na początku wakacji zuchy z 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki” ZHP w Międzyzdrojach nie próżnowały i same zorganizowały akcję tj. „Zuchowy Kramik!”, na którym wystawiły różne rzeczy, swoje ozdoby i częstowały lemoniadą przechodniów w mieście.

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

W między czasie harcerki i harcerze 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” ZHP w Międzyzdrojach sumiennie sprzątali i przygotowywali pomieszczenia na nowy rok harcerski. Rozwijali swoje kulinarne umiejętności, wiedzę przyrodniczą, zorganizowali wyprawę rowerową, a dla wspólnej zabawy uczestniczyli nawet w Piana Party zorganizowany przez Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

W te wakacje 34 DH „Orlęta” ZHP z Międzyzdrojów uczestniczyła w Zlocie Harcerskim w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego „Ramię w ramię”, podczas którego ponad 550 harcerzy z siedmiu organizacji spotkało się w Warszawie. W stolicy razem z harcerkami i harcerzami 4 DH „Gryf” ze Szczecinka od soboty 29 lipca do środy 2 sierpnia 2023 r. uczestniczyli w uroczystościach powstańczych reprezentując Chorągiew Zachodniopomorską ZHP.

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

W organizację zlotu harcerzy w Warszawie zaangażowały się wszystkie największe organizacje harcerskie i skautowe w Polsce - Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skauci Europy, Stowarzyszenie Harcerskie, Royal Rangers Polska, Skauci Króla oraz NKIH "Leśna Szkółka". Druhny i druhowie z Międzyzdrojów w godzinę „W”, 1. sierpnia br. wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie na Mokotowie. W Muzeum Powstania Warszawskiego spotkali się z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego Janem Ołdakowskim, a także kombatantami i ich rodzinami, by posłuchać powstańczych historii.

Uczestniczyli w miejskich grach dziennych i nocnych o tematyce historycznej oraz podjęli się harcerskiej służby w miejscach pamięci.

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

To był znak wielkiego szacunku okazanego żołnierzom Armii Krajowej, ale także dowód wierności ideałom, za które byli gotowi poświęcić swoje życie Powstańcy Warszawscy, w tym harcerki i harcerze z Szarych Szeregów.

A w Międzyzdrojach 1 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.00 zuchy i harcerze wspólnie ze strażakami oddali hołd Powstaniu Warszawskiego!

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

Od początku sierpnia kilka druhen X Szczepu „Gniazdo” ZHP uczestniczyło w obozie harcerskim w Lginiu, którego organizatorem była 19 DHSG „Zlotki” ze Świnoujścia.

15 sierpnia harcerki i harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej „Gryfy Wolińskie” w Wolinie podjęli się służby włączając się w organizację miejskich uroczystości w Dzień Wojska Polskiego w Wolinie.

Niektóre wakacyjne wydarzenia odbyły w ramach Zuchowej i Harcerskiej Akcji Letniej, które zrealizowane zostały z dotacji Gminy Międzyzdroje.

Harcerskie Wakacje 2023

fot. Organizator

Od września zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na nasze kolejne harcerskie spotkania! Więcej informacji pod nr: Międzyzdroje – 691 262 432 (harcerze), 535 193 453 (zuchy); Wolin – 601 527 939.

Czuwaj!
Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [23.08.2023, 12:29:30] • [IP: 176.221.122.**]

A U NAS?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■