iswinoujscie.pl • Środa [20.08.2025, 10:01:40] • Świnoujście
Hala starej stoczni pulsuje współczesnymi brzmieniami Famy

fot. iswinoujscie.pl
Kolejne wieczory potwierdzają idealną dla Famy bazę jaką jest Basen Północny. W jego otoczeniu pobrzmiewa jedynie cichy gwar rozmów „na leżakach”. Twórczych i przyjacielskich dyskusji nic nie zagłusza mimo, że w murach starej stoczniowej hali akustyk nie szczędzi mocy kolejnym wykonawcom na festiwalowej scenie. Zespołom ani ich solistom nie brakuje bowiem energii, a snopy światła zaplatają się gitarowe riffy, mocne uderzenie bębnów, basowe pasaże. We wtorek, na instrumentalną kanwę nałożył się splot młodzieńczej energii, wyrazistego wokalu i muzycznego podkładu splecionego z fortepianu, smyczków, gitary i bębnów. Zespół Joanny Boron był jedną z trzech formacji jakie 19 sierpnia przewinęły się przez wieczorną scenę Famy.
Słuchacze koncertu, falowali w rytm pulsującej muzyki. Ci zaś, którzy zaopatrzyli się w leżaki wyłapywali treść niebanalnych tekstów. Od lat właśnie połączenie dobrej muzyki i głębokich treści stanowili o wyjątkowości młodych artystów prezentujących się na Famie. We wtorek koncertowe show trwało tu przez z górą cztery godziny. Poza wspomnianą Joasią zagrali Ola Budzyńska w duecie z Karolem Miernikiem, Maria Sol i Noco.

fot. iswinoujscie.pl
Większość słuchaczy pozostała przed sceną jeszcze do północy oczekując występu, na który dyrektor programowy festiwalu Sławomir Przybył zwracał już uwagę w czasie inaugurującej Famę konferencji prasowej. Tym razem ze sceny powiało jazzującą mieszanką muzyczną w wykonaniu wielce utalentowanej zdaniem recenzentów Pauliny Przybysz. Dziś od 20.00 rozpocznie się tu kolejny muzyczny maraton.

fot. iswinoujscie.pl

fot. iswinoujscie.pl
źródło: www.iswinoujscie.pl
, 18:08• 2.106.93.**] Tłumy często sluchają... disco polo/ przez co gusta sobie rozp...olą
Ale tłumy!!
Cyrk?
Hala starej stoczni ?? hmm
Kobiety, rodzić, mniej śpiewac publicznie, czyli śpiewać dzieciom kolysanki! Faceci, wzbudzać potomstwo, wspierać muzykujące kobiety, bo narod nam się, kurczę, kurczy! Specjalnie dwupłciowo to napisałem, bo wspólwinne minusowemu przyrostowi naturalnemu feministki, lewaczki, proaborcjonistki zaraz by zaszczekały, że to seksizm. A lewactwo z tymi swoim gadaniem o tym, jakie jest niebezpieczne to rodzenie, jak trzeba od niego wyzwalać klauzulą legalnego mordowania niszczy od dawna otwartośc na potomstwo.
He, he zdjęcia pokazują szalone zainteresowanie tą imprezą.Dajcie już sobie spokój z Famą, prawie nikt tego już nie ogląda i nie słucha
Joasia dała czadu, z przyjemnością słuchaliśmy !
zmieńcie dźwiękowców, bo to jest tragedia co oni wyprawiają
Powinny być leżanki do tej ziewanej muzyki.