POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.02.2024, 10:03:40] • Szczecin

Zmiany we władzach WFOŚiGW w Szczecinie

Zmiany we władzach WFOŚiGW w Szczecinie

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Waldemar Miśko został nowym prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zmiany we władzach instytucji rekomendowała Rada Nadzorcza Funduszu. Do wniosku przychylił się Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Zgodnie z zapisami ustawy prawo ochrony środowiska prezesi i wiceprezesi zarządów wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej są powoływani i odwoływani przez zarządy województw na wniosek rad nadzorczych.

13 lutego 2024 roku Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie skierowała do Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego dwie podjęte uchwały w sprawie zmian we władzach Funduszu. Wnioskowała o odwołanie prezesa Marka Subocza oraz wiceprezes Joanny Grab. Jednocześnie na prezesa WFOŚiGW w Szczecinie wskazano Waldemara Miśko. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję zgodnie z wnioskiem.

– Waldemar Miśko to doświadczony samorządowiec, osoba, która tematami związanymi z ochroną środowiska zajmuje się od wielu lat. Dla mnie jest gwarancją dobrej współpracy z samorządowcami, ale również z otoczeniem biznesu, które jest niezbędne do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest zielone Pomorze Zachodnie, lider ekologii w Polsce i Europie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Waldemar Miśko to burmistrz Karlina od 1993 roku i przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego. Z wykształcenia magister inżynier budownictwa oraz specjalista od gospodarki i finansów. Był także dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Karlinie, członkiem Rady Nadzorczej Regionalnych Wodociągów i Kanalizacji w Białogardzie oraz prezesem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Aktywnie działa w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Funkcję prezesa WFOŚiGW w Szczecinie objął od 15 lutego br.

– Nowa funkcja jest dla mnie na pewno wyzwaniem zawodowym, ale jestem spokojny, że sobie poradzę. Chciałbym, by zespół WFOŚ był zespołem zgranym i sprawnym, by profesjonalnie procedował wszystkie wpływające do Funduszu wnioski, aby beneficjenci szybko otrzymywali decyzje, a następnie środki finansowe. WFOŚ jest zobligowany do realizacji polityki ekologicznej państwa i województwa. Na początku chcę dogłębnie poznać dotychczasowe sposoby działania, a następnie przedstawię nowe pomysły i inicjatywy, aby Pomorze Zachodnie było coraz bardziej eko – mówi prezes Waldemar Miśko.

Łukasz Jucha
Biuro Prasowe
Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszam na posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście zaplanowanej na dzień 17.04.2024 r. (środa) o godz. 12.00 w sali 315 Miejskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowana zostanie koncepcja rozbudowy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■