POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kurier Szczeciński • Wtorek [03.02.2009, 19:41:26] • Świnoujście

Dyskryminacja czy przywileje?

Dyskryminacja czy przywileje?

Na zdjęciu: poseł Michał Marcinkiewicz z PO podczas wizyty w Świnoujściu. (fot. Mateusz Królikowski )

Goszczący wczoraj w Świnoujściu poseł Michał Marcinkiewicz z Platformy Obywatelskiej przekonywał o tym, że miasto wcale nie jest dyskryminowane przy przydziale środków z Unii Europejskiej, a jest wręcz odwrotnie. Zarzucił także jego prezydentowi, Januszowi Żmurkiewiczowi, że jego stosunek do radnych opozycyjnych jest „konfrontacyjny”.

Wizyta posła w Świnoujściu nastąpiła po burzy medialnej. Chodzi o przydział pieniędzy z Unii Europejskiej dla tego miasta. Sprawę wielokrotnie poruszał wcześniej „Kurier”. Kontrowersje wywołała m.in. kwestia pominięcia kurortu w projekcie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Później o pomijaniu Świnoujścia przy przydziale środków z Unii Europejskiej mówili różni politycy, przede wszystkim przeciwnicy polityczni PO. Oczywiście, co innego twierdzili członkowie tej partii czy też oponenci Żmurkiewicza.

Już w listopadzie zeszłego roku na sesję Rady Miasta przyjechał marszałek województwa Władysław Husejko. Poinformował wtedy, że jest szansa na to,by dwa projekty ze Świnoujścia uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego: przebudowa śródmieścia oraz zagospodarowanie Basenu Północnego na port jachtowy. W pierwszym przypadku ma być to ok. 1,5 miliona euro, a w drugim - 2,6 mln euro. W. Husejko usłyszał wtedy wiele podziękowań ze strony radnych, którzy nie popierają świnoujskiego prezydenta, a także tych, którzy go trzymają jego stronę.

Wczoraj poseł Michał Marcinkiewicz znów wrócił do kwestii unijnych pieniędzy, także dla dwóch świnoujskich inwestycji. Stwierdził m.in., że ich dofinansowanie jest pewne, o ile będą spełniać różne warunki, chociażby środowiskowe. Zarzucił też prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi, że jego stosunek do radnych opozycyjnych jest „konfrontacyjny”. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia, stwierdza na to, że po wyborach prezydent i radni PO kilkakrotnie rozmawiali o koalicji. Jego zdaniem jednak „żądania świnoujskiej Platformy były zbyt wysokie”.

Bartosz TURLEJSKI


komentarzy: 112, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 112

Gość • Czwartek [05.02.2009, 23:46:31] • [IP: 195.117.222.*]

Sujka jest kompetentny jako przydupas prezia.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 23:01:25] • [IP: 217.97.199.*]

Sujka i kompetencja ha, ha nie rozśmieszaj ludzi.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 22:19:58] • [IP: 92.42.114.***]

jaki swietny facet? Dostal sie dzieki nazwisku Marcinkiewicz, bardziej kompetentny bylby radny Sujka, ale nie startowal wyzej. Ten Marcinkiewicz ostatkiem mysli lapal watek tematu, chetni moga zobaczyc go jak prowadzi monolog w tvs na vectrze.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 18:15:04] • [IP: 213.136.229.***]

Świetny facet. Podziwiam!

Gość • Czwartek [05.02.2009, 13:34:13] • [IP: 92.42.118.**]

kicha nic więcej

Gość • Czwartek [05.02.2009, 10:50:13] • [IP: 217.97.199.*]

Jak brakuje merytorycznych argumentów to zaczyna się obrażanie i zawiść.Takie to towarzystwo prezydenckie cienkie.Szkoda pary na takie kołtuństwo.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 10:08:38] • [IP: 217.97.193.***]

"on raczej wygląda jak kelner-cwaniak z czasów PRL-u". Jak Roman Wilhelmi grający ciecia w" Alternatywy 4"-wypisz wymaluj.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 09:45:30] • [IP: 217.97.199.*]

Gdyby nie nazwisko byłby dalej osłem a nie posłem cwaniaczek z PKSu.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 09:40:55] • [IP: 217.97.199.*]

Tępy lowelas zadufany w sobie. Żnada.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 09:40:35] • [IP: 213.115.90.***]

ja tez ogladlem wupowiedz pana poolsa i rozumiem dlaczego wybiorczo komentujesz jego niektore zdania...bo dal wam popalic i wyciagna prawde na wierzch! juz nikogo nie sciemnicie!mysleliscie ze naklamiecie i ludzie nie beda mieli dowiedziec sie prawdy a tu nici z tego bo ichniejszy posel nie olewa swoich tak jak wasi to robia :)

Gość • Czwartek [05.02.2009, 09:18:48] • [IP: 92.42.113.***]

Oglądałem wywiad pana Marcinkiewicza w TV świnoujście. Żenada. Pan poseł uważa że Świnoujście ma uprzywilejowaną pozycję w województwie bo jest atrakcyjnie zlokalizowane!!A już szczytem jego wywodu jest że pieniądze które miasto dostało na budowę hali na Warszowie prezydent będzie mógł wydać na chodniki! Normalnie jak PO ma wszystkich takich fachmanów to gratuluję PO ale przyszłość waszą widzę marnie. Acha jeszcze pan poseł stwierdził, że wszyscy wiedzą (on też, bo ktos mu przyniósł takie dokumenty, jednak on nie wie kto je przyniósł-szok że nie zna radnych z PO i Możejki ze Świnoujścia) Że prezydent po 15.00 jeździ do biznesu oponiarskiego. A nie powiedzieli posłowi, że prezydent tam mieszka i chyba dobrze że na noc wraca do domu? Jakie wybiórcze informacje przekazują ci radni koledzy partyjni. Wstyd.

