POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [19.04.2024, 23:18:55] • zachodniopomorskie

Zielone Feniksy wręczone

Zielone Feniksy wręczone

fot. Organizator

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego odbyła się gala wręczenia Regionalnych Nagród ZIELONEGO FENIKSA. Regionalna Komisja Konkursowa „ZIELONY FENIKS" w Szczecinie działając pod auspicjami Fundacji Na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ZIELONY FENIKS" jubileuszowo, bo już po raz piaty przyznała nagrody w czterech kategoriach.

W kategorii I. za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki (wsparcie polityczne, prawne, finansowe ,edukacja, seminaria, publikacje)

FIRMA
1. dla Stowarzyszenia Klaster METALIKA dla Przemysłu - medal i dyplom
OSOBA
1. dla Mariusza Sowińskiego Prezesa ZEG Zakład Elektryczny sp. z o.o. - medal i dyplom. Firma w tym roku obchodzi 35 lat działalności. Jest inicjatorem konferencji na temat wykorzystania potencjału offshore dla Pomorza Zachodniego.

W kategorii II. za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetyki (realizacja)
FIRMA
1. dla Gminy Dębno – medal i dyplom
2. dla Gminy Polanów – dyplom (wyróżnienie)
OSOBA
1. dla Ryszarda Zelenta Prezesa "BIO-ENERGIA STRZYKOCIN" sp. z o.o., Koordynatora Gryfickiego Klastra Energii - medal i dyplom. Gryficki Klaster Energii należy do grona certyfikowanych klastrów w Polsce. Jest organizatorem konferencji na temat zielonej energii i transformacji energetycznej na Pomorzu Zachodnim i w Polsce.

W kategorii III. za osiągnięcia naukowe, badawcze w zakresie ekoenergetyki
OSOBA
1. dla prof. dra hab. inż. Tadeusza Bohdala - medal i dyplom

W kategorii IV. nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki
1. dla dr hab. inż. Artura Bejgera, prof. PM – medal i dyplom

Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja na temat transformacji Pomorza Zachodniego. - Przed firmami duże wyzwania w zakresie energetyki i transformacji energetycznej. W Polsce mamy wiele dobrych projektów i firm wykonawczych, które często współpracują z polskimi uczelniami w tworzeniu polskich technologii. Do nich można zaliczyć magazyny energii, samochód dostawczy EVAN ze Zgorzelca czy wdrażanie nowoczesnych biogazowni - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich, wyróżniony w ubiegłorocznym konkursie "Zielony Feniks".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■