POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.10.2023, 23:17:23] • zachodniopomorskie

Modernizacja Ogrodów Przelewice – Zmiany, które przyniosą nową jakość

Modernizacja Ogrodów Przelewice – Zmiany, które przyniosą nową jakość

fot. Organizator

Ogrody Przelewice to miejsce o bogatej historii i naturalnym pięknie, które zyska nowe oblicze dzięki obecnie realizowanym pracom inwestycyjnym. Od końca 2022 roku trwają prace, które mają zaowocować szeroką ofertą usług i atrakcji dostępnych dla mieszkańców rejonu Pomorza Zachodniego oraz dla turystów odwiedzających to malownicze miejsce.

Co nowego niesie ze sobą ta rewolucja? W XIX-wiecznym pałacu, który odzyska dawną świetność, powstanie centrum konferencyjno-szkoleniowe, zapewniające komfortowe pokoje i nienaganną obsługę. Atmosfera gościnności połączeniu z elementami natury i historii stworzy niepowtarzalne miejsce pełne ciepła i spokoju.

Nowy najemca przestrzeni gastronomicznych, „DALL Rudyński” Sp.k, z dumą przedstawi bogate menu oparte na regionalnych specjałach, wyselekcjonowanych zgodnie z zasadami ekologii. W restauracji nie zabraknie również wykwintnych deserów własnej produkcji, zaspokajając nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Modernizacja Ogrodów Przelewice – Zmiany, które przyniosą nową jakość

fot. Organizator

Każdego rodzaju konferencje, szkolenia, bankiety oraz imprezy okolicznościowe odbędą się w otoczeniu Ogrodu Dendrologicznego, dostępnego o każdej porze roku.

Rozszerzona oferta edukacyjna stworzy nowe możliwości dla miłośników nauki. W odrestaurowanej oranżerii powstanie Centrum edukacji ekologicznej, motylarnia w części roślinnej oraz pracownia ceramiczna w części północnej. Wyposażane w najnowsze narzędzia, zapewnią inspirujące doświadczenia dla każdego poszukującego wiedzy i kreatywności. Sama roślinność zostanie wzbogacona o nowe gatunki. Dodatkowo, Dwór stanie się siedzibą administracji instytucji oraz Centrum Informacji Turystycznej, ułatwiając dostęp do wszelkich informacji o regionie.

Spichlerz wraz z rozlewnią stanie się siedzibą LGD Lider Pojezierza. Ambitne projekty stowarzyszenia mają na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w rozwój regionu, oferując doświadczenia w pracowniach renowacji mebli i kulinarnej KGW. To tylko początek szeroko zakrojonych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Modernizacja Ogrodów Przelewice – Zmiany, które przyniosą nową jakość

fot. Organizator

Ogród Dendrologiczny już w chwili obecnej błyszczy i widać w nim rezultaty modernizacji. Nowe nasadzenia, odrestaurowany pawilon herbaciany, nowy szałas pasterski oraz zagospodarowana wyspa na stawie centralnym, to tylko niektóre z elementów, które wzbogacają estetykę ogrodu. Kolorowe kompozycje roślinne zapewnią niezwykłe wrażenia w każdej porze roku, zachwycając odwiedzających swoją urodą i różnorodnością.

Odbudowana zabudowa pałacu oraz prace renowacyjne w oficynie to tylko część efektów prac modernizacyjnych. Starannie odrestaurowane detale architektoniczne podkreślają dawny blask, tworząc atmosferę przesiąkniętą historią.

Ogrody Przelewice, po zakończeniu prac modernizacyjnych staną się nie tylko lokalną dumą, lecz także znaczącym punktem na turystycznej mapie regionu. Zróżnicowana oferta kulturalna, edukacyjna i rekreacyjna przyciągnie uwagę szerokiego grona odwiedzających, umacniając pozycję tego miejsca jako atrakcji nie tylko dla lokalnej społeczności, lecz także dla turystów spoza regionu. Przyszłość Ogrodów Przelewice jawi się pełna obiecujących perspektyw rozwoju.

K. B.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [31.10.2023, 14:27:50] • [IP: 46.205.132.***]

A środki na to wszystko „dała”Platforma Obywatelska ze słynnego już programu PINIENDZY NIE MA INIE BĘDZIE.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■