Gość • Czwartek [05.02.2009, 05:57:05] • [IP: 92.42.117.***]

Nie obrażajmy stoczniowców i kelnerów. Facet wygląda jak cinkciarz, zaczepiający ludzi słowami" cieńć many?" i I ten gest palcami - pasuje jak ulał!

Gość • Czwartek [05.02.2009, 00:17:53] • [IP: 92.42.112.***]

Do: Gość • Środa [04.02.2009, 23:54] on raczej wygląda jak kelner-cwaniak z czasów PRL-u. A ten uśmiech niech zachowa dla stoczniowców.

Gość • Środa [04.02.2009, 23:54:03] • [IP: 80.245.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [04.02.2009, 21:41:52] • [IP: 90.184.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [04.02.2009, 21:18:20] • [IP: 217.97.199.*]

huszcza i jego ludzie są koalicjantami prezydenta, to fakt a co pszesz gościu z21;10 świadczy właśnie o błazenadzie, a ty jesteś błaznem prezydenta.Taki poziom koalicji jacy koalicjanci.

Gość • Środa [04.02.2009, 21:11:47] • [IP: 217.97.199.*]

Ale głupotami tryskacie.

BŁAZENADA • Środa [04.02.2009, 21:10:01] • [IP: 92.42.117.***]

Ten facet załapał się na posła tylko dzięki nazwisku - duża część platformerskiej ciemnoty głosowała" na Marcinkiewicza" bo myśleli, że to Kaziu M. czyli premier. Ze zdjęcia widać, co z niego za poseł, facet ma klasę na poziomie Irenki Kruszniakoszewskiej

Gość • Środa [04.02.2009, 20:16:46] • [IP: 78.149.195.*]

Ja uważam, że jak poseł wybiera się do Świnoujścia to powinien przyjechać beemką, w butach Nike, pikowanej kurtce i spodniach dresowych. No i powinien splunąć przez uchyloną szybę. W koncu wizyta w takim mieście zobowiazuje i jest prawdziwym wyzwaniem politycznym. :-))

Gość • Środa [04.02.2009, 20:08:10] • [IP: 87.96.18.***]

Wczoraj Reuters doprowadził prawie do bankructwa TVN ogłaszając, że walterowcy zabezpieczyli swój dług własnymi akcjami. Wczorajszy spadek o 15% wartości TVN może być tylko preludium do dalszych zdarzeń. W nie lepszej sytuacji jest agora. Akcje Agory są warte niewiele więcej niż worek foliowy w markecie. Do tego " der Dziennik" utrzymuje się na powierzchni tylko dlatego, że tak kazała zrobić Angela Merkel szpringlerowi. Cele strategiczne Niemiec jeszcze wygrywają z ekonomią. Do tego wszystkie te szmatławce dotyka olbrzymi spadek sprzedaży. Na ich wzrost nie wpływają nawet dodatki w postaci dmuchanych lal, paciorków, grzechotek i przedpotopowych filmideł. Z całości wyciągnąłem też oczywisty wniosek. PO przynosi pecha. Kto się z tym tałatajstwem zadaje ląduje z nosem w krowim łajnie. Przy okazji pozdrawiam Młodych Wykształconych z Dużych Miast.

Gość • Środa [04.02.2009, 20:01:14] • [IP: 92.42.112.***]

rewia mody na promie? wycieczka życia? jakieś cuda będą?

Gość • Środa [04.02.2009, 19:49:06] • [IP: 80.245.181.***]

Zeby byc Prezydentem trzeba miec WYKSZTALCENIE i PREZENCJE, a panstwu z PO brak jednego i drugiego

Gość • Środa [04.02.2009, 19:45:04] • [IP: 91.94.244.***]

Bezczelny dupek.

Gość • Środa [04.02.2009, 19:13:18] • [IP: 88.156.234.***]

Dla mnie to moze rzadzic h.. na kaczych lapach, byleby wszystko bylo uczciwie, jak nalezy z korzyscia dla tego miasta i jego mieszkancow.Swinoujscie to wyjatkowe miejsce co najmniej na mapie Polski i musi byc dobrze zarzadzane !Moze kiedys sie tego doczekamy.

Gość • Środa [04.02.2009, 18:15:57] • [IP: 83.31.183.***]

Zbybyszek? Ukokokończył studia popopopodyplolololomowe i mamamamamamagigigigigigisterskie? I będzie miał dododododododktoktoktoktoktoktoktorarararararararat? WOW!

Oglądasz 1-25 z 112
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■